Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen, kétszínű, felszínes...

Ilyen, kétszínű, felszínes emberekkel teli munkahelyen érdemes maradni?

Figyelt kérdés

Irodai környezetről van szó, lassan lejár a próbaidőm, így el kellene döntenem, maradok vagy megyek. Ez idő alatt azt figyeltem meg, hogy a kollégák mindenkivel nagyon nyitottak, barátkozósak, ám a hátuk mögött mindenkit kipletykálnak. Azt gondoltam, hogy az a 4 ember, akik közé én kerültem más, ők is hangoztatták, hogy ők milyen jól összedolgoznak, sokkal jobb a kapcsolatuk, mint a többieknek, stb. Amint elment egyikük szabira, a második 3 nyomban panaszkodott rá egymásnak, hogy sokkal több munkát kéne neki adni, mert szemmel láthatóan ráér, nem csinál semmit egész nap. Elment egy másikuk szabira, akkor jött a kibeszélés, hogy YX milyen szemét, hogy önállóan dolgozik, illetve azt is kitárgyalták, amit a magánéleti dolgairól tudnak.

Ezenkívül ami még nagyon zavaró, hogy a nap nagy részében pletykálnak egymással, ám felületesen figyelnek csak. Pl. 1,5 órán át arról trécselt két kolléga, hogy egyikük megy nyaralni, míg a másik tippeket adott, hogy miket érdemes ott megnézni, majd másnap mikor elment a kolléga nyaralni, a főnök kérdezte, hol van az illető, mire a traccspartnernek fogalma sem volt róla. Munka terén is hasonló a hozzáállásuk: egy partnercégtől bejött valaki és kérte, hogy küldjenek vissza nekik kitöltve egy dokumentumot két példányban. Akiknek ezt magyarázta, azok közben nevetgéltek, így másnap halvány lila gőzük sem volt arról, hogy hány példányban kérték, így visszaküldték egy példányban. Emellett folyton panaszkodnak, hogy "hú nekik semmi kedvük dolgozni".

A főnökség részéről hasonló hozzáállás figyelhető meg: Az épület másik felén ülnek, a munkát e-mailben kiküldik, felénk alig járnak, így persze a beosztottak ott pletykálnak, ahol akarnak. Fogalmuk sincs arról, mi folyik a beosztottak körül, a folyosói pletykákból informálódnak. Feléjük is hasonló a lekommunikálás, a pénteken elment a cégtől valaki, de csak pár nappal előtte, pletykákból derült ki, hogy ő 1,5 hónappal azelőtt felmondott, így mentek a bunkó találgatások, hogy "biztos azért, mert jehova és mennie kell házalni" . A vezetőség a búcsúztatóján sem mondott semmit, se neki, se nekünk arról, hogy jön-e helyette valaki más vagy sem, egyáltalán arról, hogy elmegy, hisz hivatalosan nem is tudtunk róla, csak álltak a fal mellett szótlanul. Vagy például hétfőn kezd valaki, aki az én közvetlen munkatársam lesz, de arról, hogy keresnek valakit, illetve vettek fel csak úgy szereztem tudomást, hogy behoztak egy asztalt, hogy itt ül majd valaki, majd nagy nyomozás után a HR-estől tudtam meg, hogy milyen munkakörbe jön, de ennél többet nem, így akár az is felmerülhet bennem, hogy helyettem kerestek valakit.

Ahol korábban dolgoztam a főnökök a beosztottakkal ültek egy irodában, aki magasabb pozícióban volt, az egy irodával arrébb, így mindenki tudott kommunikálni a másikkal, nem voltak titkok. Ha valaki felmondott, akkor normálisan közölték, hogy talált jobb állást, még X ideig marad, ha valaki jött, akkor az érintettek már a hirdetés feladásától, sőt sokszor az ötlet felmerülésétől, hogy kell még valaki tudtak a dologról. Ha voltak is kibeszélések, azok nem ilyen mértékűek voltak.


Mivel nem dolgoztam még sok helyen, van előttem egy jó és egy számomra nem szimpatikus példa, szerintetek érdemes továbbállni és keresni hozzám közelebb álló céget?


2017. júl. 15. 09:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem mindegy, kikkel kell együtt töltened életed egyik felét. És ugye a munkatársakat nem te válogatod meg...

Szorítok, hogy találj olyan állást, ahol normális/abb/ a közösség.

2017. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem a Csaba Metálnal dolgozol? :,D
2017. júl. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem :)
2017. júl. 19. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!