Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csalhatok egy kicsit a volt...

Csalhatok egy kicsit a volt munkahelyeimmel az önéletrajzomban?

Figyelt kérdés
Első munkahelyemről most jöttem el, 9 hónapot dolgoztam ott. Na mármost a legtöbb álláshirdetésben 1 év munkatapasztalatot kérnek, ezért felkerekíthetem ezt a 9 hónapot 1 évre? Kiderülhet? Mennyi esély van rá hogy utánanéznek?
2017. júl. 16. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Én nem csalnék. Az egy év csak egy irányszám, idő,valójában a kutyát nem érdekli, hogy 9 vagy 13 hónapot dolgoztál.
2017. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Kapsz különböző papírokat kilépéskor. Ezek leadandóak az új munkahelyeden. Pl munkaviszony ideje, szabadság,Tb ,Nav.

Követhető dolgok ezek utána nézés nélkül is.

2017. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, ugyanis nem kell nagy utánanézés sem, hogy lebukj vele. Ha felvesznek és odakerül a tb kiskönyved abból látni fogják, hogy mennyi ideig voltál ott. Az sem kizárt, hogy felveszik a kapcsolatot a korábbi munkahelyeddel, velem előfordult már, hogy leinformáltak. Amúgy sem valószínű, hogy az a 3 hónap sokat változtatna az esélyeiden.
2017. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első pár hónapban alkalmival voltam bejelentve, talán annak kevésbé néznek utána, ha azt írom be, hogy pár hónappal korábban kezdtem ott alkalmisként. A kilépés idejét nem változtatnám meg természetesen. De lehet tényleg nem ér meg 3 hónap ennyi variálást. Szerintetek lehet esélyem olyan helyen így is, ahol minimum 1 év tapasztalatot kérnek?
2017. júl. 16. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Kerekítsd, addig úgysem fogsz nyugodni, megnyugodni. Ha nem nyomon követhető akkor oly' mindegy. Ha felvesznek majd megmutatkozik úgy is, aztán vagy beválsz vagy nem, nagy ügy. Volt nekem is olyan hely az életembe ahova oda mentem dolgozni februárba, eljöttem októberbe, de én ez-idő alatt olyan gyakorlatra, tudásra tettem szert (telefonok), hogy a nyomomba nem léphetett senki.
2017. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Írd az, hogy 2016-2017-ben dolgoztál ott, így nem hazudsz. Nem tudom most milyen egy "trendi" önéletrajz,de régen csak évszámokat írtunk bele.
2017. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy itt külföldön nincs ez a beadandó papíros, meg TB-könyves hülyeség. Így nyugodtan lehet kamulni. Például az egyik helyről azért küldték el, mert összebalhéztam a főnökkel. De az önéletrajzomban símán létszámleépítést kamultam, soha sehol nem néztek utána. Referenciának nyilván nem adom meg azt az exfőnökömet.
2017. júl. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
küldték=küldtek
2017. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

elég ha csak évszámokat írsz be, én is úgy szoktam

sose szóltak meg miatta

2017. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy elég lutri, hogy utánanéznek-e. Van, ahol igen, van, ahol nem. A vezetőségtől függ.

Mondjuk én volt, hogy csaltam picit, de nekem könnyebb dolgom volt, mert a belépés és a kilépés időpontja igaz volt, csak azt nem írtam bele, hogy az általuk körbefoglalt 2 éves időszakból effektíve csak 1 és negyed évet dolgoztam ott, mert időszakos munka volt.

2017. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!