Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszavonhatják a szabadságom...

Visszavonhatják a szabadságom indokolt esetben?

Figyelt kérdés

Mennék szabadságra hamarosan, viszont váratlanul betegség tört ki, és ezáltal azt mondta a főnökön, meglátja hogy mi lesz, de lehet vissza kell vonnia a szabadságokat. Megteheti? Ha most nem tudom kivenni, akkor már csak augusztus legvégén vagy szeptemberben tudnám kivenni, mivel az enyém után más kollégám menne. De akkor már én nem akarok menni. Megteheti, hogy szinte csak velem szúr ki, mert csak pont mostanra esik ez a dolog?


Főleg az érdekelne, hogy mennyi idővel előtt kell neki ezt bejelenteni, meddig teheti meg?

Oké, nincs befizetett nyaralásom és hasonló, de vannak tervezett programok, nem szeretnék más helyett szívni.



2017. júl. 18. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"A főnöknek semmi köze nincs hozzá, hogy mit csinálok a szabadidőmben."


Nincs hát, dönthetsz úgy is, hogy nem térítteted meg vele az új-zélandi utazásod árát, és akkor nem kell bizonyítani a foglalást.

2017. júl. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9-es, ha olyan munkaköröd van, amit egy munkaerőkölcsönzőből kölcsönzött ember azonnal képes betölteni, akkor nem kéne ugrálnod, mert bármikor lesz a helyedre más.
2017. júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

10: Ha-ha!


Ahogy nézem, a kamukérdező mellett újabban egy kamuválaszadó is kezd feltűnni. Nem kizárt, hogy egy személy a kettő.

2017. júl. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13# és te vagy az?


A 10. válasz valósan megtörtént! A kulcs gépkezelők hiányában nem volt aki a sort elindítsa, a betanított munkásokat kénytelen voltak hazaküldeni.



De mit csinálnál egy kis boltban, ha a 4 pénztáros közül 2 lebetegszik, 1 meg üti az asztalt, hogy neki szabadságot igértek?

Fél napokra bezársz? Vissza tartod a szabadságot? A kasszát rá bízod egy kölcsönzöböl frissen érkezett idegenre? Mi szerinted ekkor a jó és fair megoldás?

2017. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos nem kamukérdés volt, én örülnék neki a legjobban. De megoldódott, kiáltam magamétt, és szabira megyek :-)
2017. júl. 22. 21:27
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem rád gondoltam, kérdező, itt a kérdés egyértelműen nem kamu. Csak mostanában néha belefutni fura válaszokba.
2017. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!