Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem tudtam beilleszkedni a munkahelyi közösségbe?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt kezdtem részmunkaidőben a munkahelyemen. Döntően 35-65 éves nők a kollégáim, én 22 éves vagyok és bár nagyon kedvesek velem és segítőkészek, mégsem éreztem úgy, hogy akár barátot is szerezhetnék. Ezt a korkülönbségnek tudtam be, ők központi témaként hozakodnak elő mindig olyan témákkal, mint a háztartás, gyerekek, olyan emberekre hivatkoztak, akiket nem smerek, így nem tudtam mindig szerves része lenni a beszélgetéseknek. Inkább akkor csevegtem egy jót a kolleginákkal, ha valakivel kettesben maradtam, de ha már csoportosan voltunk, soha senki nem szolitott meg. Nem igazán zavart.


Azonban most jött egy velem egykorú lány a céghez és fél év alatt megszerezte mindenkinek a telefonszámát, együtt kávéznak, vásárolgatnak az idősebb munkatársnőkkel, így a korkülönbség-elméletem megdölt. Elkezdtem morfondírozni, hogy vajon miben vagyok mások, mint ők, hogy én nem tudtam belefolyni ténylegesen a közösségbe?


Egy időben volt pár hétig gyakorlaton egy srác, aki nagyon ott volt a tudományok terén, és egyedül vele tudtam igazi barátságot kialakítani, és ez azóta is tart, hogy már máshol dolgozik. Egyszer beszélgettünk valami fizikai elméletről és annyira felmérgeltük a főnökünket, hogy beszüntette a közös munkánkat.


2017. júl. 21. 23:56
1 2
 11/11 monen ***** válasza:
A főnököd magatartása elég sokat elmond a munkahelyedről. Szerintem tedd fel magadnak a kérdést, hogy egyáltalán maradni akarsz-e egy olyan munkahelyi közegben, ahol a főnököd BÜNTETI!, hogy tudományokról beszélgetsz egy kollégáddal, és emellett olyan munkatársak vesznek körbe, akiknek kevés érdeklődési körük van a háztartáson és családon kívül. Gondolkozz el rajta és, ha maradni akarsz, akkor bizony te is beszélgess ilyen dolgokról velük, vagy ha nem akkor oktasd ki a főnöködet az atmoszferikus gőzfolyók lecsapolásának környezetünkre kifejtett hatásairól, majd mondj fel. Én a helyedben nem maradnék egy olyan helyen, ahol ilyen főnök alatt kell dolgoznom és gyorsan le is léptem onnan, ahol rám szóltak, hogy a saját ebédidőmben ne olvassak már tőzsdehíreket.
2017. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!