Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mit hazudjak,...

Állásinterjún mit hazudjak, mit csináltam az elmúlt 4 hónapban?

Figyelt kérdés

Depressziós voltam, itthon b***tam a rezet konkrétan, az égvilágon semmit nem csináltam. Nem hinném, hogy ezzel jó benyomást keltenék, ha igazat mondanék. Főleg hogy most se vagyok kirobbanó formában.

Ha kérdezik, mit mondjak, miért nem találtam eddig munkát? Meg ha kérdezik, milyen helyeken voltam interjún, kamuzzak be helyeket? :S Ti hogy csinálnátok?



2017. júl. 24. 19:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem hazudnék az előző helyeket illetően és az előző 4 hónapot sem hoznám szóba. Ha mégis rákérdeznének azt mondanám, hogy még otthon képeztem magam pl nyelvet tanultam (persze csak, ha tényleg tudsz valamit) vagy a szaknmát jobban. Nem szégyen pályakezdőnek lenni, ezért ne hazudj be előző munkahelyet.
2017. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem vagyok pályakezdő előtte is dolgoztam, csak felmondtam. Nem tudok nyelveket :-(
2017. júl. 24. 19:49
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezd+, ha kérdezik, hogy közöd ?


Egyszer tőlem kérdezte valaki egy munkahelyen mikor munkaügyben jártam ott, hogy mit lehet otthon csinálni, elsem tudja képzelni.

És úgy képzeld el, hogy ez a valaki simán fel vehetett volna dolgozni, de nem vett fel, mert egy mulya, tutyi mutyi sz a r alak volt és hagyta, hogy a közösség döntsön.

2017. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem fordítsd a hasznodra, például azzal, hogy a személyes és szakmai fejlődésedre koncentráltál: idegennyelvet tanultál vagy valami olyan jártasságot szereztél vagy fejlesztettél, amivel magasabbá válik a munakerőpiaci értéked, vagy kerested az utad, hogy miben lennél a legmegfelelőbb. :) Hozd összefüggésbe a korábbi tapasztalataiddal és a terveiddel vagy akár az adott munkakörrel, amelyre jelentkeztél. Hajrá!
2017. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha rákérdeznek mond azt hogy nem jött be egyik hely sem vagy hogy még várják a válaszodat. Hadd hízon a májuk, lehet hogy még több pénzt is ki tudsz csikarni magadnak. Ha meg kérdezik hol voltál(nem fogják) mond azt hogy nyílván az egyik konkurens cégnél de te nem vagy spionfióka hogy megmondjad.
2017. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
4 hónap alatt manapság szerencse, ha valaki munkát talál. Nem hinném, hogy firtatnák, ha 4 évről beszélnénk, akkor gáz lenne.
2017. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Mondd azt, hogy börtönbe voltál :D
2017. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!! :)

#7 :'D

2017. júl. 24. 20:14
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Ne írj az önéletrajzodba hónapokat, csak éveket. Ha 4 hónapja jöttél el az előző helyről, csak azt írd oda, hogy 2017-ig dolgoztál ott. Ha kérdezik, mikor jöttél el onnan, mond, hogy "nem olyan régen" és azóta munkát keresel. Ez nem hazugság és nem is kell fejtegetni, hogy a nem olyan régen mit jelent: pár hét vagy pár hónap.

Inkább arra készülj fel, hogy meg fogják kérdezni, miért jöttél el az előző helyről! Ha a depressziód miatt mondtál ott fel, semmiképpen ne áruld ezt el, mert sajnos nem jó pont. Találj ki vmi elfogadhatóbb magyarázatot!

2017. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Munkát kerestél. 4 hónap egyáltalán nem sok idő munkakeresésre.
2017. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!