Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún mit hazudjak,...

Állásinterjún mit hazudjak, mit csináltam az elmúlt 4 hónapban?

Figyelt kérdés

Depressziós voltam, itthon b***tam a rezet konkrétan, az égvilágon semmit nem csináltam. Nem hinném, hogy ezzel jó benyomást keltenék, ha igazat mondanék. Főleg hogy most se vagyok kirobbanó formában.

Ha kérdezik, mit mondjak, miért nem találtam eddig munkát? Meg ha kérdezik, milyen helyeken voltam interjún, kamuzzak be helyeket? :S Ti hogy csinálnátok?



2017. júl. 24. 19:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
11%

4 hónap nem sok idő munkakeresésre? Ti hol éltek és milyen büfészakon végzett képesítéssel de most őszintén?

Ma felmondok, holnap új helyen kezdek. Nem, nem gyárban és nem nem minimálbérért, és nem is 150ezer forintért. Szerintem inkább itt azon a van a hangsúly, hogy túl sok a semmihez nem értő ember aki egyébként olyan sok pénzt szeretne keresni, hogy befosok.

Amikor vállalkozó voltam, egyszerűen olyan embert nem találtam aki alkalmas lett volna az adott feladatra. Olyan önéletrajzokat, és motivációs leveleket kaptam, hogy azt hittem hátast dobok. A nők nagy része olyan dumával próbált lehengerelni, hogy "majd betanulom". 500ezer forintos fizetés mellett betanulod az anyádnak a húgyköves valagát. Nekem szakember kell nem betanítható munkaerő, barmok.

2017. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják megkérdezni hova jelentkeztél, ilyet még sosem tapasztaltam, meg amúgy is mi közük hozzá. Ha mégis pofátlanul rákérdeznek, akkor mondd azt, hogy voltál helyeken ahonnan már csak visszajelzésre vársz és kelts olyan benyomást, hogy nagyon kapós vagy :) De konkrétumot véletlenül se mondj.
2017. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Na ide figyelj, te kis szaros 11-es, először is velünk így nem beszélsz, senkinél nem vagy felsőbbrendű és egyikünket sem a seggedből rángattad elő.

Másodszor:drágám, körülnéztél te már, hány munkahely van kis hazánkban, ami emberhez méltóan bánik az alkalmazottaival? Mellesleg a magadfajta rohadt csicskák azok, akik a naaaagy családi biznissszbe egy minimum 5 diplomás és/vagy 30 évnyi kiváló referenciával rendelkező munkatársat keresnek nevetséges fizetésért. És persze még ti vagytok hullára megsértődve, ha a delikvens el merészel utasítani. Azt már meg sem említem, hogy pályakezdőnek esélyt sem adtok.

2017. júl. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
szükséged volt egy kis lelki rekreációra
2017. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy utazgattál külföldön, nyelvgyakorlás és világjárás céljából, kellett egy kis "áramszünet" és a kalandok. Feltöltődtél, és most újra munkába állnál.


Ezt nem tudják leellenőrizni, és szerintem sok munkáltatónak még tetszene is.

2017. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2017. júl. 24. 22:23
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltam ebben a szituban, április közepén mondtam fel, tudatosan nem akartam dolgozni a nyáron. Augusztusban kezdtem el pályázni, szept. 1-től volt állásom. Az interjún fel se merült, hol voltam abban a néhány hónapban :)

Valaki írta, hogy éveket írj az önéletrajzba, én se bontottam hónapokra, csak hogy 2016-ig.

2017. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kellene hónapra lebontani.

Ha nagyon kínos a szituáció, és tényleg a kétségbeesésig szeretnéd az állást, mert az álmaid állása, akkor viszont lehet mondani, hogy beteg családtagot ápoltál, de erről igazán nem szeretnél többet beszélni. A depresszió betegség, és a saját családodba tartozol :-)


A 11-esnek: nulla tapasztalattal és nulla nyelvtudással felvett egy külföldi cég a hazai leányvállalata vezetőjének. Tolmácsot kellett hívniuk az interjúmra. Bátor döntés volt, teljesen kétségbe voltak esve, amikor ezt meglépték. Ideiglenes megoldásnak szántak engem, amíg hozzáértő személyt nem találnak. Öt évig húztam ott, megtripláztam a cég forgalmát, és bekerült a piacvezetők közé, pedig már a felszámolásán gondolkodtak, amikor átvettem. Az egyik legjobb kollégám egy olyan pályakezdő volt, aki még a középiskolát is alig tudta befejezni, de büszkeségére vált a cégnek.

Hát édesem, menjél csak be gőgtől és pénztárcától dagadó mellel a rabszolgáid és droidjaid közé reggelente, mint egy félisten, élet-halál ura. Büszke lehetsz magadra! Jó lenne, ha megírnád neved-címed, hogy soha me se forduljak azon a környéken álláskeresés ügyében.

2017. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyre elterjedtebb, hogy valaki direkt –pihenési célból– nem dolgozik pár hónapot. Ezt hívják karrierszünetnek.


pl:

[link]

2017. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem.

Azt inkább kérdezik persze Nőktől : mikor akar gyereket?? Főleg ha még nincs neki...

Úgy tudom ezt igazából meg se kérdezhetik.

Azt meg hogy hol voltál, valaóban nem kell megmondani : " beteg voltam ".

Mellesleg az előző munkahely igazolásán úgyis látják, mennyi kiesésed van...


11!

Valahol igazad van. De!! mi van akkor ha megkapom a felmondást teljesen váratlanul?

Nem hagynak időt új keresésére??

1980 as évek végén és utána is pár évig, igen felmondtunk, és másnap már az új helyen felvételiztünk. Mert az akkori vezetők nem csináltak s... et a szájukból!

Mostanába ez nem így működik. ( vagy én vagyok rossz helyen? )

Azt azért ne írd : " hogy túl sok a semmihez nem értő ember " mert ez se igaz!!

És az se hogy 500 ezreket kérünk!

Még egy magáncégnél / kisebb vállalkozásnál is nyílt titok kb ki mit kap a számlára! Minimálbérnél egy hangyányival többet.

Jó ha van 130.000.Ft!! hol van ez a Te általad írt 500.000 Ft!!??


Mikor felvételiztem nyílt titok volt mindenki minimálbért kap.


Önéletrajz készítés? Akartam segítséget kérni, akiről feltételeztem tud majd. Nem tudott. ( volt mintám, de azt feltételeztem változott az is, és ebbe akartam segítséget kérni ).

Hogy olyanokat kaptál, hogy hátasd dobtál? Ha nincs egy kívülálló segítség ilyent kapsz. Mert a családtag, barát / barátnő elfogult. De egy jó " munkaügyis " az látja mi nem jó..

Továbbá : Kedves 11 - es nézd el nekem, én csak egy takarítónő vagyok!! Így tudok fogalmazni.

Sikerült önéletrajz nélkül elhelyezkedni.


És nagyon sok szorgalmas ember van. Szerintem rossz helyen kerested a leendő munkásaidat!

A szakembereket pedig igenis nem 130.000. ft a számlára kell megfizetni!

2017. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!