Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan élitek meg az...

Ti hogyan élitek meg az elutasításokat?

Figyelt kérdés
Nem féltek, hogy sehova sem tudtok elhelyezkedni? Van papírod elég és releváns, mégsem kellesz, miért?
2017. júl. 25. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a megjelenés is fontos, határozott fellépés, kellemes kisugárzás, és főként pozitívnak kell lenni, nem úgy hozzáállni, hogy "na megint nem kellek", hanem úgy, hogy ha nem is sikerül, minden tapasztalat értékes.
2017. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már-már kezdek egyre pozitívabb lenni, egyre hasznosabb válaszokat adni és mégsem futok be. Még azt is megemlítik, hogy igen színvonalas a pályázatomat, mégsem önre esett a választást. Na, megyek is tanulni IFRS-t, hátha hiányszakma. :D
2017. júl. 25. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a munkaadók úgy válogatják az embereket, mint a gyümölcsöket. Tovább kell próbálkozni máshol. :)
2017. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nagy szerencsém volt az életben. 12 évesen egy olyan szakmába szerettem bele, amiben nagy a szakemberhiány. Egyetemen (igaz, 2 év csúszással) megszereztem a diplomámat programtervező informatikus szakon, és hetente kapok állásajánlatokat, hogy menjek az X céghez dolgozni, mert szoftverfejlesztőket keresnek. Hogy őszinte legyek, én nem félek attól, hogy nem lesz munkám.


Engem eddig egyetlen egyszer utasítottak el, mégpedig a diplomaszerzés előtti évben. Akkor már csak két tantárgyam volt hátra, amire nem kellett bejárni, csak vizsgázni belőle. Szóval a napjaim nagy részét otthon töltöttem. A szüleim viszont addig csesztettek, hogy miért nem megyek már dolgozni, meg hogy mit ingyenélősködök, hogy úgy voltam vele, feladom azt, amit igazán szeretnék és Nyíregyházán, a lakhelyemhez közel próbálok elhelyezkedni, hogy ne kelljen albérletet is intézni. Beadtam egy nyíregyi céghez a jelentkezésem PHP fejlesztőnek, nettó 150.000 Ft-os nettó havi fizetésért. Kaptam egy próbafeladatot, ami frontend ("amit látsz") fejlesztésről szólt, holott én backend ("ami a háttérben történik") fejlesztésben vagyok jó. Megcsináltam legjobb tudásom szerint, erre a cégnél azt mondják, hogy ez így úgy szar, ahogy van. Én ezen a ponton nem is kerestem többet a céget. Így utólag belegondolva majdnem belekényszerítettem magam egy olyan munkába, amit utálok csinálni, ráadásul még jól meg is aláztam volna magam azzal a fizetéssel. Attól függetlenül elég rosszul esett a dolog.


Közben az egyik egyetemi ismerősömmel beszélgettem, pont felhozódott a munka, és hogy a cégnél, ahol ő dolgozik, keresnek .NET backend fejlesztő gyakornokot (ez volt a vágyam). Beadta az önéletrajzomat, megvolt az interjú, fel is vettek. Oké, nem kerestem sokat gyakornokként (havi nettó 85.000 Ft), de abban lett munkatapasztalatom, amiben eredetileg is szerettem volna. 4 hónap után azonban abszolváltam az egyetemen, és mivel már nem volt hallgatói jogviszonyom, megszűnt ez a munkám. A szülők persze teljesen kiakadtak, hogy "úristen fiam, mi lesz most veled, hogy fogsz te elhelyezkedni" - akkora tragédiának tartották a dolgot, hogy az már az én lelki világomat kezdték leépíteni. Ekkor azt hazudtam nekik, hogy sok helyre adtam be a jelentkezésem, holott közben csak egyetlenegyre. A LinkedIn oldalon keresett meg egy fejvadász cég vidéki .NET backend fejlesztői pozícióval. A 3 körös interjún átmentem, fel is vettek bruttó 350.000 Ft-ért + 30.000 cafeteriáért. Azóta is a csapat megbecsült tagjának érzem magam, és úgy hiszem, jó helyre kerültem.


23/F

2017. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem, gratulálok ☺ Én a számvitel minden "klónját" tanulom, jelenleg az IFRS a soros, ami most (még) hiányszakma. Picit a programozást is tanulgatom, de az nagyon amatőr.😊 Mióta visszatértem gyesről, azóta egyszerűen nem találom a helyem, vagy én mondok fel mérgező kolléganő miatt, vagy nekem viszlát. 🙂 Volt már sikeres állásinterjúm, de az a munkakör nem biztos, hogy beindul.
2017. júl. 25. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!