Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért kell beszóln...

Munkahelyen miért kell beszólni az kajámra?

Figyelt kérdés

Szóval az volt, hogy elkezdtem salátát enni ebédre, mert kezdett pókhasam lenni, és vézna felsőtesttel ez nem valami jó dolog.


És bele pofáznak a kollégák, MEGSZÓLNAK engem, miközben zabálják az ótvar pizzájukat...


Multkor gyerek megzabál ott előttem egy egész 32 centis pizzát ebédre, és nekem azt mondja, hogy "HÁT MENNYIT ESZEL TEEEEE?"


elmondom mi volt ez a MENNYI:


- kis adag saláta, volt benne 4-5 gerezd paradicsom, kis uborka, paprika, 6-7 darab sült csirke darabka.


- 3 darab 6-7 centi átmérőjű burgonya röszti


- egy 10 centis kis bagettke


Na és erre azt kaptam, hogy mennyire sokat eszem.


Bezzeg, ha mindennap valami JÓ zsiros rántott valamit eszek jóóóó sok krumplival vagy rizzsel, arra sose szolt volna senki semmit.


Ez olyna, mint mikor megszólnak a boltban, hogy energia italt veszek, de akik minden reggel sör+feles kombóval inditanak azoknak sosem szolnak semmit.


2017. aug. 5. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem ritkán szólnak meg ezért mert nálunk nem divat az hogy egyszerre egyen mindenki, ennek oka az hogy folyamatos termelési részlegen dolgozunk ahol nem lehet a gépeket magukra hagyni ha épp szünet van. Nálunk az a módi hogy a kaja idő megvan adva de nem kell szent írásnak venni ha a gépet feltöltjük és megy magától akár 30-40 percet és csak figyelni kell akkor a szomszédos állomáson lévő kolléga figyeli ameddig elmegyek kajálni vagy más egyéb dolgomra. Általában 3-4 fő megy kajálni felváltva ami abból jó hogy az étkezőbe nincs tömegnyomor így nyugodtan tudjuk használni a mikrót, kávéfőzőt mert nem kell egymásra várni. Persze van amikor a társaság együtt megy kajálni ha kevés gép megy éppen, ez változó. Nálunk is van 1-2 kolléga akik eszik a sok zsíros szemét kaját, agy éppen bezabálnak pár péksütivel, vagy csak simán esznek szendvicset azoknak szoktak tenni megjegyzéseket.

Én nappali műszakra főtt ételt viszek mindig amit csak meg kell melegíteni, ritkán rendelek kaját mert sokallom rá a pénzt, meg amúgy sem nagyon szoktam gyorséttermi kajákkal tömni magam. Pizzát is évente két alkalommal ha eszek. Nekem volt egy kollégám akivel nagyon jóba vagyunk, ő mindig a fél hűtőt magával hozz a munkába és szinte a kajaidő teljes idejét kajálással tölti, sokszor egy 10 perces szünetbe is berohan az étkezőbe kajálni, igazi bélpoklos, látszik is rajta hogy szeret enni. Ő sokszor tesz megjegyzést ha például csak péksütit viszek, mert gyakran vállalok túlórát pihenőidőbe 4-6 órába és arra hiába kapok pénzt, ha hétvégére vállalom amikor pihenős lennék akkor alapbért kapok plusz amennyi órát bent voltam annyit le kell csúsznom egy hétköznapi műszaknál ami azt jelenti hogy néha csak 6-8 órás műszakra megyek be és akkor csak péksütit viszek vagy szendvicset mert tudom hogy előbb megyek haza és akkor otthon eszek rendesen. Erre én is kapom a megjegyzést ha épp nem olyan terülj terülj asztalkám van előttem hanem csak pár falatra való valami. Én megtanultam ezt kezelni mindig vissza szólók hogy "én sem teszek megjegyzést a te menüdre, te sem szólj bele az enyémbe" Ha bunkó kolléga tesz ezt akit alapból nem csípek akkor mindig azt mondom "foglalkozz a saját dolgoddal" "Mi a f ...sz közöd van hozzá?!" Én amikor kezdtem 5 évvel ezelőtt sima kisegítőként akkor megtanultam ezeket a helyzeteket kezelni. Aki velem normális azzal én is az vagyok, aki nem azzal én sem. Én oda-vissza játszmát játszok bárkivel.

2017. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értelek, - hogy miken rágódsz! (?)

Élből azzal válaszolnék, - elsőre, - hogy "Te adsz nekem kenyeret? ...Na, akkor foglalkozzál a saját kajáddal!"

2017. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Hasonló van nálunk is. De inkább a hagymán vannak kiakadva.

" Te adsz bnekem enni ", ez jó szöveg.

2017. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Le kell az ilyeneket sz@rni. Ha többször is megszólják, akkor vissza kell nekik szólni ahogy előttem is írták, ennyi.
2017. aug. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Gyárban-közmunkában dolgozva engem is megszóltak, hogy én narancsot, banánt, meg Pick szalámit eszem, ők meg csak almát meg olcsó felvágottat. Lesz*rtam.
2017. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!