Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem lehet megélni tisztességesen rendesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

És itt a tisztességes meló alatt nem a kétkezit értem,hanem szomorúan konstatálom hogy a legtöbb magyar orvos,ügyvéd,mérnök,tanár stb is panelba lakik,max van egy középkategóriás autója is kész,ez lenne a "legelitebb" munka gyümölcse valóban az országban?Igaz hogy csak feketén lehet rendesen megélni(drog,prostitució,embercsempészet stb..?)

Miért van az hogy egy átlag tanulatlan buta nő többet kap a testéért mint egy normális dolgozó?Nyilván a felete tevékenység mindig veszélyesebb,és jövedelmezőbb,de azért külföldön nem tátong ekkora különbség egy mérnök és egy örömlány keresete között...Nem szánalmas ami itt van?Ti hogy vélekedtel erről?Pályaválasztás előtt állok és kilátástalannak érzem a jövőm....

18/F



2017. aug. 19. 19:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%

És ebből a fix kiadás 2500 frank (lakásbérlés, plusz rezsi, plusz az egészségbiztosítás).

Kaját nem számolom, de nem kell néznem hó végén az akciókat, meg hogy hány napig kell csak tésztát/krumplit enni, mert nincs másra.


Emellett évente többször el tudunk menni akár külföldre is, mert telik rá.

Az igaz, hogy dolgozni kell, de hétvégén (kiv. hatósági engedéllyel) tilos, illetve 7 nap sem lehet szünet nélkül, reggel 6 előtt és este 8 után sem (iroda), és túlórád sem lehet max 6h/hét.


Otthon ezzel szemben éhbérért dolgozol, túlórázol (amit nem fizetnek ki, de ha nem vállalod el, kirúgnak), fizetésed több, mitn fele a bérleti díj, és álmodhatsz, hogy eljutsz akár csak a Balcsira is.

2017. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Nyilván az ember jól szeretne megélni,és máshol az az alap,hogy eltudj menni néha nyaralni,szórakozni,és ne kelljen a boltba azon vacillálni hogy egy alkalomra a 800 vagy a 2000Ft-s bort vedd meg,vagy épp a 250 vagy a 350 ft-s felvágottat,hanem alap,nyilván egy átlag ember hiába szeretne,de nem az az alap célja hogy don periont igyon a maldiv szigeteken 3 bomba nő mellett,hanem hogy legyen lakása,egy normális autója,és a megélhetése mellett MINIMUM el tudjon magára 60-100 ezret költwni,na ez nincs meg itthon,sok vidéli korházban dolgozó orvsonál sem illetve mérnöknél sem,itt csak úgy lehet jól(nem luxusba,hanem jól)megélni hogy ha két olyan ember bútoroz össze,akik az említett "elit" munkát űzik,tehát pl dr nő-ügyvéd úr,mérnök úr-közgazdász asszony stb...

Ha ez nincs meg,twrmészetesen meg lehet élni,de jól nem az biztos,illetve munka függvénye de elég sok az az eset hogy sehogy nem tud...

2017. aug. 19. 19:57
 13/36 anonim ***** válasza:
72%
Jolvan utolso, Svajcot Magyarorszaggal osszehasonlitani semmi ertelme. A vilag egyik legdragabb orszaga, mar csak emiatt is ott a fizetesek is a vilag elvonalaban vannak. Szerintem nincs ember aki ne menne ki Svajcba ha lehetne, mert oda a kijutas nehezebb mint ott megelni.
2017. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, hogy mit csinálsz. Van aki diplomával is csak takarít, és van akinek érettségije sincs és fél millió fölött keres. Utóbbi vagyok én. Húgom vegyészmérnök, minimált keres, mert Kazincbarcikán lenne vegyészmérnöki meló nettó 180-200-ért. Szóval az sem valami sok. Nekem meg egy szakmám van, egy gépkezelői engedélyem több gépre (bár mióta nem ebben dolgozom, igen csak lejárt az orvosi benne) és egy jogosítványom. Mindkét tesóm főiskolát végzett (van egy nővérem is), mégis én keresek a legtöbbet. És mellette sokat utazom is, amit szeretek. Persze albérletben lakom egyelőre, és az internet szerint egy 24 éves felső-középkategóriás autóm van. De most lakásra gyűjtögetek. Szóval meg lehet élni itthon is, csak olyan dologhoz kell érteni jól, amihez kevesen. Oké, most nagyon keveset vagyok otthon, de otthon is megkeresném a 300 nettót simán, és még mindig csak a jogosítványommal dolgozom. Az a baj, hogy manapság alap az érettségi és a főiskola. Majd azon kapja magát az ember, hogy van diplomája, csak épp munka nincs és megy Angliába burgert sütni minimálbérért. Aztán köpködi az országot 2000 kilométerről, hogy itt nem lehet megélni. Meg lehet, csak ő ezek szerint nem ért semmi olyanhoz amit itthon megfizetnek. Nézz szét a munkaerőpiacon, hogy miből van hiány, és ne vesd el a szakmákat, mert egyik-másik jobban fizet mint a diplomás meló.
2017. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%
De igen! Pont ez az összehasonlítás a lényeg. Az ottani fizetésböl azz ottani árak mellett meg lehet élni, sőt jól lehet élni. Itthon meg nem. Ezen sajnos nincs mit szépíteni.
2017. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Lazy Lover ***** válasza:
61%
nem lehet ! azt javaslom tanulj 1 jó szakmát nyelvet és takarod el ebből a putradék országból....
2017. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

Hááát... 25 éves vagyok, és még életemben soha nem találkoztam olyannal, hogy nem tudtam volna leülni egy étterembe enni, mert nincsen szabad hely, egészen idén nyárig! Szóval azt hiszem már egész tisztességes megélhetésnél tartunk.


Persze az összes környező országhoz képest elmarad a gazdasági növekedésünk, de a fityisz még mindig a legkisebbik rossz. Kár, hogy nincs jobb náluk, nagy szükség lenne rá :(

2017. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
46%

11. Persze, ez is sarkítás.

Igen, itt mindenki éhen hal, meg nem jár dolgozni.

Érdekes se én, se a férjem nem vagyunk se mérnökök, se orvosok, mégis telik mindenre itthon.


A férjem raktárvezető az egyik nagy webáruháznál, kb nettó 350-400 körül keres, én pedig beszerző vagyok egy multinál, 300 körül én is hazahozok. Plusz cafetéria, néha jutalmak.

Van egy 80 ezres lakáshitelünk, ezen kívül rezsi kaja, havi 200 ezerből kijövünk.

A maradék 500 ezerből futja minden hónapban ruhákra, mozira, kozmetikumra, wellnessre, könyvekre. Minden évben 2x utazunk külföldre, és még így is félre rakunk kb havi 150-200 ezret. Nem gondolom, hogy hú de x*rul élnénk, pedig még tényleg nem is vagyunk vállalkozók vagy valami nagy menő pozícióban...

És nagyon sok ismerősünk van, akik nálunk jobban élnek.

Szóval nem kell azért eltúlozni, a világ kb 70%-ánál még mindig jobban élünk, nálunk max Észak-Amerikában meg Nyugat-Észak Európában jobb az élet..

2017. aug. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
22%

meg nem jár nyaralni*


Kicsit elírtam a mondatot :D

2017. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
77%
Én azt ajánlom a kérdezőnek, hogy semmiléppen se menjen külföldre. Amig nem jártam nyugaton, én is menni akartam kézzel-lábbal. A nyelvet is megtanultam, csak aztán kaptam itthon munkát. Külföldön örökké Kelet-Európai bevándorló leszel. Angliában egyes helyeken a külföldi munkavállalónak kevesebbet fizetnek ugyan azért a munkáért, mint az angolnak! Hiányzik neked ez a megkülönböztetés? Nem beszélhetsz az anyanyelveden sem, a külföldön élő magyarok egyik-másik tagja még szarhárzibb mint itthon! Tapasztalatból beszélek! Európát járom egész hónapban. Havi három napot vagyok otthon, hidd el, hogy csak ideig-óráig fogod jólérezni magad. Lakhatsz örökké albérletben mert nyugaton soha nem tudsz majd házat venni! Itthon tudsz házat venni hitel nélkül is, ha van egy jó szakmád! Pont jó korban vagy, a cnc programozók pl. jól keresnek. Vagy a minősített hegesztő. Keress egy szimpatikus szakmát és maradj itthon! Hidd el nekem, hogy nem olyan jó a nyugaton élő magyarok sorsa, mint amilyen jónak kifelé mutatják! Rokonom is Angliában él nyolc éve és utálja. Hívott oda kamionozni, 2500-3000£/hó de nem mentem. Nem hiányzik nekem az az ország. Én jól megélek otthon is. Tavaly voltam náluk kettő hetet, elég volt. Az utcák tömve vannak induaiakkak, románokkal, lengyelekkel, bolgárokkal, arabokkal, stb...
2017. aug. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!