Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem lehet megélni tisztességesen rendesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

És itt a tisztességes meló alatt nem a kétkezit értem,hanem szomorúan konstatálom hogy a legtöbb magyar orvos,ügyvéd,mérnök,tanár stb is panelba lakik,max van egy középkategóriás autója is kész,ez lenne a "legelitebb" munka gyümölcse valóban az országban?Igaz hogy csak feketén lehet rendesen megélni(drog,prostitució,embercsempészet stb..?)

Miért van az hogy egy átlag tanulatlan buta nő többet kap a testéért mint egy normális dolgozó?Nyilván a felete tevékenység mindig veszélyesebb,és jövedelmezőbb,de azért külföldön nem tátong ekkora különbség egy mérnök és egy örömlány keresete között...Nem szánalmas ami itt van?Ti hogy vélekedtel erről?Pályaválasztás előtt állok és kilátástalannak érzem a jövőm....

18/F



2017. aug. 19. 19:12
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
53%
Havi 200 ezer nagyon sok mindenre elég, csak az emberek nem képesek leadni az életszínvonalból annak érdekében, hogy pl. tovább képezzék magukat, hogy később kétszer ennyit keressenek. Helyette csak a rinyálás megy, az könnyebb. Ha én képes voltam rá, más is képes lenne, csak lusta energiát fektetni bele. Kár ezekre az emberekre időt fecsérelni, úgy is szarnak az egészbe és a saját igazukat nyomják, ami meg hülyeség.
2017. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 30-as! Nem vicc, teljesen komolyan gondoltam.

Amikor felkerültem Budapestre 3 évvel ezelőtt, havi 148 ezer forintot kerestem. Megéltem belőle. Többen béreltünk lakást, dolgoztam, mellette tanultam. Amikor a páromat megismertem mindketten 200 ezer forint körül kerestünk és mindketten megéltünk valahogy külön külön, később együtt is. Ma már mindketten két diplomás mérnökök vagyunk és egyenként valamivel több, mint dupla ennyit keresünk, ami még mindig azt mondom, hogy a beosztásunkhoz és felelősségünkhöz képest nem sok, de ahhoz bőven elég, hogy a megszokott színvonalunkon, de immáron ketten, saját lakásban eléldegéljünk és semmiben ne nélkülözzünk.

Igen, nem jut a legújabb BMV-re, vagy álomlakásra a Duna parton, sem félévente luxus nyaralásra a Maldívon, vagy havonta wellness hétvégére egy 5 csillagos szállóban. De nem is vágyunk rá, mert nem hisszük, hogy ezen anyagi javaktól lesz boldog az életünk. Az már egy másik szint, amit nyilván mindenki szeretne elérni, de attól hogy jelenleg nem tart ott a legtöbb ember, még erős túlzás lenne azt mondani, hogy nem lehet itt tisztességesen megélni.

2017. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
51%
A sok válaszból csak az derül, hogy szinte minden magyar embernek semmi pénz nem elég az élethez és nem is lesz...lehet nem is a fizuval van baj, hanem annak felhasználásával...
2017. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
33-mas! Ne írj ilyet, mert lepontoznak! :D Azt kell írni, hogy az ország igen is élhetetlen fos, és mindenki menjen külföldre dolgozni, mert a haverok is ott vannak és nagyon jó heti hat nap 12 órázni! Magyarország meg szar! Így meg nyugszanak azok az emberek, akik saját hibáik miatt nem tudnak megélni itthon. :D Komolyan, aki csak a kifogást keresi, annak külföld is élhetetlen lesz!
2017. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%

# 34


Hazai szokáshoz híven, mint a politikusokat, ha lefizetnek "tisztességesen"-többé ne kelljen dolgoznom, akkor nem leszek itt őszinte, de ahhoz túl smucigok láthatóan;)


Ez pontozás is annyit ér, mint lájk és csak a baltaszok hisznek benne;)

2017. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az a baj, hogy az emberek túl sokra vágynak és értelmetlenül költekeznek. Marhaságokat vesznek amire nimcs is szükségük és tovább nyújtózkodnak mint ameddig a takarójuk ér.Én minimál bérből élek, köualkalmazott vagyok 16 éve. Kb.8 éves korom óta lakásra gyűjtöttem. És ez 35 éves koromra össze is jött. Egyedül élek és még félre is tudok tenni a fizetésemből. Jut mindenre, finom ételekre, rezsire, utazásra, szórakozásra. A szüleim mérnökök átlagos anyagi körülmények között éltünk. Nem éheztünk de drágább dolgokra nem telt. Aki mély szegénységből jön a nagyon magas albérlet és lakás árak miatt nehéz helyzetbe kerül. De azt látom, hogy a velem egy szimtről indulók is folyton nyavajognak pedig odafigyeléssel ugyan ott tarthatnának mint én. Mondjuk én mem dohányzom meg nagyon ritkán iszom alkoholt ami jelentős anyagi előnyt jelent. El lehet dönteni kinek mi a fontos. Egyébként sokáig éltem panelban és attól még nagyon boldog életem volt. Ha van hol aludnod és van mit enned és egészséges vagy, akkor minden feltételed meg van a boldog élethez.
2017. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!