Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan képesek megélni,...

Hogyan képesek megélni, elindulni az életben az emberek? Ti miből és hogyan éltek?

Figyelt kérdés
Friss diplomás vagyok, 4 éves szakmai tapasztalattal is rendelkezem, nem büfészakos diplomám van. Pestre szeretnék költözni egy kis városból, de hogyan?? Nézegetek lakásokat, van ahol egy szobát adnak ki 60 ezer forintért. Lakást 100 ezerért. Ne gondolkozzatok nagyban, pici garzonokról írok. A keresetem legjobb esetben is kb 120 ezer forint lenne, még így is. Később természetesen ez növekszik, de egyelőre a munkahelyeken kezdőként alkalmaznának ennyi bérért. Ha kifizetek mondjuk 100 ezret egy lakásért, hogy lehetőleg 25 évesen ne Józsikával is Kis Pistával osztozzak egy lakáson, akkor van 20 ezrem marad megélni, vagy ha osztozom a házon akkor 50-60 ezer jobb esetben. Ebből még főzni kell, bérletet kell vennem és sorolhatnám. Pénz gyűjtése esélytelen ebben az esetben, örülhetek ha kihúzom hóvégéig valahogy. Ez elképesztő... ti hogyan indultatok el az életben?? Hogy élnek az átlag emberek? Miért kell ellehetetleníteni azt aki nevesincs városból szeretne kimenekülni egy jobb élet reményében? :/ Ja, és még mielőtt kérdeznétek, a saját városomban munkát kapni esélytelen. Ha mégis kapnék, tengődhetnék életem végéig szüleim nyakán. Párom nincs, akivel költözést, vagy bármit lehetne tervezni... :(
2017. aug. 20. 16:12
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Az nem opcio, hogy multiknal palyazol meg jogi allasokat? Rengeteg cegnek van jogi osztalya, ha 3 nyelven beszelsz, biztos, hogy ilyet hamar talalnal.

Regisztralhatsz fejvadasz cegeknel is (hays, randstad stb) , hatha te talalsz vagy megkeresnek jogi allasokkal.

Vagy mindenkepp kozszferaban szeretnel dolgozni?

2017. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!