Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szoktad meg az új munkád?

Hogyan szoktad meg az új munkád?

Figyelt kérdés
Tegnap megkaptam egy állást, bolti eladó leszek Coop üzletbe. Azóta gyomorgörcsöm van, éjjel aludni se tudtam. Ami a legjobban kiborít az,hogy 4kor kell majd kellnem, illetve még az is,hogy minden bap dolgozni kell. Minden második hétvégém lesz szabad és 1hétfő akkor amikor dolgozom hétvégén. Szerintem ez nagyon kevés és azt mondták ne számítsak nagy fizetésre ilyen 115000. Hogyan törödjek bele, hogy csak ilyen ratyi munkára vagyok alkalmas és dolgozzam magam hulla fáradtá 24évesen?
2017. aug. 24. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Coop az tényleg elég alja hely, leltári felelősséged is van? Ismerősöm volt Coopnál, aztán mikor leltárhiány címén elkezdték levonni a fizetését, akkor eljött.


Szerintem ezt fogd fel egy átmenetnek, tűzz ki egy határidőt magadnak, ami alatt tanulsz valamit, vagy teszel azért, hogy jobb helyre kerülj, addig meg valahogy bírd ki itt. Semmiképp ne törődj bele, hogy csak erre vagy alkalmas, miért ne lennél másra?

2017. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagy, előtted áll az élet. Nem belenyugodni kell, hanem tenni valamit, hogy ne "ratyi" munkád legyen. Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg ebből a kevés fizuból mindig valamennyit félre rakni, és fordítsd a fejlődésedre, tanulj nyelvet, szakmát, és akkor könnyebb lesz.

Nem fog egyszerre az öledbe pottyanni a jobb élet, tenni kell érte, de ne akarj egy Coopban pénztárosként megöregedni.

2017. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ez csak a kezdet. Én is így kezdtem dolgozni pár éve, én is itt körül kerestem, csak havi 300 óra munkával. Sokáig azt hittem, hogy elszúrtam az életem. Tegyél félre havi 20-30 ezret ha tudsz. Én is ezt csináltam, szakmát váltottam és most ötször annyit keresek, mint ezelőtt. Azóta tudom, hogy sínen vagyok. Szóval mindig van lehetőség jobbra, ne keseredj el.
2017. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és azon leszek,hogy minnél előbb jobb munkát tudjak találni addig meg kibirom valahogy :) 1éve költöztem új városba és elég nehezen megy az itteni élet,de remélem ettől csak jobb lesz :D
2017. aug. 24. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ideig, óráig vállald, amíg nincs jobb, hisz ez is több, mint a semmi.

Én is 24 éves vagytok, teljesen átérzem a helyzeted. Én januárban államvizsgáztam, de a nyelvvizsgám hiányzott a diploma kiállításához. Kerestem munkahelyeket, de csak olyat találtam két hónap keresés után, ahol elég csekély a fizetés (nettó 150 000 Bp-en), ráadásul ugyanazt csinálom, amit a diplomások, csak épp ők dupla ennyiért végzik ugyanazt, plusz a túlóra elvárt. Szívem szerint már rég otthagytam volna, de mivel nemrég összeköltöztem a párommal, így nem akartam kitartott lenni. Összekaptam magam és pár hónap felkészülés alatt épp tegnap megcsináltam a nyelvvizsgát sikeresen. Még a hivatalos eredményre várni kell, plusz 1 hónap mire postázzák a bizonyítványt, utána egy hónapon belül állítják ki a diplomát, szóval így is még legalább 2 hónapot várnom kell. Viszont addig gyűjtök munkatapasztalatot és elkezdek keresni másik helyet.


Szerintem te is gyűjts ebből a sz*r helyzetből motivációt és erőt, hogy valami jobba foghass a jobb élet, jobb fizetés reményében.

2017. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!