Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Természetes hogy furcsán...

Természetes hogy furcsán érzem magam a kialakult helyzet miatt, vagy inkább örüljek hogy ez van?

Figyelt kérdés

Nos, végzős orvostanhallgató vagyok, utolsó évre kedvezményes tanrendet kértem, mivel fél évet csúsztam, és 4 tárgyam megmaradt. Órára járnom nem kell, mert a feltételeket teljesítettem, mindössze vizsgázni kellesz mennem, aztán tavasszal államvizsga.


Mindez azt eredményezte, hogy hazakellett költöznöm, hisz minek maradnék albérletben, viszont passzoló szakmát nem találok, mindenhova végzett orvosokat keresnek, engem pedig 4 tárgy elválaszt még a céltól...

viszont adódott egy munka... óvodában. pedagógusi asszisztens lennék, gyakorlatilag az óvónők csicskása, annyi a munkaköröm, hogy amit kérnek meg kell csinálni...

szereteknék dolgozni, de szakmámon belül, viszont a pénzre is óriási szükségem van, mert a tankönyvek, és az "élet" rengeteg pénzbe kerül... szóval ez adott, viszont elég bolondul érzem magam, hogy ennyit tanultam, és majdnem orvosként a dadusok és óvónénik csicskása leszek nettó 80 ezerért... :( ti sajnálnátok, vagy örülnétek, hogy legalább akadt valami?



25N


2017. aug. 24. 20:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
még mielőtt írnátok, hogy nézzek más településen mentős, gyakornok stb akármilyen állást, kizárt, mert az albérletre elmenne a megkeresett pénzem fele, plusz olyan 50 km-es körzetben már körülnéztem és sehol semmi... mindenhova végzett orvos kell
2017. aug. 24. 20:13
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
ha egyszer kell a pénz és nincs szakmád..
2017. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
de bosszant, hogy gyakorlatilag már a finisben vagyok, már majdnem orvos, és kávét fogok főzni az óvónőknek és a csicskásuk leszek...
2017. aug. 24. 20:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagy, orvos, mint te is írtad, csak "majdnem". Sajnos egyelőre csak egy szimpla egyetemistának számítasz - nem lenézve mondom ezt, én is az vagyok :) Gondolj abba bele, ki hol dolgozik egyetem alatt - Meki, Tesco, Lidl, esetleg folyamatos éjszakázás gyárban, stb. Ehhez képest semmivel nem degradálóbb az óvónénik "csicskása" lenni. Legalább te gyerekek között lehetsz, normális munkaóráid lesznek, nem 12 órát kell a szalag mellett vagy a pult mögött rohadnod, ugyanennyi pénzért.


Nekem most szuper, jövőbeni diplomámhoz kapcsolódó munkám van, de én is csináltam mindenfélét, ha csak arra volt lehetőség. Nem gáz szerintem, legalább egy kis alázat szorul az emberbe. Jobban becsülöm a mostani állásom, mert össze tudom hasonlítani, milyen volt mosodában hajtogatni a törölközőket 12 órás éjjeli műszakban, és milyen most otthonról dolgozni kényelmesen a fotelból, amikor én szeretném :)

2017. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

igen, próbálom én is így felfogni, hogy legalább gyerekek közt vagyok, akik ugye pozitívabbak mint a felnőttek, kedvesebbek, így talán a lelki békém is helyre áll :)


régen mentőztem a suli alatt, nagyon szerettem gyakorlatban is űzni a hivatásom, csak sajnos váltanunk kellett egymást mert túljelentkezés volt a mentőállomáson, de hely már nem, és mindenkinek megakarták adni az esélyt h kipróbálhassa magát, így csak fél évet voltam ott. de ezenkívül nekem is volt kórház is, nagyon szerettem, lehet emiatt érzem magam bután, hogy most kávéfőző és fénymásoló leszek...

2017. aug. 24. 20:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, nyilván így még rosszabb, hogy "visszafelé" váltasz, hiszen már csináltál a szakmádhoz kapcsolódó dolgokat is. De ez csak fél év, tudod mondani szokták, hogy fél lábon is :)

Ez mellékes, de amúgy szakmailag sem tesz majd neked rosszat, ha sokat vagy gyerekek között. Egy csomó doki nagyon ügyes, hatalmas tudással rendelkezik, de lelkileg sajnos nincsenek ott a szeren, nem tudják kezelni a betegségek lelki oldalát, nincs türelmük, idegzetük, stb. A gyerkőcök jó leckét adhatnak ilyen szempontból ;)

2017. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy látom, hogy vagy lenyeled a büszkeséged és kibírod ezt a fél évet dadusként, vagy mást nyelsz le több pénzért. Bár sanszos, hogy a büszkeséged így is kap egy fejlövést.

Plusz nyakunkon az ősz meg a szaridő és az óvodáknak általában van teteje, meg fűtése, a főutak melletti susnyással ellentétben. Viszont az oviban gyerek is vannak, míg az út mellett csak akkor találkozol velük, ha apu siet és nem ér rá kitenni őket. Szal nekem úgy tűnik választanod kell mások idióta, neveletlen kölkei meg ukrán kaimonosok vodka és tonhalfilétől illatozó szája között.


Kemény dió.

2017. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ne haragudj de hol irtam hogy "mast nyelek le tobb penzert"? egyaltalan hogy jott ez mint opcio? mert nalam sehogy.
2017. aug. 24. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén, maximum még azt tudom elképzelni, hogya jól beszélsz nyelveket, hogy próbálsz majd orvosi szövegeket fordítani, vagy Skypeon korrepetálni fiatalabb orvostanhallgatókat, vagy gimiseket matekra, stb. Vagy esetleg elmész segédápolónak, de az gondolom még ennyire sem fog tetszeni.


Viszont ha valahol tényleg számít a papír, az az orvosi pálya, hiszen engedély és Hippokratészi eskü nélkül praktizálni... Hát na...

2017. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
voltam segedapolo is, es szerettem, mert csak kapcsolodott a hivatasomhoz valamilyen szinten, es az apolok se ugy bantak velem hisz tudtak hogy egyszer orvos leszek...de mar nincs lehetoseg. nyelveket jol beszelek, dehat a regioban kb senkit sem erdekel :(
2017. aug. 24. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!