Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? ( Felmondás a főnök magatartása, viselkedése miatt)

Figyelt kérdés

Vidéken élünk egy kis faluban. Édesanyám az önkormányzatnál dolgozik, élelmezésvezetőként már lassan 10 éve. Röviden, nagyon leegyszerűsítve az ő dolga az iskolai, óvodai, idősek otthonai konyhák irányítása. A probléma az, hogy az, hogy a főnöke teljesen idegbeteg, már-már pszichopatikus a viselkedése. Kezdjük ott, hogy semmiféle szabály nem érdekli, pl. Egy élelmezés vezető tudja hogy a konyhának ahol kb 200 emberre főznek, tisztának, és jól felszereltnek kell lennie, de az a konyha szörnyű állapotban van, már többször kaptak figyelmeztetést az ellenőröktől amit édesanyám jelentett is, de a főnök nem tesz semmit. Ezzel csak az a baj, hogy előbb utóbb ebből nagyobb probléma lesz, és jogilag akkor édesanyám lesz az akit a felelősség terhel emiatt. Aztán hiába szabja ki hogy mennyi hozzávalót használjanak fel egy nap a szakácsok a konyhán, a főnöke állandóan beleszól azt vágja a fejéhez hogy csak pazarol, vagy ha szeretne új ízeket hozni a konyhára akkor szintén ő a rossz amiért neki semmi nem elég. Pedig ő csak azt szeretné hogy a gyerekek, akiknek a többsége hátrányos helyzetű, többféle ízt ismerjenek meg, és változatosan tudjanak táplálkozni.

Ezek alapjában véve elég borzasztó dolgok, főleg a rettegés hogy mikor ki fogja ezeket a dolgokat rajta számon kérni, de ehhez még hozzá jön a folyamatos megalázás, üvöltözés minden ok nélkül. Ha a főnöknek ahhoz van kedve akkor csak úgy üvöltözni kezd vele, ráadásul gyakran azt sem tudja hogy miért, indoka sincs rá. Csak egy példa, hogy az önkormányzatnak van egy kertje, ahol a közmunkásokkal ültettetnek zöldségeket, hogy a konyha abból főzzön, de nagyon rossz minőségű zöldségekről van szó, ehetetlenek. Na a múltkor egy önkormányzati képviselő (aki amúgy közmunkásként dolgozik, mert a 8 ááltalánosa sincs meg, csak azért lett "képviselő" mert talpnyaló) bevitt egy láda sárgarépát, de egy répa kb 2 centis volt. És az egész láda nem volt 5 kg. Édesanyámnak adta le, aki csak úgy rákérdezett, hogy ugye ehhez még rendelhet répát a zöldségestől, mert ez a mennyiség kizárt hogy elég legyen. A válasz persze nem tudom volt. Aztán délután alig ért haza édesanyám de már üvöltött a főnök a telefonba hogy hogy merészelte a kepviselőasszonyt kérdőre vonni, neki ő is a főnöke és ne merjen mégegyszer vele így beszélni.

És ez csak pár dolog a sok közül.

Adódik a kérdés miért nem mondott fel akkor már anyu. A válasz egyszerű, nem ismerek nála dolgosabb, jószívűbb embert a világon. Imádja a munkáját, meg minket is, és tudja hogyha itt felmondana akkor csak nagyon messze kapna munkát, olyan munkabeosztással, hogy minket alig láthatna, alig lehetne itthon. De a fent említett eset után beszéltünk vele, és mindenki egyetértett abban hogy itt az ideje a felmondásnak, és majd megoldjuk bármi lesz, csak ne tegye tönkre őt ez a bolond.

Egyrészt anyu pánikbeteg, sokat fáj a szíve és a feje. Nem hiányzik hogy még több baja legyen. Másrészt, még hallani is szörnyű mit művelnek vele, nemhogy át is élni..10 éve minden hétköznap. Szóval végül sikerült meggyőznünk és eldöntötte hogy felmond, de beszélt a jegyzővel aki azt mondta hogy mivel közalkalmazotti besorolásban van legalább két hónap a felmondási idő és előre be kell jelenteni a főnöknek. Most attól félünk hogyha szól róla akkor az alatt a két hónap alatt mit művel majd a főnöke. Mert tényleg bármi kitelik tőle.

Tudom hogy nagyon hosszú lett, ezért elnézést. A kérdésem az lenne, hogy ilyen patthelyzetben mit lehet tenni? Muszáj azt a két hónapot letöltenie? Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L


2017. aug. 15. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A felmondási idöre elmehet táppénzre, feljelentheti a munkahelyet a higiéniai viszonyok miatt és akkor bezárják.


De ki lehet lépni is azonnali hatállyal, ha megindokolja, hogy a körülmények (kosz, stb) és a rá nehezedö felelöség - fönök amit mond, meg amit be kellene tartani - miatt.

2017. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali hatállyal felmondani,de ezt alaposan meg kell indokolni , bizonyítani . Előző jól mondja ,marad a táppénz ,ellenkező esetben nagyon sok pénze bánja anyunak. De félő még így is a főnöknek lesz igaza . Bármit megtehet ,sajnos . Ismerős helyzet. Semmiképp ne hagyja magát anyu.
2017. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is azt kellene tisztázni, hogy határozatlan idejű szerződése van édesanyádnak? Ha igen, akkor jó.


" a konyha szörnyű állapotban van, már többször kaptak figyelmeztetést az ellenőröktől amit édesanyám jelentett is, de a főnök nem tesz semmit. Ezzel csak az a baj, hogy előbb utóbb ebből nagyobb probléma lesz, és jogilag akkor édesanyám lesz az akit a felelősség terhel emiatt. "


Én azt javaslom, ebbe kapaszkodjon bele édesanyád, s közölje a főnökkel, hogy ha nem változtatnak a konyha állapotán, akkor fel fog mondani, mert nem fogja "tartani a hátát" emiatt. Ezután várjatok egy kicsit - hátha mégis valami csoda történik (valószínűleg nem fog) Ha nincs változás, akkor a felmondásba is írja bele indoklásként.


"beszélt a jegyzővel" - hidd el, akkor már tudja a főnök is.

"Most attól félünk hogyha szól róla akkor az alatt a két hónap alatt mit művel majd a főnöke."

Írásban kell beadni a felmondást - és ha határozatlan idejű, akkor nem kötelező megindokolni (én azért megtenném)


Amúgy valószínűleg pont ezért van pánikbetegsége, amiért ilyen a főnöke.

Én, ahogy ismerem magam, amikor üvölt a főnök, akkor egyszerűen csak ránéznék csodálkozva és szépen halkan, csodálkozva megkérdezném, hogy miért kiabál? Még talán azt is megereszteném, hogy itt állok mellette és jó a hallásom - halkabban is meghallom ugyanezt :-)

Azért ilyen, mert kiskirálynak érzi magát (és valószínűleg az is... :-( ), nyilván "teljhatalma van" a falu felett.

2017. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mi ezen a bonyolult.


papírokat beadni, felmondást aláírni azt menni máshova, esetleg más településre ha ahol laktok nincs semmi.


Nekem is volt ilyen, ökörködött a főnök.


Na mondom akkor viszlát neked, beadtam a papírokat, aláírtam amit kell, mentem máshova.

2017. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A NÉBIH olvassa ezt a kérdést?

Nem hiszem, hogy az Anyukádé lenne a felelősség, ő az üzemeltető, ill. a tulajdonos? Ez az önkormányzat sara lesz, a falut fogják megbírságolni, adott esetben bezárni a menzát. (nem vagyok jogász, csak laikus)

A menzák nálunk is szörnyűek, a 8000-es kisváros iskoláját, óvodáját ellátó menza még szörnyűbb, ehetetlen moslékot készítenek, semmi változatosság.

2017. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konyhai kisegítő volt " valakim ".

Főztünk pörit.

( Frissen lefagyasztottam vásárlás után, hűtőbe lassan engedett fel ).

Megkérdezte : hol vettem?

A kérdés sokatmondó volt.

Nem zárom ki " necces " volt a hús többször náluk, de meg kellett csinálni...

2017. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, van valami fejlemény azóta?
2017. okt. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!