Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért félnek tőlem a kollégáim?

Miért félnek tőlem a kollégáim?

Figyelt kérdés

A 3. munkahelyem hagytam ott az alábbi probléma miatt.

Gépészként dolgoztam mind3 helyen, és azt tapasztaltam h félnek átadni a tudást és tapasztalatot azok akikkel együtt kellett dolgoznom.. tudni kell h borzasztó mennyiségű információt tudok befogadni és igénylem is h megkapjam, ezért nyüzsgök, kérdezek, minden érdekel, mindenhez is szeretek érteni, viszont emellett persze alázatos és tisztelettudó vagyok, tehát nem ugy állok hozzá h höh hát nekemmár nem lehet újat mutatni meg ilyen ász a pakliban sincs.

tisztelem és értékelem ha szivesen tanitanak, ugy kezelnek mint értékes embert, látják h tudok és akarok tanulni.


viszont a probléma....

legutóbbi helyen a termelésigazgató a szemembe mondta h fél tőlem, a műszakvezető eleve sosem akart betanitani mert mint kiderült ő gyenge ember és nem tartja magát semmire, nem akarta h kifúrjam a helyéről idővel.. ebben az a legszebb h soha nem pályáztam senkinek a helyére, inkább akartam valaki mellett/ valakivel együtt dolgozni hatékonyan, ha lett is vna olyan eset h előléptetnek és ez azzal jár h emiatt valakit elkell távolitani akk nem fogadtam vna el az előléptetést.


ha továbbra is ilyen problémába futok bele h nem hajlandóak fejleszteni mert félnek h felülmúlom őket, akk milyen jövőt szán nekem az élet? hol kéne próbálkoznom h ne forduljon elő ez a probléma? magam szempontjából nem fogom alább adni magam, nem fogok buta lenni csak h elfogadjanak, inkább próbálnék hatékony megoldást találni a helyzetre.

segitségeteket köszönöm.


2017. szept. 3. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit vegyél vissza, és nem lesz gond.
2017. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is túl sokat kérdeztem egy helyen, három nap után elküldtek. Azt hitték ügyészségi nyomozó vagyok, és a stiklijeiket derítem fel...
2017. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne akarj első nap mindent egyszerre tudni. A legtöbb helyen szeretik, ha kérdezel, érdeklődő vagy - csak ismerned kell a határokat. Nálad ez inkább személyiségbeli gond, próbálj kicsit kevésbé pióca lenni. :)

Nem butának kell maradni, dehogyis, csak legyél kicsit fokozatosabb.

2017. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) valóban ott csúszhat a dolog h mindent ide azonnal.. nemvolt fokozatosság
2017. szept. 3. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2-es nem mond hülyeséget. Nálunk is az van, hogy az új kollégák kb. 3 hónapig (a próbaidő lejártáig) jóformán a sötétben tapogatóznak, mert fél a cég, hogy téglák, és majd szépen gyorsan kitanulnak minden szakmai trükköt és lelépnek a konkurenciához vagy pedig hogy rájönnek, mi az ami nem legálisan működik a cégél, aztán szaladnak a megfelelő szervekhez feljelentést tenni. :D

Éppen csak annyi infóval vannak ellátva, hogy dolgozni tudjanak, de azért ne tudjanak túl sokat. Ha hosszabb ideig maradnak, akkor idővel úgyis megtudnak mindent, hogy mi hogy működik, ha meg nem maradnak sokáig, akkor nem is baj, ha nem tudnak sokat a cég működéséről. Szerintem ezt más cégnél is így gondolhatják.

2017. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van. Egyrészt kit nem idegesítene, ha munka közben folyton kérdésekkel zaklatnák?Lehet kérdezni, de tapintatosan, és csak néha. Amúgy inkább járj nyitott szemmel és figyelj. Csak akkor kérdezz, ha muszály, nehogy elronts valamit. Senki sem szereti az okoskodókat.

Másik ok lehet, hogy bizonyos vállalkozásokat a tulaj nagy áldozatokkal, sok év alatt létrehozott, megfizetve a tanulópénzt.Jön valaki, aki a sok év munkáját szeretné dióhéjba foglalva rögtön tudni, esetleg tapintatlanul faggatózva olyan "titkokról" ami nem rá tartozik.

Majd nemegyszer előfordul, az illető jól megszedi magát információkkal, kilép és csinál rövid idő alatt egy ugyanolyan konkurrens céget. Ismerek ilyeneket. Nekem ez nem etikus magatartás, ez szinte már lopás.

2017. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!