Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi felmondás után a...

Munkahelyi felmondás után a TB papírokat, kiskönyvet mennyi idő után küldik?

Figyelt kérdés
Felmondtam, 30 nap felmondási időt letöltöttem, másnap regisztráltak munkaügyiben. Ott mondták, munkahelyemre küld papírokat a TB. Mennyi idő múlva? ?Miért oda küldi, miért nem a címemre?

2017. szept. 3. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Valamit félreértettél
2017. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a MÁK számfejtőkörébe tartozol, akkor egy-két hét.
2017. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó munkában töltött napon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig a munkáltató köteles Veled elszámolni és kiadni a papírjaidat. Ha nem mész be érte, akkor postán fogja továbbítani az általa ismert címedre.


Nem igazán értettem soha, ha nem azonnali hatállyal távozik egy dolgozó, miért nem tudják odaadni az utolsó munkában töltött napon a papírokat. Nálam ilyen soha nem volt, mindenki megkapta akkor, úgy távozott, hogy ki volt fizetve, minden papír kiadva.


Ha a Magyar Államkincstár a számfejtő (állami cégeknél), akkor 1-2 hétbe is beletelik, mire utolérik magukat.


TB nem küld papírokat sehova, a TB-kiskönyv mindig az adott munkáltatónál (kifizetőnél) van, leszámoláskor azt is oda kell, hogy adják azért, hogy a következő helyen le tudd adni. Itt a következő kifizetőd a munkaügyi központ lesz, tehát nekik kell leadni, ha egyszer végre megkapod.

2017. szept. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most szóltak volt munkahelyemről, menjek be, MÁK megküldte.
2017. szept. 5. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!