Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon a túlórát az esetek többségében inkább lecsúsztatják, semmint hogy kifizessék?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy inkább kiadnak plusz szabadságot, minthogy kifizessék. Legalábbis én otthon így tapasztaltam. Külföldön élve mindig kifizették eddig. Egyszer megkérdezték, hogy nem akarok-e esetleg inkább extra szabadnapokat, de én a fizetést választottam, nem volt belőle semmi gond. Hozzáteszem, én csúsztatásba nem is nagyon mennék bele. Szívesebben robotolok extrát, hogy ha tudom, hogy utólag anyagi formában élvezhetem, nem szimpla pihenésként.
2017. szept. 6. 21:06
1 2
 11/11 remetdol ***** válasza:

"Ebben az esetben viszont járnak a pótlékok (délutános, éjszakás, hétvégi stb műszakok pótlékai) "


Éjszakás pótlék a normál beosztásnál is jár, így az nem okoz különbséget, nem is értem ezt miért keverted bele. A hétvégi pótlékok jóval kevesebbek a túlóra pótléknál, így tobábbra is áll a gazdasági indok amit leírtam.

2017. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!