Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek munkahelyet keresni/talá...

Félek munkahelyet keresni/találni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a nyár elején végeztem egy OKJ-s szakmával, viszont ezzel nemigen találtam munkát, úgyhogy szakmámon kívül keresgéltem. Azóta kemény egy hetet dolgoztam egy nagyobb raktárban. Tehát gyakorlatilag június óta munkát keresek. A helyzet az, hogy inkább művészi beállítottságú vagyok, és sajnos nem sok minden érdekel. Emellett szorongok, félek a sok embertől és a tágas terektől. A mikor elolvasok egy álláshirdetést, mindig berezelek, hogy "ezt meg azt a szituációt majd hogy fogom kezelni", és hasonlók. Ennél fogva alig merek jelentkezni bármire is. Amikor a raktári állásra pályáztam, és visszaírtak, hogy mehetek, elkezdett görcsölni a gyomrom, és rettegtem attól, ami rám várt. Valószínűleg azért, mert igazán fogalmam sem volt arról, mi vár rám. Amikor már ott voltam, valahogy nem találtam a helyem, nem tudtam belerázódni néhány nap alatt, ahogy a többi új. Egy hét is kevés volt ehhez, képtelen voltam önállósodni. Egy hét után ott is hagytam. Azóta keresek. Árufeltöltőt is nézegettem már a TESCO-ban (máshol nem nagyon láttam ilyen hirdetést), de a TESCO-ról csak rosszakat hallottam, és persze a sok ember és a nagy terek miatt is görcsbe állt a gyomrom. De valami munkára szükségem van. Olyan, amiben kellemesen érezném magam, aligha lesz, hiába a jó légkör a feltétele annak, hogy produktív munkát tudjak végezni. De Délkelet-Magyarországon élek, elég korlátozottak a lehetőségek, messzire utazni munkáért meg nem szeretnék. A jogosítványt sem tudtam letenni, és ez még tovább szűkíti azt, amire alkalmas lennék. Nem tudom, mit csináljak. Szeretném elkezdeni az életemet, de így nem tudom, mi lesz velem. Alighanem életképtelen vagyok. Valami tanács?

2017. szept. 11. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Akármilyen állást nézek is, az első gondolat, ami eszembe jut, az az, hogy "ezt én hogy fogom csinálni?", és elfog a félelem...
2017. szept. 11. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:
A térfóbiából kigyógyulhatsz teljesen, a kulcs az egység. Énszűkült állapotban feszélyez a tér.
2017. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichoterápiára kellene járnod, ezt szorongásos betegségnek és depressziónak hívják.
2017. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindennel lehet boldogulni, senki nem születik egy adott munkára. Kérdezni nem szégyen, betanulni meg mindenhol be kell.

Embereld meg magad, vagy kérd szakember segítségét.

2017. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tesco éjszakára menj akkor!


mondjuk nálunk pl csak ünnepek előtt van, de hamar itt lesz, szóval bespájzolhatsz erre :D


És ez milyen szorongás? Agorafóbia vagy szociális fóbia, esetleg mindkettő?


Nekem amúgy segített a szorongásban az, hogy gyakrabban kerültem komfortzónán kívülre.

Persze én felkészültem erre, szóval az az igazság, hogy a fokozatosság működik csak! Ha túlságosan kimozdulsz a komfortzónádból, akkor az a visszájára sül el. VISZONT... meg kell nyugtassalak... az ilyen egyszerű munkák pont nem azok, amik annyira kilóghatnak. Ha az osztályban elvoltál, akkor igazándiból egy melóhelyen sem lesz más, menni fog :)


Ami túlságosan kívül esne neked, az egy előadás megtartása lenne, vagy egy buliba menni és ismerkedést kezdeményezni idegenekkel.

De ha túl vagy a melón, akkor már ez lesz a következő szint, ami menni fog! Szóval fejlődj!!! Önismeret! Olvass a problémáidról és megoldásukról, fejleszd magad, amiben több tudásra van szükséged, és érj el bármit, amit szeretnél!


Ha neked vagy bárkinek van kérdése, az légyszi privátban jelezze!

2017. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia velem is ez van, bár van egy meló ami tetszik, de nincs mindig, csak kéthavonta, írj, ha van kedved
2017. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!