Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kedves pedagógusok! Milyen...

Kedves pedagógusok! Milyen durvább konfliktusaitok voltak szülőkkel?

Figyelt kérdés
Én gyógypedagógus vagyok, és rengetek kedves, aranyos, együttműködő anyukával/apukával találkozom, de időnként belefutok olyanokba, akik miatt elmegy a kedvem az egész szakmától, és azt fontolgatom, hogy valami más munkát keresek. Mivel még csak 3 éve vagyok a pályán, így fiatalon még lenne is esélyem teljesen más munkakörben elhelyezkedni és tovább képezni magam.
2017. szept. 14. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés lehetőségem volt eddig gyerekekkel foglalkoznom, mivel falun rekedtem, ahol nincs protekcióm.


A nemem miatti előítélet (férfi vagyok) fura volt eleinte, de kezdem megszokni. (Kisebbekre vagyok hivatott.)


Szóval kevés alkalmam volt összezörrenésre szerencsére, illetve igazán nem volt ilyen, csak talán egy fura eset jut eszembe, az gyakorlaton történt:


Pont az egyik neveltem anyukája a főiskolai tanárom volt. :D Utólag visszagondolva kissé groteszk helyzet volt, mert nem voltam tudatában, hogy gyakorlatozóként nem számolhatok be semmiről a szülőknek, én meg belekezdtem, főleg, amikor megláttam, hogy "jé, ez a tanárom". :DD

Jókat mondtam a gyermekéről, elmondtam, mi volt, de azt is, hogy történt vele egy apró baleset, de megoldottam.


A gyaksi vezető durván lecseszett utólag,. :DD

Nem a szülő.


Szóval sajnos szülős esetről nem tudok beszámolni, inkább előítéletességükről.


Ellenben hallottam eseteket, botrányos szülőkről, de botrányos ("távoli") pedagógus kollégákról is.

2017. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még én vagyok. Természetesen örülök, hogy tényleges alkalmam nem volt még összezörrenésre szülőkkel.

Egyébként szinte többet babysitterkedtem, mint ahányszor a szakmámban foglalkozhattam gyerekekkel.


Szóval számos "formációban" megéltem a gyermekekkel való törődést: egyénileg is, mindenféle életkorúval, de szakmaspecifikus életkorúak csoportjával is -vegyes életkorúak, azonos életkorúak, stb.-, de voltam már középsúlyos fogyatékkal élők között is, két ilyen csoport életébe belekóstoltam néhány napra, bár én átlagosakra vagyok képezve.

2017. szept. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, nyírségi iskolákban tanítók tudnának mesélni. :O
2017. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Én apuka vagyok, én verekedtem a kislányom tanítóbácsijával, mikor megtudtam, hogy az exem miatta lett az exem...
2017. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
4: Tehát összeverted a lányod tanárát, mert a csajod elhagyott miatta! Gratulálok! F**z* egy csávó lehetsz. Hogy esetleg te tehetsz arról, hogy elhagyott, az nyilván meg se fordult az izomagyadban.
2017. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Kölcsönösen vertük egymást össze, nem tudom hol írtam olyat, hogy gyóztesen jöttem ki az akcióból...
2017. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!