Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várólistás műtétre nem engedne...

Várólistás műtétre nem engednek el a munkahelyen megtehetik?

Figyelt kérdés

Olyan műtére várok immáron 18 hónapja ami nagyon fontos lenne és egyre fontosabb minél később műtik annál rosszabb az egész (veseproblémák). Halálra rémültem mikor meghallottam hogy akár 2 év is lehet a várólista addig meg a vesefájdalmakat viseljem el gyógyszerekkel... ahogy tudom.

Megjött az értesítés várólistában rám került a sor, mehetek a műtére. Munkahelyemen szóltam erre közölték nem mehetek el ne is gondoljak rá hogy majd műtét miatt hiányzok ha nem megyek be kirúgnak senkit se érdekel a műtét senkit se érdekel az orvosi papír.

Ezt megtehetik?

Koellgám (volt kollega) pár hónapja lábát törte betelefonált hoyg ez van még aznap ment neki a levél hogy ki van rúgva. Nem próbaidős volt én se vagyok az.


2017. szept. 15. 08:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%

Micsoda egy rabszolga vagy te.

De azért pökhendien oktatni tudsz.

Szerintem ne menj el a műtétre.

1. Elveszítheted a legnagyobb kincsedet a munkahelyed, ahol egyébként téged szarba vesznek.

2. És ha meghalsz akkor mivan? Nem kell tovább folytatnod ezt a szánalmat.

2017. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, egy ilyen munkahelyen szabadságra se engednék el, ill. nyilván azért is kirúgnák, ha saját maga akarna rendelkezni vele (főnökei kedve ellenére). Meg egyébként is valószínűleg több hét a lábadozás, annyi szabija talán nincs is, de biztos, hogy nem rendelkezhet annyival.


Kérdező!

Az egészség az első! Teljesen formálisan csináld végig az orvosi procedúrákat, menjél táppénzre. De előtte konzultálj ügyvéddel vagy legalább munkajogban járatos emberrel, hogy hogyan tudod munkaügyi bíróságon megtámadni, ha felmondanak.

Ügyelj rá, hogy semmiképp se írj alá közös megegyezéses munkaviszony megszűnést, mert akkor utána már semmit sem tudsz tenni!


Természetesen hosszú távon így is ki fognak onnan túrni. Nincs város (nagyobb település) a közelben ahová be tudnál járni dolgozni?

Vagy esetleg falubeli idénymunkákat tudnál végezni másoknak? Bár ez nyilván nem bejelentett munka, de legalább lenne némi jövedelmed.

Családod van vagy egyedül élsz? Ha van, akkor van más kereső is? Átmenetileg felszínen tudtok maradni, amíg valami adódik neked?


Hadd jegyezzem meg, hogy ha végleg megszűnik ott a munkaviszonyod, akkor már nincs vesztenivalód és följelentheted őket pl. munkaügyi felügyelőségnél.


Egyébként megkérdezhetem, az ország melyik körzetéről van szó? Nálunk Győrben, csak az nem talál munkát, aki nem akar. Rengetegen költöznek az ország más részéről ide, csupán a munkahely miatt.

2017. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nincsen más lehetőség. Ne írd azt, hogy a közelben nincs más, mindig van más,csak akarni kell.
2017. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy ezt képesek megtenni az emberekkel.

De én akkor is azt mondom, hogy az egészségednél nincsen fontosabb.

Munkahelyből van számtalan, de az egészségednél nincs tartalék, ha nem vigyázol rá és elhalasztatod a műtétet, akkor sokkal súlyosabb következményei lesznek, mintha más munkát kéne keresned.

Gyári munkára folyamatosan toboroznak embereket, akár szállással és kajával együtt.

A mostani helyednél kb bármi jobb lehet, ilyet nem csinálhatnak. Forog a gyomrom, hogy ezt megengedik maguknak.. Undorító.

2017. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Napi kamu munkaügyesünk visszatért, ez a kérdés egész jó ötlet volt. De még mindig lebuktat a stílusod, meg a sok marhaság, amiket összehordasz, tök fölöslegesen csinálod.
2017. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"tök fölöslegesen csinálod."


Az hogy te nem látod a célt az nem jelenti azt hogy nincs cél. A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.

2017. szept. 15. 10:46
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
Akkor áruld el, mi a cél, mert tényleg nem látom. Vagy csak röhögsz a válaszokon, meg az embereken, hogy benyelnek ennyi mindent?
2017. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"A mostani helyednél kb bármi jobb lehet, ilyet nem csinálhatnak."


Hohó mondok kettőt ami biztosan rosszabb mindkettőben volt részem

- közmunka havi 57-ért korlátozott ideig (2-3 hó és utána a semmi...)

- a nagy semmi munkanélküliként otthon ülni 0 ft-ért



na ezek rosszabbak

2017. szept. 15. 10:59
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
Munkaügyis kamu.
2017. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én tudok jobbat: ne menj el műtétre, dolgozzál csak, a vesédet meg kapasd ki egy hétvégén, és add el az e-bay-en, jó pénzeket adnak érte.

Nincs vese, nincs probléma, csak sok pénz. :)

2017. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!