Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen irodai munkák vannak?

Milyen irodai munkák vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy történetet írok, és ebben kérném a segítségeteket.

Olyasféle állást adtam a karaktereimnek, amit kb az amerikai filmekben gyakorta látni, hogy vannak kb 5 négyzetméteres "kuckók", ahol van egy íróasztal, számítógép meg ugye a papírstócok. Ez egy nagy teremben van, ahol kb 20 ilyen "kuckó" van. Ez annyira sablon, mégsem tudom, ez kb milyen munkakör, azonkívül, hogy irodai.

Egy ilyen dolgozó mit csinál egész nap? Milyen cég dolgozója? Milyen (kell-e) képesítést igényel?

Nem is tudom mit kérdezhetnék, de ha valaki tudna adni egy bő, tág leírást erről a világról, azt megköszönném.



2017. szept. 19. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ügyfélszolgálatosok az olyanok leginkább. De lehet akár könyvelő is.
2017. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Könyvelés, programírás, ügyfélszoli, de bármi lehet, sok helyen egy irodába teszik a népet legyen bármilyen munkaköre
2017. szept. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És egy ügyfélszolgálatos ugyebár általában telefonon tájékoztat... És?

2017. szept. 20. 06:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Ami lehet:

- adminisztrátor, akta-iktató

- ügyfélszolgálatos

- projektmenedzser... aki ügyfelekkel tart kapcsolatot (nálunk pl. próbavásárlói cégnél inkább ők dolgoznak zárt irodában, mi ügyfélszolgálatosok inkább egy légtérben... de mindenhol máshogy van)

- adatelemző

- marketinges

- HR-es

- sales-es, alkusz, ügynök


Ugye munkakörtől függ, hogy milyen képesítés kell hozzé, cég meg bármilyen lehet. Gondolom, ha ilyen amerikai filmes steril dolog, az valószínűleg multinacionális cég. Ez meg a telekommunikációs cégtől (pl. Vodafone, UPC) a termékgyártó cégeken keresztül (pl. Coca-Cola... de akár lehet mondjuk egy napelemet forgalmazó cég is, bármi) a könyvkiadóig meg konzultációs cégekig bármi.


Én pl., mint írtam, ügyfélszolgálatosként dolgozom egy próbavásárlói cégnél... bár ez az elnevezés nem fedi le teljesen, inkább koordinátor, mert nemcsak a próbavásárlók kérdéseire válaszolok, hanem nekem kell arra ügyelnem, hogy minden tervezett próbavásárlás el legyen végezve, ha vkinek kiosztottunk egy munkát, időben feltöltse a riportot stb.

Ehhez a munkaköri leírásban felsőfokú angol volt (mert én UK-ben élő próbavásárlókkal tartom a kapcsolatot), egyetemi végzettség. Adminisztrációs tapasztalat előny, egyetemi gyakorlat alatt azt is szereztem.

2017. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mi inkább e-mailben szoktunk kommunikálni, legalábbis a britek nem nagyon szeretik felvenni a telefont. Ami nálunk papírstóc van, azok a saját jegyzeteim a projektekről, melyik mikor ér véget, milyen helyszínekre kell toborozni plusz projektleírások.
2017. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet egy ugyvedi irodanak is ilyen es azok ulnek a kuckoban, akik az ugyvedek szamlazasat intezik, elkeszitik a havi szamlakat, kikuldik az ugyfeleknek, ha a fizetes beerkezett azt jelzik a rendszerben, stb. Ezeknek nem kell kulonosebb vegzettseg, eleg egy 'high school' diploma es szukseges nemi szamitogepes ismeret.
2017. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Valami kezd kirajzolódni.
2017. szept. 20. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!