Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan főnökről, aki betiltja a munka közbeni rádióhallgatást?

Figyelt kérdés
Velem eddig egy helyen esett meg. Szálloda éttermében éjszakás konyhatakarító voltam. Egyedül végzendő munka volt. Eleinte volt ott egy rádió, ami szólt, és egész jól orvosolta a monotonitást. Aztán egyszer csak eltűnt. A recepciós srác mondja, hogy a főnök megtiltotta, mondván, munkahelyre dolgozni jön az ember, nem szórakozni. Ez mégis milyen mentalitás? Pláne, hogy ha valami, hát ez nem olyan munka volt, amibe belezavarna. Az ilyenek a hatalmukat akarják fitogtatni efféle módon? Veletek volt már hasonló?
2017. szept. 20. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kirugás mert rádiót hallgattál?

Durva. sztem nem jogos.

Késés, sokadik alkalommal, facezol, stb, az talán indok....

2017. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki egyedül dolgozik, és így senkit nem zavar a zene, akkor nem éppen jogos a tiltás.

Viszont ahol többen vannak, ott eléggé megosztó tud lenni ez a téma. Már csak az ízlés miatt is.

Egy korábbi munkahelyemen mindig szólt a zene / számítógépen volt fenn egy csomó album / általában sikerült összehangolni, hogy mindenkinek tetsszen. Viszont nem mindig...és ebből néhanapján vita volt. Hogy pl. hiába van oda mondjuk 6 ember az alternatív rockért, ha 2 másik hülyét kap attól, hogy kénytelenek ők is ezt hallgatni. Ebben az esetben egyet tudnék részben érteni egy főnökkel, ha nemes egyszerűséggel nem engedi a zenehallgatást. Főleg nem hangosan.

Jelenlegi helyemen is, pl állandóan az az ótvar Sláger Rádió szól, mert egy szem munkatársnak a 6-ból az a kedvence, és nekünk is hallgatni kell. Egyesek képtelenek kompromisszumot kötni. Úgyhogy, ha ő nincs bent, akkor rátekerünk a Rádió Rockra. Jeee...

2017. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12: Erre a legjobb megoldás a köztes kompromisszum: Munkaidő egyik felében ezt az állomást hallgatjátok, a másikban amazt, és akkor mindenki elégedett lehet.
2017. okt. 16. 08:25
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha egy étteremben van rádió akkor az artisjust vagy mi a neve pénzt kér az étteremtől. Nem értek hozzá, de a cég jogásza azt mondta hogy tényleg így van. Nálunk ezért nincs tv és magnó a étteremben.
2017. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az egyik rosszindulatú sunyi kollegàd beköpött és ez az oka .Nem hinném hogy ez akkora probléma lenne.Az is lehet hogy valakit beakarnak rakini a helyedre mert ez azért gyanús hogy azzal fenyeget meg a főnököd amit szeretsz is csinàlni .Sztem vmeik jó barátjsnak ágyaz meg ugy hogy têged szépen kipécéznek és kirugnak.Ez egy jó indok ne hallgasd a ràdiót és ezt ő is tudja hogy te szereted melo közben hallgatni.Én beszêlnék a főnökkel négyszemközt és megmondanàm neki hogy ne kerteljen mondja meg hogy mi a szàndéka velem.
2017. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
14: De szerintem ez csak azokra az esetekre vonatkozik, amikor a vendégek is hallhatják/láthatják a rádiót/tévét.
2017. dec. 8. 19:02
 17/20 A kérdező kommentje:
15: Ahogy írtam, ez már a múlt. Kilenc évvel ezelőtt történt. (Rá egy hónapra kirúgtak, mert az egyetértésük ellenére téli szabadságra mentem. Nem annyira bántam.) Nemcsak nekem volt megtiltva a rádióhallgatás, hanem a másik konyhatakarítónak is, aki akkor dolgozott, mikor én szabad voltam. A rádió el lett víve a konyhából.
2017. dec. 8. 19:06
 18/20 anonim válasza:
Nemes egyszerűséggel ennek az lehetett az oka hogy nem azért fizettek hogy jól érezd magad! Anno kb 10 éve az iskolák is ilyenek voltak. Ha mi bementünk akkor az = volt a rosszkedvek. Csak a unalmas tananyag, hajtás stb.(manapság ugye már okostelók, tableten... a gyerekek kb mintha diszkóba mennének A suliba , nincs az A rossz hangulat hogy most csak A kötelésség 8-10 órán át, ahelyett messengereznek órák alatt) A munkahelyemen is azt szeretné sok döntök hogy szenvedni kelljen még ott az ember.
2018. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Én '88-tól '97-ig jártam általánosba. És nekünk kéthetente pénteken volt iskolarádió, és akkor azon az órán nem is tanultunk, csak a rádiót hallgattuk. :)
2018. jún. 14. 14:14
 20/20 anonim ***** válasza:

A kezét megcsókolnám.


Dolgoztam egy rövid ideig egy boltban.


Nagyon idegesített a rádió, főleg, hogy slágerek címmel ugyanazt a 3 számot játszották le 10x. Meg alapjáraton nem nagyon szeretem hallgatni a bugyuta reklámokat. Meg néha zavart is pl kasszanyitás vagy kasszazárásnál.


Még nem lehettem egyedül a boltban kollégáim meg amint megérkeztek, nyomták be a rádiót, gyűlöltem őket érte.


Engem a boltban is zavar, amikor megyek a közértbe vásárolni és nem tudok figyelni mert megy az odegesítő nyenyere a háttérben.

2019. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!