Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan jogszabály, ami a...

Van olyan jogszabály, ami a kisgyermekes anyukák munkaidőbeosztásával foglalkozik?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom van. A főnököm folyamatosan délutános műszakba oszt be vagy egésznapozom, ami vagy 8:15- 18:30-ig vagy 8:10-20:55- ig tart. Heti 1 délutánom szabad mindössze. 3 havi munkaidőkeretben dolgozom.
2017. szept. 25. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez amúgy engem is érdekelne. Nem én voltam érintett, hanem egy kollégám... irodai közmunka. Úgy beszélték meg felvételkor az akkori főnökömmel, hogy 4ig dolgozik, mert mennie kell a gyerekéért... aztán sorozatosan nem lett elengedve, mert "nincs kész a munka, ezér' MARADSZ!!!!" (ja, amúgy kb. 3 ember napi munkáját akarták rálőcsölni, nyilván ezért). Meg "más is nevelt már fel úgy gyereket, hogy nem ment érte az oviba időben". Kíváncsi vagyok, van-e vmi törvény erre.

Mindenesetre nem hiába nem dolgozom már ott én sem...

2017. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tulmunkara van törvény, egyedülálló szulo esetén. De nem feltétlenül jo ötlet szólni róla, hacsak nem a felmondás a célod. Keress másik munkahelyet
2017. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"

(5) A gyermekét egyedül nevelő munkavállaló számára - gyermeke hároméves korától négyéves koráig - rendkívüli munkaidő vagy készenlét - a 108. § (2) bekezdésében foglaltakat kivéve - csak hozzájárulásával rendelhető el."

2017. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!