Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok munkahelyen alacsonyak a...

Sok munkahelyen alacsonyak a bérek. Akkor miért csak a Tesco dolgozói sztrájkolnak? A többiek miért nem?

Figyelt kérdés
Miért nem állnak az emberek a sarkukra?Félnek?
2017. okt. 3. 03:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem már meg vann mindenem hogy, több kacatot vegyek annak semmi értelme.Akki meg belép a szakszervezetbe annak grarulálni tudok.Mert 10-mernek oda állni hogy, fizzes vagy elmegyünk ennyi.Nem sztrájkolni kel ország szerte nem kel bemeni de tudom hogy, segélyekböl él mindenki vagy kényelmes megszokot életüket nem merik ott hagyni.Mert ez a baj hogy,nem is probálják innkáb belépnek szakszervezetbe hogy, lenyulja a kis pénzt amitt kapnak a nagy semmire 😄
2017. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11/11 Biztos igazad van.

Minket, mindig utáltak, mert miért keresünk többe, mint mások? A szakszervezet, ami kiharcolta.

2017. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Néma gyereknek az anyja se érti "szavát"...

Lusták is, meg félnek is...

2017. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igazából nekem már ebből az önsajnálatból van elegem minket mindenki utál dumából,kevés pénz remélem a jövőben majd csak 1 gombot kel megnyomni az ilyen embereknek és előtte lesz minden.Akkor lehet rájönnének hogy, vannak sokkal fontosabb dolgok és a boldogságot nem pénzben mérjük meg és nem a felhalmozol tárgyakkal érjük el..Mindenkinek adót a lehetőség több pénzre jobb munkahelyre de sokan inkább úgy élik le az egész életüket hogy, olyat csinálnak amit utálnak mert kényelmes .
2017. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mert mindenki a saját érdekeit nézi. Ha a Tescósok mellé odaálltak volna a nővérek, az orvosok, a bolti dolgozók stb, meg a hitelkárosultak is és mág sokan mások, akkor egy egész ország megmozdult volna és TALÁN lett volna eredménye.

Amíg mindig csak egy kis maroknyi csapat tüntet, addig nem történik semmi. Csak ugye a nővér/orvos/ápoló/targoncás stb.pont lecarja a Tescós fizetést és fordítva is. Össze kellene fognia talán mindenkinek.

2017. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert amíg az embernek annyiért dolgozik, hogy fizetéstől fizetésig él, addig nem engedheti meg magának, hogy napokra sztrájkba kezdjen, így többnapi fizetés kiessen a családi kasszából. A gyereknek otthon hogy magyarázod meg télen mínusz tíz fokban, hogy bocsi de nincs fűtés, mert apuci sztrájkol, ezért nem jutott rá pénzt ebben a hónapban?
2017. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A mai világban már a munkáltatók sem tehetik meg, hogy elengedjék az embereiket, csak ezt a sok birka nem veszi észre. A jó szakik, kétkezi munkások ma már kincset érnek! Nyilván nyugattal nem lehet felvenni a versenyt, de abban igazat adok, hogy az élhető fizetést ki kell harcolni. Édesanyám korosztálya megélt 10 olyan évet, amikor 1%-ot nem emelkedett a fizetésük és mindenki csendben tűrte. Én azt gondolom felnőtt az a generáció, aki ezt már nem tűri. Lelép, akár külföldre, akár máshova, ahol valamivel több pénzt adnak.

Nálunk a szakszervezet 240 főből 179 tagot számlál. Nem jutunk el a sztrájkig, hiszen elegendő a 179 fő aláírása, hogy egyetért a szakszervezet kérésével és pont. Elég nagy nyomást gyakorol. A Tesco dolgozók felálltak és tesznek azért, hogy jobb legyen nekik. Nagyon helyes! Ez nem csak maguknak szól, nem csak a munkáltatójuknak szól, hanem az egész országnak, hogy észrevegyük végre, hogy ott lop el mindent a nagy hatalom ahol tud. Annyi zsebüket tömik tele, ahányat nem szégyellnek, az egyszerű kisember meg éhen hal.

Szerintem idő kérdése és a teljes gazdasági rendszer összefog omlani. Ma már egy szakmunkás majdnem annyit keres, mint egy diplomás és alig találni. Az egészségügy a béka hátsója alatt, az oktatás szintén, az emberek egyre elégedetlenebbek, a fiatalok elhúznak külföldre. Hosszútávon szerintem ez kicsinálja a rendszert és nagyon komoly változásokat fog kikényszeríteni.

2017. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!