Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jobb egy ruhaüzlet, könyvesbol...

Jobb egy ruhaüzlet, könyvesbolt, mint egy pékség/gyorsétterem, ha egyetemista vagyok és részmunkaidős állást keresek?

Figyelt kérdés

Azt tegyük hozzá, hogy külföldön dolgozok, de maga a munka szempontjából ill. nehézségéből érdekelne.


Gyorsétteremben (Burger King) dolgoztam 10 hónapot, konyhán voltam illetve lobbit takarítottam. Hát ugye ez eléggé egy mocskos munka, főleg a konyhán. Volt stressz is bőven, de ami miatt végül felmondtam az az állandó túlórázás volt, ami az egyetem rovására ment. (25 órában dolgoztam)


Most másfél hete dolgozok egy pékségnél, a fizetés az ugyanaz mint a gyorsétterem, viszont a munka számomra sokkal nehezebb, megterhelőbb, nagyobb a felelősség és ezerszer stresszesebb mint a Burger King volt: Itt a pékségben kasszázok, sütök, szendvicseket gyártok, az árut rendezgetem hogy szép legyen, mellé takarítok, kasszát számolok, kávét főzök stb. Tehát sokkal több dologra kell odafigyelni mint egy gyorsétteremben, pedig a fizetés ugyanaz. Igazából a túlóráktól eltekintve azt mondom, hogy a Burger King sokkal jobb volt, és egy pékség csak annyiban más, hogy talán jobb a társadalmi megítélése és kevésbé tekintik alja munkának, mint mondjuk egy gyorsétterem esetében. De ezenkívül mindenben rosszabb.



Úgy érzem, kicsit besokalltam a gasztronómiából munka terén, és szeretnék felmondani a pékségben. De nem tudom hova menjek. Ruhaüzleten, könyvesbolton, ehhez hasonló helyeken gondolkodom.


Akik ilyen helyeken dolgoztak, mennyire volt számotokra nehéz és stresszes a munka? Mert stressz az mindenhol van, azt elhiszem. De nekem talán annyiból jobban hangzik egy ruhaüzlet, hogy a vevők nem csak berohannak egy kakaós csigáért, hanem órákat rászánnak a ruhapróbálgatásra, ezért ha segítséget kérnek tőled akkor alapvetően türelmesebbek is. Plusz higiéniai előírások szempontjából sem kell arra figyelni, hogy minden stimmeljen, mert a ruha nem romlik meg. A kasszázás részét se hiszem hogy nehezebb lenne, mint egy pékségben, de ha az is, nyugtassatok azért meg, hogy megtanulható.


Nem tudom, általában mik a felvételi elvárások egy ruhaboltba. Egyszerű érettségivel egyetemistaként részmunkaidőben szerintetek van esélyem? Esetleg egy könyvesboltban?



Köszönöm előre!


19/F


2017. okt. 3. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Ruhabolt? Könyvesbolt? Első elvárás, hogy légy nő. Persze ha protekciós vagy akkor nyugodtan lehetsz férfi is.
2017. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Ruhaboltban is van stressz. Nem minden vevő kedves :)

Ha sokan vannak, akkor nagyon oda kell figyelni, kasszázásra is, lopásra is.

Pakolni kell, árut átvenni, kipakolni, visszáruzni. Ezek fizikailag is megterhelőek lehetnek.

De azért szerintem jóval "tisztább" munka, mint pékség vagy gyorsétterem.

Könyvesboltban én még nem láttam tömeget :D

2017. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amiket írsz.

Az a baj, hogy kb. mindenhol az lesz, amit leírtál, több munkakört kell majd ellátnod.

Én csak exkluzív lakberendezési üzletben dolgoztam, na az maga volt a pokol, először jól hangzott, ó szép környezet, nyugodt, aha lol.

Egy idő után mindent nekem kellett lebonyolítanom, tehát nemcsak arra kellett figyelnem, hogy jól elmagyarázzam a különféle gyártóktól származó cuccok anyagát, funkcióját a kényes vevőközönségnek (akik sokszor rossz gyerekekkel érkeztek, tehát azokra is figyelnem kellett), hanem logisztikus, rakodós, raktáros, asszisztens is voltam.

Talán a könyvesbolt még az ami jó, egyik haverom ott dolgozott és szerette, bár az sem volt nyugis.

Ruhaboltba azért nem mennék, mert ott meg sokkal több szövegelést hallgathatsz a vevőktől, plusz bármi hibát találnak a ruhában, neked fognak reklamálni, amit neked kell kezelni sokszor.

2017. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

"Ruhabolt? Könyvesbolt? Első elvárás, hogy légy nő. Persze ha protekciós vagy akkor nyugodtan lehetsz férfi is.

" Elhiszem, hogy frusztrált vagy, de ne írj már hülyeségeket...

2017. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szintén külföldön vagyok (most már) egyetemista többféle, munkát csináltam már.

A pékség valóban rémálom, egy helyen csináltam 6 hónapig, egyen 2 hónapig, de teljes állásban (napi 8-10 óra), volt, hogy 9-10 napig nem kaptam szabadnapot (holott törvényileg 6 nap ledolgozott után járna egy szabadnap), nyakamba sóztak két műszakot egy fizetésért, sokat voltam egyedül egész nap, csináltam 2-3 ember munkáját.

Ruhaboltban is voltam, ott meg halálra untam magam.

Hülye főnök, nulla forgalom. Volt egy olyan szabály, hogy nap közben nem állhatsz meg. Tehát járkálni kellett fel-alá a sorok között, ha épp nem volt vásárló, új áru, és már mindent visszaakasztgattam, elrendeztem szín és méret szerint. Napi 10 órában az egyedül fel-aa sétálgatástól 3 hónap alatt teljesen depressziós lettem. Egy forgalmasabb helyen jobb lehet.

Most élelmiszerboltban vagyok kasszában, ez a legjobb.

Forgalom mindig van, csak azt kell csinálnom, ami a munkaköröm, nem vagyok egyedül, a munkába meg 1-2 hét alatt bele lehet tanulni. Több, mint egy éve itt vagyok.

A könyvesbolt annyiból lehet nehezebb, hogy sokkal jobban kell ismerned a nyelvet, mint mondjuk egy ruhabolthoz, sokkal magasabb szintet várnak el.

De mivel egyetemista vagy, gondolom, megvan a felsőfok.


23l

2017. okt. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Cipőboltban dolgoztam mint eladó, de ez persze nem csak azt jelentette h cipőt húztam emberkék lábára, hanem takarítást, kirakatrendezést, kasszázást, raktározást, árufeltöltést/rakodást... Nyugisabb mint egy gyorskajálda az biztos, de nem 1 dolgot kell csinálni...
2017. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ruhaboltban való munka, abban lehet nehezebb, mint a korábbi munkáid, hogy baromi sok adminisztráció van. Nem csak annyiból áll, hogy kiszolgálod a vevőt.

De mondjuk még lehet, hogy így is jobban tetszene, mint a korábbiak. Ki kell próbálni.

Az nem igaz, hogy csak nőket vesznek fel. Sőt! Szerintem totál megörülnek mindenhol, ha végre van egy férfi jelentkező.

2017. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm előre!

19/F


Kiíró ffi. ( hozzászólóknak. v.ki lánynak hiszi )


Sztem a pékség amit írsz, akár itt M.orszgba is lehetne. itt is így van. kb. ahovavén járok. szendvicset nem kell csinálni.

Ruhabolt? Vásárlók, akár " hisztisek " is.

Ami tetszik, a mérete nem jó. Rövid a nadrág szára. a kabát ujja keskeny felkarnál. Méretre passzol, annak meg a mintája.

" Agyilag " talán elviselhetőbb.

Nem kereskedelem, élelmiszerben dolgozok. Vásárlóként akadt nehéz eset, vevő / eladó közt.

Sztem döntöttél.

Tanulás rovására ne menyjen a melo.

2017. okt. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7!

1 ruhatárért megy valaki... pl.

Sztem se ártana 1 ffi a ruhaboltba. Hisz vannak öltönyök, nyakkendők, őszi / téli sál. stb.

1 ffi csak jobban látja hogy nézne ki, ha 1 vásárló 2 öltönyt vesz. Szürke és fekete. " keverve is " hordható legyen...

Csíkos ing, vagy 1 színű, de milyen szín?

És a nyakkendő milyen legyen?

2017. okt. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem a világnak azon a részén érdeklődsz, ahol élsz? Mi itt nem tudhatunk mindent arról, hogy Angliában/Bangladesh-ben/Peruban mit várnak el egy könyvesbolti dolgozótól.
2017. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!