Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ilyen helyzetben...

Mit tegyek ilyen helyzetben (egyetem folytatása, egyetem otthagyása, OKJ képzés, munka), ha igen, milyen munka?

Figyelt kérdés

Közgazdász BA képzést végeztem (Budapesti Gazdasági Egyetem). Dolgoztam multinacionális vállalatnál, tetszett az elvégzett munka (Sales osztályon voltam, sales trainee főképp, de más adminisztratív dolgokat is csináltam + kis marketing)


Amit hátrányként találtam: ülőmunka, meg kontaktlencsés vagyok.. és ugye a szememre vigyázni akarok. Fél évet voltam ott.

Nem szeretek ülni, a mozgós jellegű munkákat jobban szeretem / szerettem.


Ahol még dolgoztam:

gyógyfürdő, 5 nyáron keresztül. Mozgós jellegű volt (váltópénz átvitele, recepción való kisegítés, vendégek tájékoztatása, vendégeknek segítség; ide-oda futkozás. Ennek vagy annak a dolognak az átvitele X meg Z osztályra)

Kalandpark, recepció. Kasszáztam is, itt is volt futkozás, vendégeknek való segítés. Abban volt nehezebb (több felelősség, hogy kasszáztam, de kasszahiányom max 100-500 ft között volt)


Szerettem a matekot mindig is.

Ahol még voltam / amit próbáltam: gyrososnál eladó, ez kb 2 -3 nap volt az életemből

fél nap mozis munka (takarítói, ill. egyéb, jegykezelés)


Jelenleg mesterképzésen vagyok... nagyon nem tetszik. Nem ilyen szakot kellett volna választanom.. vagy meg kellett volna állni BA képzés után..

ez a 3. félévem, és van 3 kritikus tárgyam, amit ha most nem csinálok meg, megszűnik a hallgatói jogviszonyom.


Az 1. félévem rosszul ment (betegség miatt, kórházi kezelés) vissza kellett költöznöm vidékre... így "lett elpazarolva" egy félév...

a 2. félévemnél igyekeztem, nagyon tanultam, de nem sikerült több tárgy... nehezebbek, mint pl. pénzügy


Ez a 3. félévem, és most van 3 db tantárgy (ezeket 3.szorra vettem fel). Ha most nem mennek, akkor megszűnik a jogviszony..

Az a gáz, hogy fizetősön vagyok.. viszont már nagyon nem érdekel.. mármint az elején még nagyon tetszett. A 2. félév is.. de egyre megy el tőle a kedvem (most idén pl. van több komolyabb tárgy is, számvitel pl.. ami nem volt az 1. félévben.. )

Rokonok unszolására kezdtem el anno a mesterképzést hogy "jaj, legyél sikeres, " meg hogy "kell a mester az alaphoz" meg hogy így leszek sikeres..


nem tudom, mit tegyek.

Nekem, ami leginkább tetszett, az a gyógyfürdői melóm volt.. több nyáron át voltam ott.

Meg télen, diák kisegítő, szintén a fürdő medencéinél (csak bent, medenceőr, meg a szaunában kisegítő. A szaunai kisegítő is nagyon tetszett. Szeretem a vendéglátást ill. ott dolgozni)


Én itt éreztem magam a legsikeresebbnek meg a kollégák által leginkább elfogadottabbnak.


Amikor pl. multinál dolgoztam (szakmába vágóan, sales terület) akkor szerettem a melót, nagyon jó volt a főnök, csak voltak ilyen "áspis" idősebb kollégák.. mármint értitek, 20-21 voltam, voltak 30-35-40 évesek is... hát nem jöttem be nekik.

A nőknek ugye.. pl voltak 50-55 éves férfiak is (monitoring, sales adatok, stb) ők nem bántottak, de voltak olyan key accountok akik nők voltak 35 évesek.. hát nem voltam nekik szimpi. Pedig jól végeztem a melóm, nem lazsáltam, nem facebookoztam 5 órán át a 8 órából...

Még én vágtam le az ebédszünetből 10 perceket hogy kimehessek cigizni nyugodtam meg ne szóljanak be hogy a 8 óra alatt 5X megyek ki cigizni... inkább levágtam az ebédszünet elejéből is avégéből is több időt és úgy mentem ki cigizni.


Mit tegyek?

Hagyjam ott az egyetemet? (fizetős képzés.. de már leszarom.. kb. 300 ezer egy félév.. de már valahogy rohadtul nem érdekel.. )

Folytassam? Ha igen hogy? Csináljam meg a 3 db kritikus tárgyat? (nehezek, az egyik ilyen mikroökonómia-makro-stat keverék, a másik pénzügy pl..)

Most jelenleg 8 tárgy van felvéve... van könnyű is, van nehéz is. A 3 db kritikus mind nehéz (legalábbis számomra)


Nagyon beadandós ez a képzés... mármint baromisok a beadandó...

Vagy nagyon teperjek rá és igyekezzek minél több tárgyat teljesíteni és inkább csússzak 1-2 félévet?


Mi érné meg?

A szüleim támogatnak (albérlet díja, de én is melózom részmunkaidőben..)

Na ez a másik.. hogy ez vág haza. Hogy suli, beadandó, zh, mellette meló, akkor van egy rakat magánéleti nyűgöm is...

kb. káosz az egész. A melómat szeretem... könnyű.


Korrepetálni is szoktam. Azt akkor, ha van diák (matek, angol)


Én nem érzem, hogy kéne az MA diploma az életemhez...

a szüleim támogatnak az albérleti díjjal (a felével v az egészével) én meg tanulok... meg mellette melózom ugye hogy azért legyen pénzem cuccokra, szórakozásra


Nem költök hülyeségekre (pl moziban 6 éve nem voltam mint film.. csak az a fél nap amikor ott a melót próbáltam ki) kb 2 éve nem vettem új ruhát (max. ha édesanyám adott rá pénzt, azért mert a csizmám kilyukadt)


Mit tegyek?

hagyjam ott az egyetemet? Nézzek valami főállást?

Nem tudom, a szüleim megértenék-e.. az egyéb rokonokra meg már b_szok..

mármint akik anno ezt mondták nekem hogy "jajj de kell a ba mellé az MA diploma is.. "..


mi legyen?

24/l



2017. okt. 17. 00:15
 1/2 A kérdező kommentje:

Még annyi:

diákhitelen vagyok, így ezt ugye ha abbahagyom, akkor el kell kezdenem törleszteni

Gondolom ugye csak márc. 31-ig tudnék diákbérletet venni (matrica addig lenne érvényes) --> így több lenne a havi budapest bérlet is... mert felnőttet kellene venni


vagy nézzek OKJ képzést, vagy mit tegyek?

A szüleimnek erről még semmit nem mondtam.. hogy már eléggé belefáradtam.. meg a magánéletem is egy káosz / valag nyűg már..


kb. 3-4 hete öngyilkosság is megfordult a fejemben, hogy szinte k_vára semmi időm nincs... semmi. Beadandó, ide menni, oda menni, munka, akkor utána jön a magánéleti nyűg, vagy meló előtt, akkor a pénzkérdés, akkor megint suli, amibe már belefáradtam (1-2 tárgyon kivül amik tényleg jók)


Valahogy nem érzem, hogy mesterdiplomát írnék.

Pedig szeretek nagyon sok mindent (marketinget pl., csak sajnos nem marketing MA-ra sikerült bejutnom, hanem másik szakra... ) a marketinges tárgyaimat pl. nagyon szerettem / szeretem, anno BA alatt is, most is.


Máshová nem tudtam jelentkezni anno / nem vettek fel máshová, a pontok miatt.


OKJ-t szerintetek érdemes lenne nézni?

vagy hagyjam a fenébe az egész tanulást, és nézzek valami melót?

Ha igen, szerintetek mit?

Nem szeretnék ülőmunkát... mármint ilyen az életvitelem.

Most pl. szórólapozok, meg mozgós jellegű munkáim voltak (1-2 alkalmi, rendezvényen kisegítés, az is tetszett)


Mit tegyek? Ha ugye megszűnik a jogviszony, akkor meg már diákmelót nem fogok tudni vállalni.. eléggé bonyolult...


Nincs szükségem havi kétszázezerre.. vagyis jó lenne, csak nem olyan áron hogy bent rohadjak egy irodában ülőmunkát végezve, monitor előtt.


Mi legyen? Imádom a marketinget, a reklámok világát is pl., a sales területet is, excelben dolgozni is, meg minden.. de passz.. nem tudom, mit csináljak :S

2017. okt. 17. 00:23
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
jó csaj vagy?
2017. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!