Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem utálnak az új munkahelyemet és nem fogadnak el?

Figyelt kérdés

Heten vagyunk egy irodában, nők, férfiak vegyesen. Ez a harmadik hónapom itt, és mindig úgy érzem, hogy nem látnak itt szívesen.

Szokásom az, ha belépek először úgy "köszönök", hogy kopp-kopp. Múltkor az egyik férfi kollégám szólt, hogy muszáj ezt?? Úgyis tudják, hogy megjöttem, mert a bejárati ajtótól hallják a cipőm kopogását... Nem értem mi a baj ezzel, és miért jobb az, ha valaki csak a bajsza alatt oda dörmög egy jó reggeltet. De oké, azóta nem csinálom ezt. Viszont azóta nem változott semmi, ugyanúgy lenézést érzek az irányukból felém, legutóbb a kajám miatt kaptam a megjegyzést. Zöldséges kuszkuszsalátát vittem, és beszólt ugyanez a kollégám, hogy ehhez most jó étvágyat kívánjon vagy sajnáljon? Lehet, hogy ő a pacalpörkölthöz meg a töltött káposztához van szokva, én viszont szeretem az ilyesféle ételeket is, nem hinném, hogy ez akkora probléma lenne. Én nem tettem megjegyzést senki ebédjére sem, soha.

Szóval érzem, hogy nem fogadtak el. Pedig én igyekeztem beszélgetéseket is kezdeményezni, és van is, hogy egész jól elbeszélgetünk, de aztán meg jönnek az ilyen hasonló megjegyzések, amitől úgy érzem, utálnak ott engem. A munkámat is lelkiismeretesen végzem, és az is igaz, ha kellett segítség, segítettek, és ezek ellenére mégis ez van. Nem tudom mit tehetnék, tudnátok valamit tanácsolni?

L/24



2017. okt. 21. 20:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Különben külföldön is számít az, hogy mennyire fogadnak el a kollégák, ill. mennyire fogadtatod el magad.

Mert én is külföldön dolgozom, Angliában egy raktárban, és itt évente, félévente, mikor hogy, van egy értékelő elbeszélgetés a főnököddel.

És nemcsak a munkádat értékelik, vagyis, hogy mennyire vagy gyors, precíz, mennyit hiányzol esetleg, hanem azt is, hogy a többiekkel milyen viszonyban vagy. Ebből a négy elemből áll az értékelés.

2017. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!