Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mindenhol így megy?

Ez mindenhol így megy?

Figyelt kérdés

A munkahely ahol dolgozom, a megyénkben (Baranya) alighanem a legjobban fizet a mezőgazdaságban. Szeretek itt élni, de tényleg. Friss diplomás vagyok, 5 hónapja kaptam meg az állást. Összesen 4 napot tudtam betanulni az elődömtől. Középvezetői állásban vagyok, és úgy érzem munkaidőn belül megteszek mindent, hogy jó legyen. Néha még arra is sikerül időt szakítanom, hogy elkezdjek kidolgozni magamnak tananyagot a felügyelt területeimről, amit átnézetek a főnökömmel. De nem vagyok hajlandó alárendelni az életemet a munkámnak, amit úgy érzek, mégis elvárnának tőlem. Nincs túlórakifizetés. Ha túlórázok, elvileg lecsúszhatom...gyakorlatilag lehetetlen, mert annyi a munka. Hétvége és ünnepnap is dolgozni kell, felosztjuk a kolegákkal. Eleinte hagytam rámtelepedni a céget, ami miatt alig maradt időnk egymásra a párommal, a vége az lett, hogy idegenekként éltünk egymás mellett, mert mire hazaértem, annyira fáradt voltam, hogy örültem, ha lefürdök és az ágyba zuhanhatok (hajnal fél5kor kelek, hogy beérjek fél6-ra), illetve gyakran otthonról is dolgoztam. Szex?! Rossz volt. Úgyhogy elhatároztam, hogy nem vagyok hajlandó ezentúl munkaidőn kívül a munkával foglalkozni...mert arra rámegy az életem, a párkapcsolatom.


Nem megy túl jól. Nem teljesülnek a hónapra kitűzött tervek, pedig teljes vállszélességgel belefeszülök a munkámba. Az egyetlen segítséget az alám beosztott fizikai munkások jelentik. Ők mutatják meg, hogy mi hogyan működik. Ők azt mondják, látnak bennem potenciált és higgyem el, hogy sokat fejlődtem már. Mégis, már három hónapja megvonták a minőségbéremet, és most is én lettem kikiáltva főbűnösnek, amiért az e havi tervek sem sikerültek. A főnököm ma olyan dolgokért osztott ki, amiknek a működéséről fogalmam sem volt... és közölte velem, hogy az én területemhez tartoznak, tehát tudnom kell minden részletről. Úgy érzem, azért korholnak, mert pályakezdőként KEZDŐ vagyok, ráadásul teljesen magamra hagyva egy hatalmas felelősséggel járó szakterületen. A fizetésem mélyrepülésben, ha valamelyik főnökömet meglátom míg dolgozok, a gyomrom görcsbe rándul, hogy vajon ezúttal miért leszek én a rossz?


Mindeddig sikeres voltam, az egyetemen nagyon jó eredményeim voltak (4,5-es átlag), ösztöndíjprogrammal kerültem be ehhez a céghez amit 100 jelentkezőből másodmagammal nyertem meg.


Most úgy érzem, hogy nem bírom. Három hónapja éreztetik azt velem, hogy csődtömeg vagyok, ezért lassan kezdek hinni nekik. Azt nem értem csak, ha ennyire szar vagyok, ugyan miért nem rúgnak ki.


Erős és határozott személyiségnek tartom magam, akinek nem kenyere a siránkozás, most mégis itt pötyögöm ezeket a csöpögős sorokat, mert ma, miután már elsírtam magam(!) a munkahelyemen, egyre csak az jár a fejemben, hogy máshol is ez az őrület megy? Máshol is elérhetetlenek a kitűzött célok, hogy aztán senkinek ne kelljen minőségbért fizetni? Máshol is menekülnek az emberek a munkahelyről (konkrétan tömegével mondanak fel, és már nem csak a fizikai munkások). Máshol is kevesebbet fizetnek, ha úgy jön ki, hogy többet dolgoztál a hónapban mint kell? Máshol is elvárják tőled, hogy a munkád legyen az életed, és úgy néznek rád mint a véres rongyra, ha nem vagy hajlandó este fél9-re visszamenni még külön dolgozni?


Hosszú, tudom. Köszönöm, ha végigolvastad.



2017. okt. 27. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azt is el kell döntened, hogy te leszel a munkahelyeden a megváltó, az önfeláldozó, a mártír, aki mindenkiért kiáll aztán majd megy szépen a levesbe, vagy pedig igenis kemény kezű főnök akarsz lenni, aki a SAJÁT céljaiért küzd és azokat el is éri.

A milliomos vezérigazgatók nem úgy kerültek a helyükre, hogy a többieket pátyolgatták és feláldozták a saját pozíciójukat, csak hogy mindenkinek jó legyen.

Te jelenleg nem vagy középvezető, bármi is van a papírodon. Összekevered a való világot a mesével.

2017. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 -es, ezen már én is rengeteget gondolkoztam. Egyébként igazad van. Nem vagyok kemény kezű főnök, és akkor sem rugaszkodok messzire ha naivnak mondom magamat. Ezt belátom. Biztos vagyok benne egyébként, hogy ezt valamennyire ki is használják a beosztottjaim, akármennyire jó emberek.


Egyszer elhatároztam, hogy szemléletet váltok és keményebb leszek. Hagyom érvényesülni "a szar lefelé folyik" elvét, és nem tartom távol az embereimtől a bajt akkor se, ha egyébként a lelküket kitették ők is. Látom, mert sokat vagyok velük, a munkámnak csak a fele adminisztratív irodai munka, a másik fele az enyém is fizikai.


Aztán arra a következtetésre jutottam, hogy ha megszűnök szövetségesnek lenni, és inkább rálépek arra az útra, amit javasolsz, akkor tényleg egyedül maradok. Akkor a hibáimon nem segíteni próbálnak majd, hanem kárörvendenek rajta. Akkor rövid időn belül elkapálom magamat, mert felülről szakadatlan korholást, alulról kárörvendő rosszindulatot gyűjtök majd be. Így legalább nem két oldalról vesznek körül "ellenségek".

2017. okt. 27. 20:13
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem akkor tetszene Magyarország ha az emberek abban a maszek szemléletben élnének amilyenben az 50-es évek államosításai előtt éltek. Például a Bakonyban kb. 120 tanya volt. Mára gyakorlatilag csak néhány maradt ami hétvégi háznak van megtartva.

A 70-es években is sok volt a maszek és a háztáji. És jól is éltek az emberek.

Mára nagyon kialakult az a szemlélet hogy az emberek az állam, a bankok és a munkahely rabjai, no meg a közműveké is. A 24 órából hány óra is a magánélete a mai kor emberének?

Gondoljunk csak bele, egy államalapító rovar (méh vagy hangya) egész élete azzal telik hogy a rovarközösségért szorgoskodik. Még nemi életük sincs. Míg egy önálló rovarnak szinte irigylésre méltó a kiegyensúlyozott individuális élete. Hát mi emberek rossz rovarok életét másoltuk le. Pedig anyagiakban sem mindegy, hisz a 70-es évek maszekizmusa jobb volt, pedig diktatúra miatt is mérgelődni kellett.

2017. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha szabadidőt akarsz, legyél zsarnok s szemét lefelé.

A hibákért bérmegvonást eszközölj, spórolj a cégnek veszettül mindenen...a munkádat told rá másra s csak siettessed őt...mindenki gyűlölni fog, de lesz lóvéd s szabadidőd.


Itthon ez a hozzáállás sokszor s ha a cég fejétől bűzlik a hal csak lelépned érdemes vagy szenvedj tovább...persze, be is állhatsz a sorba ugye...

2017. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a magánéletedre koncentrálj mert a munka nem ér ennyit.


Sajnos nálunk is ez megy bár mióta megírtam a felmondólevelem és kitűztem a hirdetőfalra(csak a dátum és aláírás hiányzik) azóta lényegesen kevesebb baszogatást kapok.


Aki tényleg rossz munkát végez azt nem riogatják vagy szekálják hanem kirúgják. Most vagy felmondasz vagy eléjük állsz és megmondod nekik, hogy ne veled szórakozzanak.

2017. okt. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!