Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyik ismerősöm temetésére...

Egyik ismerősöm temetésére kellene mennem, de nem kapok rá szabadnapot, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szabadságom már nincs, szabadnapot hiába kértem, nem tudja megadni, mert nagyon sokan lesznek a héten. Pincér vagyok egy étteremben. Mondtam, hogy nem tudok bemenni, nem érdekli, kell jönnöm és kész. Nem fogok bemenni, mit tud tenni velem? Orvosi igazolásom lesz arra a napra.
2017. okt. 28. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj be, mert első leszel akit kirúgnak, mert pontosan fogják tudni, hogy nem vagy beteg.

A közeli hozzátartozójának küldj egy részvéttáviratot és a kegyeletedet leróhatod a sírnál a következő szabadnapodon!

2017. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg fizetetlen szabadnapot sem tudnak adni? Próbálj beszélni az egyik szabadságon lévővel, vázold fel neki a helyzetet, hátha bemenne arra az egy napra helyetted, amíg fizetetlenen vagy.

Esetleg műszakcsere valakivel? Vagy rövidebb műszak arra a napra, máskor pedig ledolgozod azt a 2-3 órát. Persze ez csak akkor kivitelezhető, ha rugalmas a főnököd.

Orvosi igazolást el kell fogadnia, de ha olyan a főnököd, akkor ezt egy életre megjegyzi, ami a későbbiekben lehet, hogy "rossz pont" lesz.

2017. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Háát ahogy én látom el kell döntened hogy melyik a fontosabb. A munkahely vagy hogy ezen a temetésen részt vegyél.

Elég szomorú helyzet.

2017. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ismerős, nem kockáztatnám miatta az állásom, de ha barát, akkor igyekeznék fűt-fát megmozgatni, hogy ott legyek. )Családtagnál meg köteles lenne elengedni, ha úgy alakul.)
2017. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Én sem tudtam elmenni nagymamám temetésére. Kamiont vezetek és akkor pont Magyarországon voltam, de nem tudták úgy szervezni, hogy el tudjak menni. Persze jött az okoskodás, hogy van szabadnap, induljak el üresen, számoljak le. Szerettem nagymamámat, ezt ő is tudja és végig mellette voltam az utolsó pillanatig, de nem bukhatom el a megélhetésem emiatt. Egyébként rohadt nagy csetepaté volt a családban lévő konfliktusok miatt, szóval nem is hiányzott ez nekem. Pár héttel később elmentem a sírjához és megemlékeztem a jó pillanatokról a nagynénémmel, csendben.

A táppénz miatt Te leszel az első akit kirúgnak majd, ez szinte biztos.

2017. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elmentem végül. Párom nagyon jó barátja volt, nekem csak ismerősöm, volt többször nálunk is mikor én is otthon voltam. Páromra való tekintettel mentem el, hogy ott legyek mellette. Sokat gondolkoztam rajta, de minden gondolatom oda jutott ki, hogy a család az első, és a párom mellett a helyem a nehezebb napokban is. Ha ez miatt elvesztem az állásom, sajnálnám, de a főnököm is ember, neki is lehetne problémája és az alkalmazottjának is(nekem). Amikor kellett bementem, nyáron 12 órázás tán 3-4 órákat túlóráztam, volt, hogy szabadnapomon bementem, az összes ünnepet vég dolgozom, 31-én reggel 11:00-tól másnap reggelig vagyok, szóval én tényleg megtettem mindent, 1 napot kértem, akkor sem azért, hogy szórakozzak, vagy pihenjek. Lesz ami lesz.

2017. okt. 30. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hogy mennyi alkalom volt hogy túlóráztunk, segítettünk kollégának, azt elfelejtik, nagyon sokszor.

Ha nekünk kellene fél nap, ami kb 5 munkaúra pl, akkor ezeket a régi önzetlen segítségeket elfeljetik. Hogy esetleg, másnak is lehet problémája.

2017. okt. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jó szemét főnököd van, ne sajnáld ha kirúg, legalább megszabadulsz tőle, pincér szakmával úgy lesz másik melód, főleg ha fiatal lány vagy.
2017. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!