Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyedül tényleg külföldön sem...

Egyedül tényleg külföldön sem lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudok itthonról elköltözni, nem keresek annyit, hogy fussa albérletre meg mindenre. Gondoltam kimennék külföldre, Ausztriába, de azt mondták, egyedül ott sem lehet semmit. Barátaim nincsenek, párkapcsolatom soha nem lesz.

2017. okt. 29. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Külföldön (susztria, Németország, Hollandia, stb) is, meg Magyarországon is sokan élnek egyedül albérletben.


Ha nincs végzettséged és/vagy nem is szeretsz dolgozni, akkor semmi esélyed, ha normál szakmád van és hajlandó vagy komolyan elvégezni a munkádat, akkor meg semmi akadálya sincs.

2017. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én beérném takarítással, konyhai kisegítő munkával is, minden ismerősöm ezt csinálja kint, csak ők ugye párban.
2017. okt. 29. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Ne hallgass rájuk, akik ezt mondják, irigyek, és nem akarják a boldogulásodat. Én is egyedül vagyok Amszterdamban, átlagban havi 1000 eurót keresek (tehát még a minimálbért se), mégis futja évi két hazalátogatásra, plusz egy külföldi útra, koncertekre meg bulikra. Szobát bérlek havi 375 euróért.
2017. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

albérlet vagy szoba...nem mind1 azért. albérletre tuti nem lesz pénzed egyedül mosogatóként...szobát meg itthon is ki tudsz venni minimálbérből.

csak ugye itt mindenki szem előtt vagy, és derogál bevállalni, hogy csak egy kis lukat tudsz kivenni a fizetésedből.

kimész külföldre, ott nem látják a haverok, a rokonság, hogy hol élsz, milyen körülmények között, csak azt, hogy amikor hazajössz évente 2x, akkor szórod a 100 euro-kat, mint az élet császára...:D


kiveszel egy szobát, össze leszel zárva 4-5 másik emberrel, lehet igénytelen román, szerb is, aki otthagyja a mosatlant meg a retket maga után, és ha esetleg nem akarsz szemétdombon lakni, akkor majd te fogod a lakást is takarítani helyettük...vagy persze költözöl folyamatosan addig, ameddig nem találsz egy olyan helyet, ahol értelmes emberekkel laksz együtt, de nyilván kevés pénzért ne várja az ember, hogy igényes emberek lesznek a lakótársai...a pénz az egy nagyon jó szűrő ebben az esetben.


nyilván egy drágább szobát is ki tudsz venni, ahol lehetőségekhez képest normális körülmények között élhetsz, csak akkor marad hó végére arányaiban annyi pénzed, mintha itthon laknál.


én tudom, öcsém angliában ezzel küzd. kimentek haverjával, ketten egy szobát lazán tudtak fizetni, rakta félre a pénzt. haverja hazajött, most egyedül bérli a szobát egy jobb helyen, és gyakorlatilag rámegy a fizetése nagyobb része, és még nem is Londonban lakik...

2017. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
4: A kérdező fő szempontja láthatólag az, hogy elköltözhessen a szülőktől. Akkor pedig megéri
2017. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de mint írtam, lakótársakat itthon is keresnek. ha az a fő szempont, hogy különköltözzön, akkor azt itthon is meg tudja tenni.
2017. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok vadidegenekkel sem együtt lakni.
2017. okt. 29. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor kizárt. még egy kis szakadt albérlet is 4-500 euro(nagy városokban meg úgy a 3x-osa), és akkor még nem kajáltál, nincs mondjuk mobil előfizetésed, ami azért hasznos...szóval kb. a további költségek meg felemésztenének még ugyanennyit, és gyakorlatilag jó esetben nullán vagy.
2017. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak tudnám ki a franc pontozott le! Talán azt hiszi, kamuzok?


Kérdező: Én is főbérlős, bérlőtársas házban bérlek szobát. Átlagban a köszönésen kívül nem is szólunk egymáshoz.

2017. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!