Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért várnak el sokan jó...

Miért várnak el sokan jó fizetést piacképes tudás és nyelvismeret nélkül?

Figyelt kérdés

Olvasom itt a kérdéseket, hogy lehetetlen nettó 200 felett keresni, mindenki utálja a munkahelyét, minden főnök szemét stb...


Furcsa, mert én pont az ellentétét tapasztalom, és a környezetemben is ezt látom. Nem informatikus vagyok (mielőtt még valaki azzal jön), de rengeteg informatikust, közgazdászt, jogászt, pénzügyest, mérnököt stb. ismerek, akik nagyon jó munkahelyeken nagyon jó csapatban nagyon jó fizetésért dolgoznak.


Csak mondok ők tudnak felsőfokon angolul + 1-2 nyelven még középszinten, neves egyetemen szereztek diplomát, és folyamatosan képzik magukat.


Ne várjuk már, hogy egy OKJ-t vagy valami vicc főiskolát elvégzett emberért (pláne nyelvtudás nélkül) majd kapkodni fognak a munkáltatók és versenyképes fizut ajánlanak neki? Mire fizessenek, ha egyszerűen nem tud a fizetésének megfelelő értéket előállítani?

Nem tud angolul, nem ért az Excelhez, akkor mégis miféle munkával termeli ki a bruttó 200-300 ezres bérét? Aki szerint simán ki tudná, annak hajrá, és alapítson céget.


Olyanokkal meg ne jöjjön senki, hogy bezzeg Ausztriában egy takarító is többet keres, mint itt egy diplomás, mert ennek semmi értelme. Ennyi erővel itt meg egy takarító keres többet, mint Ukrajnában egy diplomás. Értelmetlen különböző történelmi és gazdasági múlttal rendelkező országok fizetését és életszínvonalát összehasonlítani.


2017. okt. 31. 19:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak az angollal és az Excellel lehet pénzt keresni. Pl. én kisgyermeknevelő szakra felvételizek majd februárban, kell a középfokú nyelvvizsga a diplomáshoz, meg minimális informatikai tudás. Kezdőként kb. 105.000 Ft-ot (nettó) fogok keresni, és ez nekem teljesen megfelelő lesz, hiszen azt a hivatást fogom végezni, amit szeretek majd és még soha életemben nem kerestem pénzt, pláne nem ennyit. Sokan még ennyit sem kapnak kezdőként.


Végzettség nélkül tényleg nehéz érdemleges munkát szerezni, de aki dolgozni akar (mindegy, hogy mit), az úgyis talál, elvégez egy szakmát. Ha pénz kell, dolgozik érte bárki, bármit is kell csinálni. Nem kell lenézni az OKJ tanfolyamokat, valaki olyan szakon tanul az egyetemen, amiből nem fog megélni, de mégis erről álmodozik, mert nem látja a fától az erdőt. És valaki nem azért vágyakozik, hogy megkeresse a havi 200-300.000 Ft-ot, hanem, hogy legalább annyit keressen, hogy ne haljon éhen és legyen mit felvennie.

2017. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
*diplomához
2017. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Kezdőként kb. 105.000 Ft-ot (nettó) fogok keresni, és ez nekem teljesen megfelelő lesz, hiszen azt a hivatást fogom végezni, amit szeretek majd és még soha életemben nem kerestem pénzt, pláne nem ennyit."


Ez tiszteletre méltó. De te nem is panaszkodsz, és nem szidsz mindenkit, és nem állítod be úgy a dolgokat, mintha minimálbér felett nem is lehetne keresni.

2017. okt. 31. 20:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy ne várjuk már...?

Én szakmunkásként keresek nettó! 250-et.(munka bőven lenne,ha mg vállalnék,több is össze jöhetne)

Rendes,precíz munkát végzek,és én pl.szeretem a munkahelyemet.

2017. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint piacképes tudásod van, vagy legalábbis valami olyasmi, amiért hajlandóan és képesek ennyit fizetni.
2017. okt. 31. 21:12
 16/19 anonim ***** válasza:

Pest környékén és nyugat dunántúlon végzettség nélkül tényleg meg lehet keresni a 200E nettót és többet is.

Na meg amit írtak, 200E nettó a mai világban nem egy nagy pénz, ennyit majd mindenkinek keresni kéne...

2017. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha ezt nekem írod(14-esnek),akkor pontosan úgy van,piacképes tudásom és szakmai gyakorlatom van több területen,azért keresek ennyit,ami egyébként nem olyan hatalmas fizetés.

2017. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Haver érettségivel és 2 idegen nyelvvel kb fél éve munkanélküli, már a barátnője tartja el, szóval nagyon kéne a munka, de nemrég utasított vissza egy ajánlatot, ahol 250 körüli nettót kapott volna, mert ő ennyiért ugyan nem fog dolgozni, 300-350et legalább fizessenek, de lehetőleg inkább 400at...
2017. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten 130ezer egy albérlet. Tényleg akkora elvárás, hogy nettó 200ezret keressen egy ember?


Szlovákiának mekkora történelmi és gazdasági multja van? Mégis sokkal jobb a színvonal mint itt!


Oké, lehet hogy nem lehet annyit fizetni, mint nyugaton, de akkor miért kerül közel annyiba az élet? Vagy miért van az, hogy az összes vezérigazgató multimilliárdos ha nem lehet többet fizetni? Vagy miért van az, hogy az Aldi és a Lidl tud nettó 170ezret fizetni a sima bolti dolgozóknak ahová végzettség se kell, de a többi multi 50ezerrel le van maradva?

2017. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!