Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is volt már ilyen helyzetben?

Manó1235 kérdése:

Más is volt már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémám, hogy 24 évesen itthon ülök, volt már 3-4 munkahelyem, dolgoztam gyárban, végeztem betanított munkát, voltam portás iskolában, de fél évnél tovább sehol sem maradtam. Nagy csalódásnak éltem meg, a szakmám bolti eladó, annak idején nem ezt választottam hanem muszájból tanultam ezt( 2es tanuló voltam nem motiváltak sosem), és nem tudom mit csinálnék szívesen, annyira rossz ez. El kellene indulnom, más olyan talpraesett és megy és csinálja, én meg folyton bukdácsolok, és félek, hogy megint nem lesz jó. Belegondolva az eddigi munkáimnak nem feltétlen az én hibámból lett végük, de még is olyan negatívan éltem meg őket, hogy annál nehezebben tudok pozitívan tekinteni egy új állásra.

A gyárban szerettem a munkatársakat igaz fizikai munka volt és 12 óráztunk, sajna a hátam nem bírta fájdalmaim voltak akkor mondta az ortopéd orvos hogy váltsak könnyebbre minél hamarabb.

Aztán portáskodtam egy iskolában, igaz közfoglalkoztatottként tehát havi 50 ezer ftért, de úgy voltam vele jobb mint a semmi. Jó is volt, el voltam ott, de egy idő után már nagy felelősségű munkát bíztak volna rám. Roma gyerekeket kellett kísérni a buszon, voltak fent más iskolákból is, rendszeresek voltak a verekedések, a buszon világháborús hangulat, sőt a buszmegállóig művészet volt 30-40 gyereket elkísérni, ne szaladjon ki az útra, hallgasson ránk, üvöltözés, dobálózás, és a munkatársam felmondott engem akartak a buszra is tenni, hát lejárt a szerződésem is, így felmondtam 4 hónap után. Ennyi pénzért ekkora felelősséget nem vállaltam.

Aztán egy nyomdában dolgoztam nagyon örültem hogy felvettek, dobozokat ragasztottunk, betanított munka volt ez is, még szerettem is csinálni. De a közvetlen munkatársam kitúrt, annyira bunkózott folyton, nem lehetett vele kijönni, kezdetben azt hittem csak azért mert új vagyok, de később sem változott, és már minden nap viták voltak szinte mikor bementem, a főnök csak annyit mondott, tudja róla mindenki hogy milyen, neki ilyen a stílusa. Aztán felmondott a póló szitázós munkatárs, engem rakott a helyére, de allergiás lettem a festékekre, így el kellett jönnöm onnan is, fél év után és most itthon vagyok 2 hónapja munkát keresek ismét, de már alapból olyan negatívan állok hozzá. :( Magamat okolom az eddigiek miatt. 24/L


2017. nov. 2. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok eddig kb 6-8 munkahelyem volt...mindenhonnan kib**tak, vagy valami történt...általában az emberekkel volt gondom, vagy nekem volt valami személyes problémám ami miatt nem igazán ment a meló akkor és ott.


Most jelenleg azon a helyen dolgozok, ahonnan már egyszer kirúgtak :D igazából egyáltalán nem csak te tehetsz róla, bár én észre vettem hogy elég sok mindenben mi is felelősek vagyunk.


Először is észre kell venned melyik az a hely ahol jelenleg legjobban érzed magad , és a legjobban keresel, hol tudsz az emberekkel kijönni...stb stb.


Manapság ez a meló téma elég zavaros lett ebben a szaros országban, de ha végképp nem megy mindig lehet változtani nem is kell megragadni egy munkahelyen...viszont ami egy picit is most tetszik azt csináld bármennyire is nehéz és akkor válts következőre, ha a munkanélküliség veszélye nem áll fent.


Gondolom nem akarsz gyesen meg családin élni meg a pasik nyakán csüngeni egész életedben mert életképtelen vagy (most nem rád értettem, hogy ezt csinálod )...csak sokszor látom ezt, hogy ebben a korban már kéne valami stabilitás, de mindenki leszar mindent...csak várja a csodát, ez neked sem jó ...főleg neked nem az.



Mindig lehet változtatni nincs miért csüggedned

2017. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem minden ember egyforma, igen van olyan akinek kezébe kerül 1-2 millió forint, és itthon megunja hogy dolgozik 130e ft-ért, fogja magát elmegy külföldre belőle szerencsét próbálni, csak ehhez el kell indulni.

Én is nagyon hülye vagyok, mert szakmám az van, közel 4 év gyakorlattal logisztikán, de lusta vagyok nyelvet tanulni, így marad az itthoni lét.

25F

2017. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!