Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyeken is ilyen...

Más munkahelyeken is ilyen kardinális kérdés / téma az evés?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen eléggé idegesít, hogy szinte belenéznek a másik tányérjába. Ki mit eszik, ki hány kalóriát fogyaszt el, olajjal főzted-e, mennyire táplálkozol egészségesen stb. Félreértés ne essék: szerintem is fontos az egészséges életmód, de 2 dolgot eléggé furcsának látok. Az egyik, hogy mindig megkérdezik ezt szinte, és tényleg olyan érzésem van, mintha kinéznék a falatot a számból,mintha megnéznének,amiért meg merek enni valamit, ami hizlal. A másik meg hogy egész nap a kalóriákról beszélnek, de úgy érzem, hogy csak a kinézet fontos nekik, nem az egészség, pedig sokat beszélnek az egészségről. Pl. van, aki olyan kajákat eszik, hogy életemben nem hallottam róla, tökre odafigyel az étkezésére, de saját bevallása szerint nem sportol, és minden nap dohányzik. Más sokat kávézik, és minden nap (!) megiszik fél liter kólát (én utoljára nem is tudom mikor ittam kólát, fél litert egyszerre meg szerintem soha). Van, aki egészségesen eszik délután 2-ig, akkor viszont mindenféle sütiket vesz az automatából meg a büféből. De közben meg úgy érzem, hogy húzzák a szájukat, mikor én pl. pörkölt jellegű dolgot eszem ebédre. (Nem arról van szó, hogy tocsogna a zsírban, vagy erős szaga lenne.) Az az igazság, hogy az összes közvetlen kollégám közül egyet ismerek, aki tényleg jogosan húzhatná a száját, mert ő egészségesen eszik, sportol, nem kávézik, nem cigizik, nem kólát iszik. Néha már feszült vagyok, mikor velük eszem,mert nem salátát meg zöldséget vittem (csak) ebédre.
2017. nov. 22. 20:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Igazából csak nem tudtam, hogy ez mindenhol így megy-e.
2017. nov. 23. 11:27
 12/22 anonim ***** válasza:

A legtöbb munkatársam nekem is nő, de nálunk nem így mennek a dolgok. Szerintem ez már túlzás. Itt soha senkinek nem szólunk be, ki mennyit eszik, és főleg mit.


(Jó, egy esetről hallottam, de a nőci állandóan kajál, bárki visz be bármit a közösbe, mindig sokat vesz belőle, hoz be sajátot is, szóval elég más eset...)


Én azt utálom, ha odaállnak mellém és úgy eszik a joghurtot vagy valaki almát eszik és recsegteti, ki tudnék szaladni a világból.

2017. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk senki nem tesz megjegyzést a másik kajájára, max belecsorgatja a nyálát, mert húú de finom lehet. Persze ezt most ne komolyan értsd. :)

Ezt leszámítva egyébként max ugratjuk egymást, amikor 3 nappal ezelőtt kijelenti valaki, hogy holnaptól fogyózik és hoz két tortaszeletet magának desszertként, meg ilyenek.

Közeli kollégákkal már ismerjük egymás ízlését, tudjuk ki mit szeret és mit szokott enni kb., de abszolút nem nézzük ki egymást az étkezési szokások miatt.

Én is igyekszek odafigyelni mostanában kicsit az étkezésemre, egyáltalán nem eszek pl. cukrot, de ettől még nem nézek hülyének másokat, mert ők tolják a tábla csokikat délután.

2017. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Én nem eszem a munkahelyen, pont ezért. Egyszer ettem egy szelet kenyeret félbe vágva és egymásra rakva, úgy meg lettem szólva, hogy az csak na. És pont olyan szólt meg, akinek a reggelije "csak" két nagy zsemle, szalámival, paprikával, plusz utána még valami péksütemény pl perec vagy ilyen csomagolt süti pl dunahullám, plusz fél liter kakaó. Ha már nagyon éhes vagyok, akkor amikor nincsenek bent a kollégák gyorsan bekapok egy falat csokit vagy croissantot.
2017. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából az érdekelt, én vagyok-e túl érzékeny.
2017. nov. 24. 22:10
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: de hét valamit enni kell egész nap.
2017. nov. 24. 22:10
 17/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást.
2017. nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Bárhogy is nézzük, ez magyar mentalitás (oké lehet, nem magyar, hanem általában véve kelet-európai). A 9 éve, amióta külföldön élek, itt egyik munkahelyen sem tapasztaltam ezt. A nyugati ember nem nézi ki a falatot a kollégája szájából.
2017. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy nálatok a kaja a központi téma. Nálunk egymás vélt vagy valós szexuális élete a téma majdnem napi szinten. :( Na az ilyen beszélgetéseket nem szívesen hallgatom...
2017. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

17-es, nem tudom, melyik válasz a tiéd, de nem én pontozgatok lefelé.


Utolsó előtti: és itthon volt hasonlóban részed? Bocs, ha már említetted.


Utolsó: igen, ez igaz. Nálunk ez hál istennek, eddig úgy vettem észre, kevésbé téma. A teljes épületben vannak indiszkrét idióták, de a közvetlen kollégáim őket szintén indiszkrétnek tartják. Persze van egy-két mese, hogy na, összejöttem XY-nal, de nincs ez a te kivel jársz jellegű dolog. Legalábbis remélem, ezután se lesz, mert én ebben a tekintetben is zárkózottabb vagyok: a barátnőimmel megbeszélem a szerelmi ügyeimet, de mindenkivel nem. (Meg anyámmal. :) )

2017. nov. 25. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!