Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyeken is ilyen...

Más munkahelyeken is ilyen kardinális kérdés / téma az evés?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen eléggé idegesít, hogy szinte belenéznek a másik tányérjába. Ki mit eszik, ki hány kalóriát fogyaszt el, olajjal főzted-e, mennyire táplálkozol egészségesen stb. Félreértés ne essék: szerintem is fontos az egészséges életmód, de 2 dolgot eléggé furcsának látok. Az egyik, hogy mindig megkérdezik ezt szinte, és tényleg olyan érzésem van, mintha kinéznék a falatot a számból,mintha megnéznének,amiért meg merek enni valamit, ami hizlal. A másik meg hogy egész nap a kalóriákról beszélnek, de úgy érzem, hogy csak a kinézet fontos nekik, nem az egészség, pedig sokat beszélnek az egészségről. Pl. van, aki olyan kajákat eszik, hogy életemben nem hallottam róla, tökre odafigyel az étkezésére, de saját bevallása szerint nem sportol, és minden nap dohányzik. Más sokat kávézik, és minden nap (!) megiszik fél liter kólát (én utoljára nem is tudom mikor ittam kólát, fél litert egyszerre meg szerintem soha). Van, aki egészségesen eszik délután 2-ig, akkor viszont mindenféle sütiket vesz az automatából meg a büféből. De közben meg úgy érzem, hogy húzzák a szájukat, mikor én pl. pörkölt jellegű dolgot eszem ebédre. (Nem arról van szó, hogy tocsogna a zsírban, vagy erős szaga lenne.) Az az igazság, hogy az összes közvetlen kollégám közül egyet ismerek, aki tényleg jogosan húzhatná a száját, mert ő egészségesen eszik, sportol, nem kávézik, nem cigizik, nem kólát iszik. Néha már feszült vagyok, mikor velük eszem,mert nem salátát meg zöldséget vittem (csak) ebédre.
2017. nov. 22. 20:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Igen volt. Én írtam a 6-ost. A gyárban ennél sokkal durvább dolgok is voltak, amik néha még most, 13-14 évvel később is eszembe jutnak. Bár csak a kajára beszólogatás lett volna!
2017. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Értem. Hát ez itt nálunk nem is beszólogatás, hanem így látod az arcán, hogy mit gondol.
2017. nov. 25. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!