Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdő kamionsofőrként van...

Kezdő kamionsofőrként van lehetőségem külföldi cégnél betanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan külföldi cégeket, akik alkalmaznak 0km-es kezdőket, és lehetőleg az angol nyelvtudás fontosabb?

2017. nov. 29. 20:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, amikor angliaban eltem nezegettem en is a hgv fizeteseket, de sajnos oda még nem mehetek, mert 25 evesnek kell minimum lenni, hogy soforkent dolgozhassak.
2017. dec. 2. 12:20
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, nem sok gondod lesz. Egy valamire való német, osztrák vagy akármilyen firma megoldja az angol nyelvű irányítást. Aztán idővel felszeded a helyi nyelvet is.


Mégis, jobb lenne magyar cégnél kezdeni. A Waberer's olyan, amilyen de nagy és jól ismert cég. Megtanulod az alapvető dolgokat, tölts ott egy évet, kettőt, akkor már lesz gyakorlatod, plusz járod Európát, bármikor besétálhatsz egy céghez odakint, figyeld a kocsikat, fuvarozócégeket az utakon, beszélj kollégákkal is ha lehet. Lebeszéled amit le kell beszélni, hazamész, és leadod a kulcsot a Nagykőrösi úton. Személyesen amúgy is jobb állást keresni, kedvezőbb benyomást lehet kelteni. Közben meg küldözgethetsz önéletrajzokat email - ben mindenféle firmának, mit veszíthetsz?

2017. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Angliában 25 év alatt is dolgozhatsz sofőrként, csak a biztosítás 25 év alatt sokkal drágább rád mintha 25 vagy felette lennél, ezért sok cégnek nem éri meg. De oda is szokott írva lenni hogy "insurance purposes" :D
2017. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tudom, hogy a biztosítás miatt, de még egy olyan céget sem láttam, ahol nem lenne kikötve, hogy minimum 25 év.
2017. dec. 4. 22:27
 15/18 anonim ***** válasza:

[link]


Stobart a legnagyobb cég lassan európában, kell neki a sofőr :D Én itt a leírásban nem látok 25 éves kor kritériumot.

2017. dec. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igazad van. Amikor én nézegettem ezeket még nem mentem komolyan bele a témába, mert akkor még csak tervben volt a jogoítvány és csak átfutottam a hirdetéseket és a többségnél láttam, h minimum 25 év. Angliába költözni pedig nem igazán szeretnék.. Olyan munkát gondolok ideálisnak, ahonnan haza tudok jönni néha, mint pl a 4/1 és hasonlók. Sok dolgon van még itthon, és a vállalkozásomat is terelgetni kell, azt pedig nem tudom külföldröl megoldani.
2017. dec. 5. 19:13
 17/18 anonim ***** válasza:

ezzel az a baj, hogy angol cég csak úgy fog alkalmazni hogy van NI számod, ahhoz meg kell bejelentett angol cím, de kellene angol bankkártya is stb hosszú folyamat...


Ha kiközvetít egy magyar cég angol céghez az meg mégrosszabb, mert ahol magyar van abból jó nem lehet.


A Stobart van már kelet európában is, csehország, bulgária stb... és úgy tudom nem is fizet rosszul.


De ha meg a sima 4 hét 1 hét érdekel akkor az itthoni cégek lennének a legjobbak, nem kell buszozni se utazni. Csak például mondok egyet, (a Wabererst mondanám de sokan úgy lehúzzák hogy élből elvetik sokan) Huncargo, rendesen fizet fixben, jó autók vannak, és hazahoz időben. (Csak sokszor szombaton is menni kell).

2017. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Már van NI számom az előző munkahelyemből kifolyólag.


Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat!

2017. dec. 8. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!