Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért büszke rá egy csomó...

Miért büszke rá egy csomó ember, hogy jóformán rabszolga? És miért azokat támadják, akik emberhez méltóan akarnak élni, míg a kizsákmányolóikkal szemben meg már hangjuk sincs?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit megsérteni, remélem nem veszitek támadásnak. Egy barátnőm járt nemrég így, elment ideiglenesen gyárba dolgozni, mert felmondtak neki és átmenetileg elvállalt takarítást. Közölte is előre, hogy neki ez csak nagyon rövid időre kell, hiszen tanult ember. Na a főnöknek már ez sem tetszett, de a barátnőm elég határozott ember, ha valamire nemet mondott, amellett más főnökkel szemben is kitartott. Őt is és engem is elborzasztott, hogy a többi, gépsor mellett dolgozó számára az szinte magától értetődő, hogy nincs semmi szabadidejük, hogy 40 fokos lázasan is be kell menniük dolgozni (egyszerűen köztudott, hogy ott nincs olyan, hogy betegszabi), hogy sz@rt se keresnek jóformán, egészségük és családi életük jóformán nulla, stb. Barátnőmnek ott ecsetelték, hogy na itt aztán olyan nincs, hogy betegszabi, jönni kell 40 fokos lázzal is. Én már pl. 37 körül haldoklom, ki se tudok kelni, na nem is tenném meg egyetlen munkahelyért se. Pár hét után fel is mondott a barátnőm, még a munkanélküliséget is szívesebben választotta, de azt mondta, ő nem lesz rabszolga senkinek se. Azóta talált is a végzettségéhez méltó ajánlatot, csak egyszerűen nem tudjuk megérteni, miért ilyen birkák sokan (bocsánat, de ezt nem tudom más jelzővel leírni), akik ráadásul tuti a barátnőmet támadták volna, ha ő betegen nem megy be. Mert akkor ez már milyen munkamorál meg stb., bezzeg az ellen nem lázadnak, hogy őket így kihasználják. Egyszerűen nem tudjuk megérteni, és remélem nem sértettem meg senkit, mert nem a kétkezi munkát nézem le, hanem ezt a büszke rabszolga mentalitást. Aki ennyire hagyja magát kizsákmányolni, az sajnos magának köszönheti az egészet...

2017. dec. 3. 15:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%
A baratnodnek van szakmaja. Ezert el tud mashol helyezkedni. Nem mindenkinek van ilyen szerencseje foleg videkeken. Videken is csak nehany gyar van, es ha nem akarnak ehenhalni muszaj bemenni dolgozni betegen is. Csak egy pelda. Anyam eleg jol keres 250 ezret gyarban, 3 muszakos, es hanyas betegsege van. 1 nap hianyzassal 60 ezer ftot veszit, nos , jon a karacsony stb szerinted meg akarja ezt kockaztatni? Rossznak rossz , de ra van kenyszerulve az ember h csak ott tud dolgozni. Nem kockaztatja senki az allasat ha van egy biztos meg ha csak minimalbert keres akkor se
2017. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
76%
Mert csak ez marad nekik. Az érzés, hogy legalább valamilyen munkájuk van. Azért olyan büszkék rá, hogy ezzel is elnyomják magukban az alapvető vágyukat a magánélet iránt és ezzel is pótolják a tátongó űrt.
2017. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok büszke rá, hogy rabszolga vagyok, pedig gyárban dolgozom, 3 műszakban.

A kényszer nagy úr: végeztem OKJ-t és fősulit is, de a végzettségeimmel pont éhen tudnék halni (kisgyermeknevelő, óvodapedagógia). Szóval marad a szalagmunka...

2017. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Szomorú dolog ez nagyon. :( Bár bevallom, megértenem még így is elég nehéz. Egyszerűen nem tudnám hagyni senkinek, hogy ne kezeljen emberként, hanem csak egy robotként. Amúgy barátnőm is vidéki, a Dél-alföldi régióban. Mondjuk, én tényleg fel se bírok kelni lázasan...
2017. dec. 3. 16:16
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
A kényszer, nagy úr és ezt sok helyen, ki is használják rendesen.
2017. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
3., nagyon sajnálom! :( Azért hátha akad majd más is4
2017. dec. 3. 16:18
 7/51 A kérdező kommentje:
-4 +!
2017. dec. 3. 16:18
 8/51 anonim ***** válasza:
82%
Nem alakult ki normális polgárság, a magyar társadalomfejlődés elmaradt, a magyar kultúrkör eleve alsóbbrendű. Ennek a mentalitásnak törtélmi/tarsadalomfejlettségi okai vannak. Ez a mentalitás a XIX. század végéig Nyugaton is jellemző volt. Az elmaradottság egyik fontos oka a tömeg civilizálatlansága, kulturálatlansága mellett az is, ho0gy a magyarok többsege irigy, rosszindulatú, sunyi individualista, képtelenrk az összefogásra. Sokszor egymást is ölik, becsületüket meg pár forintért eladják. Én egy időben dolgoztam ilyen cégnél a gyartástervezés és a logisztika tartozott hozzám, nekem fordult fel a gyomrom attól, hogy ölik egymást, miközben mindannyiuk nyomorban van, mert ilyen munkát csak kényszerből végez bárki. Engem is gyűlöltek, hogy én csak telefonálgatok egész nap és számítógépen "pötyögök", akkor megyek-jövök, amikor akarok. Csak azt felejtették el, hogy én az eszemmel 1 óra alatt sokszor több hasznot hozok vagy probléma elintézésével több veszteségtől kímélem meg a céget, mint ők 1-2 hónapi betanított majom munkájukkal. Bevallom, a többségüket nem sajnálom, mert se eszük, se jellemük ahhoz, hogy többet érdemeljenek ki, mint amennyit kapnak.
2017. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Varga Péte4 ***** válasza:
92%
Próbálkozzál! Hátha sikerül más jelzővel leírni a szerencsétlenebb sorsú embereket!
2017. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nyersen fogalmazott, de nagy igazságokat mondott. Amikor azt az embert szapulják, aki embernek tartja magát, és mer betegszabit kérni, és emiatt elhordják mindenféle lusta, elkényeztetett puhány senkiházinak, míg az őket megnyomorító főnökök előtt hajbókolnak, akkor tényleg nagyon nehéz empátiát gyakorolnunk. Szerencsére én sosem dolgoztam sor mellett (ha kellene se vállalnám be), és nekem is ez a legvisszataszítóbb, mert ott aztán tényleg tapossák egymást. Értitek, egymást, ahelyett, hogy közösen kiállnának a jogaikért!
2017. dec. 3. 16:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!