Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért büszke rá egy csomó...

Miért büszke rá egy csomó ember, hogy jóformán rabszolga? És miért azokat támadják, akik emberhez méltóan akarnak élni, míg a kizsákmányolóikkal szemben meg már hangjuk sincs?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit megsérteni, remélem nem veszitek támadásnak. Egy barátnőm járt nemrég így, elment ideiglenesen gyárba dolgozni, mert felmondtak neki és átmenetileg elvállalt takarítást. Közölte is előre, hogy neki ez csak nagyon rövid időre kell, hiszen tanult ember. Na a főnöknek már ez sem tetszett, de a barátnőm elég határozott ember, ha valamire nemet mondott, amellett más főnökkel szemben is kitartott. Őt is és engem is elborzasztott, hogy a többi, gépsor mellett dolgozó számára az szinte magától értetődő, hogy nincs semmi szabadidejük, hogy 40 fokos lázasan is be kell menniük dolgozni (egyszerűen köztudott, hogy ott nincs olyan, hogy betegszabi), hogy sz@rt se keresnek jóformán, egészségük és családi életük jóformán nulla, stb. Barátnőmnek ott ecsetelték, hogy na itt aztán olyan nincs, hogy betegszabi, jönni kell 40 fokos lázzal is. Én már pl. 37 körül haldoklom, ki se tudok kelni, na nem is tenném meg egyetlen munkahelyért se. Pár hét után fel is mondott a barátnőm, még a munkanélküliséget is szívesebben választotta, de azt mondta, ő nem lesz rabszolga senkinek se. Azóta talált is a végzettségéhez méltó ajánlatot, csak egyszerűen nem tudjuk megérteni, miért ilyen birkák sokan (bocsánat, de ezt nem tudom más jelzővel leírni), akik ráadásul tuti a barátnőmet támadták volna, ha ő betegen nem megy be. Mert akkor ez már milyen munkamorál meg stb., bezzeg az ellen nem lázadnak, hogy őket így kihasználják. Egyszerűen nem tudjuk megérteni, és remélem nem sértettem meg senkit, mert nem a kétkezi munkát nézem le, hanem ezt a büszke rabszolga mentalitást. Aki ennyire hagyja magát kizsákmányolni, az sajnos magának köszönheti az egészet...

2017. dec. 3. 15:50
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
87%

1.

Biztosan nem kap egy napra 60 ezret, felesleges ilyen hülyeségeket írnod.


Az iskolázatlan emberek nagy része ilyen munkákból él. Arra fogják, hogy nem volt lehetőségük erre meg arra, de igazából a dolgok könnyebbik végét fogják meg. Egymással folyton kiszúrnak, utálják a saját fajtájukat és mindenki mást. Pláne, aki értelmesebb náluk. Az ellen általában összefognak. De a saját sorsuk érdekében semmit nem tesznek, legfeljebb sajnáltatják magukat.

Nem fognak kiállni magukért a munkáltatóval szemben mert rögtön kirúgják őket. Általában feketén dolgoznak, azért nincs se szabadság, se betegállomány. De akinek még egy érettségije sincs, annak nem sok szava van.

2017. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
69%

#8

Bár találó nickneved, mégsem vagyok hajlandó idézni.

Büszke vagy eszedre, arra, mekkora hasznot hoztál a cégnek, ahol alkalmazott voltál.

Kommentedből az jön le, hogy elvárod, ezért tiszteljenek az ugyanott dolgozó 'rabszolgák'.

Ugyan, miért is? Mi hasznuk volt a rettentő nagy eszedből, ha ők agy kanyit sem profitáltak belőle?

.

Arra gondolok, ha olyan nagy eszed lenne, mint itt beállítod, akkor saját céged volna.

Olyan, hogy dicsekednél, mennyire megbecsülöd a neked dolgozókat.

Így viszont nem tudlak tisztelni.

2017. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
95%
Ez lett a rendszerváltozásból. Összeszerelő üzem lettünk, páran akik nagyban játszanak, belőlük milliárdos lett. Jó helyre kell születni, különben hiába van több diplomád, ugyan az a sors vár rád mint arra akinek csak 8 általánosa van. Szomorú ez, de ez ma Magyarország. Meggyőződêsem hogy sokan ezért, és nem a pénz miatt hagyják el végleg hazájukat. Köszönjük tisztelt politikus urak.
2017. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy nehéz élethelyzet meg minden, na de az ösztön, hogy védje egyáltalán az emberi mivoltját? :O Ehhez szerintem érettségi se kell... Az a baj, hogy ők saját magukat is alulértékelik, és mivel saját magukat se szeretik, így sok esetben senki mást se.
2017. dec. 3. 17:00
 15/51 A kérdező kommentje:
*mivoltát
2017. dec. 3. 17:00
 16/51 A kérdező kommentje:
Na igen, a 13-as 100%-ban igazat mondott!
2017. dec. 3. 17:01
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek ki kellene állni a jogaiért egy munkahelyen. Mert ha senki se hagyná szó nélkül a fizetetlen túlórákat meg ezeket az abnormális helyzeteket, hogy nem lehet betegszabit se kérni, akkor rájönne a munkáltató hogy ezt nem teheti meg velünk. Addig amíg megvan az a réteg aki ilyen szempontból igenis birka addig sajnos továbbra is ezt fogják csinálni bizonyos cégek.
2017. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentre ha tehetném, legalább tíz zöld kezet nyomnék!
2017. dec. 3. 17:11
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb "multiknál" lehet hogy nem is akarnak betegségről hallani, ami táppénzzel is járhat. Azonban egy Bosch, Audi nem fog 1-2 dolgozó ügyéből problémát csinálni, legalábbis én így tapasztaltam? Hiányozni kellett? Ha rendbe jöttél várunk vissza a táppénzes papírokkal, és itt le is volt zárva.


Jelenleg a Boschnál 2 napot 12órázunk, utána kettőt vagyunk itthon, szerintem ez is sokkalta jobb mint 5-6 napot 8 órázni, ráadásul 3 műszakban.

Ami pedig azt illeti, anno a szervezetlenségek miatt egy 8 óra sokkalta fárasztóbb volt, mint most egy 12 óra, bár ki kell talpalni ezt is, de legalább jut is marad is kifújnia magát az embernek. Az tény hogy a gyártásban lévő operátori munka kötött, mert míg egy raktáros szól hogy kimegy cigizni, annak ellenére hogy előtte egy órával volt 20 perces szünete, kiengedik. Napjában többször is, mert szerintem rájöttek hogy ha ez kell a jobb munkavégzéshez, akkor engedjünk nekik.


A szalagnál álló munka is lehet több fajta, míg egy "robottal" dolgoztok ketten, az dobálja a kezed alá a ciklus időre leosztott megmunkálandó anyagot, de eltudsz menni vízért, vagy wc-re, max miután visszaértél behozod a kimaradást. Olyan asztalnál ahol 13 műveleten dolgoznak 7-en ott is ki lehet menni de a melletted lévő fogja csinálni addig, vagy ha olyan a munka ami nem fél másodperces akkor félreteszi.


Nem tudom hány évesek vagytok, de én 25 évesen egyszer ha hiányoztam munkahelyről, és az is forgalmi vizsga volt szabadság ellenében.


Lenyomtam gyulladt foggal 1 teljes napot, pedig ha hajoltam éreztem gyógyszer mellett is hogy a halántékomon jön ki a fájdalom, megtehettem volna hogy telefonálok bocsi ez van, pedig se gyerek, se feleség..

Aki már 37 fokos láznál halálközelben van, az hogy fog megoldani, kibírni sokkal nehezebb dolgokat az életében?


Tudni kell továbbá hogy a rendszerváltás után, megfordult a piaci verseny, sokan akkor lettek munkanélküliek, ismerek bányász illetőt, anno annyit keresett hogy még ma is többet érne mint egy betanított munkás pénze, és végzettség hiányában 40 akárhány évesen család mellett volna ideje tanulni? Ha igen, egyáltalán mit, amiben belátható időn belül képes elhelyezkedni is?


Ma multinál ilyen sorsú emberek dolgoznak pedig, akikkel kapcsolatban álltam, vagy jelenleg is egy műszakon vagyunk, mindnek sajátos ok miatt kell ebben dolgozni.


Barátnőd pedig igen, akkor lett volna hülye ha nem a végzettségében keres helyet.

Másrészt a magyarnak könnyebb lenyelni amit kap a munkaadótól, minthogy bemenni az irodába( ahogyan egy cigány gyerek tette) és kiadni a mérgüket hogy menjetek a francba, csinálja az aki akarja.


Nyugaton, Amerikában azért mernek az emberek dobálózni, dulakodni, mert következő héten már talál más munkát, illetve a segélyezési rendszer is emberibb. Itthon hogy élsz meg legálisan 40-50e ft segélyből.

2017. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
91%

Így működik a gazdaságunk.

Ahhoz, hogy a barátnőd a kényelmes, jól fizető állásából 300 ezres iPhone-t vehessen, ahhoz az kell, hogy milliók dolgozzanak rabszolgaként.

Lehet, hogy ez szomorú, de ez a valóság, ha hirtelen mindenki felállna, hogy Ő mostantól fele annyit akar dolgozni kétszer annyiért, akkor az egész világ a feje tetejére állna és mindjárt nem tudna senki megfizetni semmit sem, a kétszer akkora fizetéséből nem.

2017. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!