Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért büszke rá egy csomó...

Miért büszke rá egy csomó ember, hogy jóformán rabszolga? És miért azokat támadják, akik emberhez méltóan akarnak élni, míg a kizsákmányolóikkal szemben meg már hangjuk sincs?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit megsérteni, remélem nem veszitek támadásnak. Egy barátnőm járt nemrég így, elment ideiglenesen gyárba dolgozni, mert felmondtak neki és átmenetileg elvállalt takarítást. Közölte is előre, hogy neki ez csak nagyon rövid időre kell, hiszen tanult ember. Na a főnöknek már ez sem tetszett, de a barátnőm elég határozott ember, ha valamire nemet mondott, amellett más főnökkel szemben is kitartott. Őt is és engem is elborzasztott, hogy a többi, gépsor mellett dolgozó számára az szinte magától értetődő, hogy nincs semmi szabadidejük, hogy 40 fokos lázasan is be kell menniük dolgozni (egyszerűen köztudott, hogy ott nincs olyan, hogy betegszabi), hogy sz@rt se keresnek jóformán, egészségük és családi életük jóformán nulla, stb. Barátnőmnek ott ecsetelték, hogy na itt aztán olyan nincs, hogy betegszabi, jönni kell 40 fokos lázzal is. Én már pl. 37 körül haldoklom, ki se tudok kelni, na nem is tenném meg egyetlen munkahelyért se. Pár hét után fel is mondott a barátnőm, még a munkanélküliséget is szívesebben választotta, de azt mondta, ő nem lesz rabszolga senkinek se. Azóta talált is a végzettségéhez méltó ajánlatot, csak egyszerűen nem tudjuk megérteni, miért ilyen birkák sokan (bocsánat, de ezt nem tudom más jelzővel leírni), akik ráadásul tuti a barátnőmet támadták volna, ha ő betegen nem megy be. Mert akkor ez már milyen munkamorál meg stb., bezzeg az ellen nem lázadnak, hogy őket így kihasználják. Egyszerűen nem tudjuk megérteni, és remélem nem sértettem meg senkit, mert nem a kétkezi munkát nézem le, hanem ezt a büszke rabszolga mentalitást. Aki ennyire hagyja magát kizsákmányolni, az sajnos magának köszönheti az egészet...

2017. dec. 3. 15:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
*EU átlagához képest
2017. dec. 5. 12:43
 42/51 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenüt megvan a világon csak itt a szemedbe mondják külföldön meg mosolyognak de nem igazi hanem hamis.
2017. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
72%
Hát erre keveés esélyt látok. Európa jövőjét a bevándorlókkal akarják felülírni. Kevert, a mostaninál butább emberek kellenek. Ezt akarják végrehajtani, ezért szorgalmazzák a négerek és más színesbőrűek betelepítését. Kicsit felhigítja az európai színvonalat. Marad egy szűk réteg, oda mi nem kerülünk be. Ha valládos lennék, még a keresztênység lerombolását is be tudnám illeszteni a képbe.
2017. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Nem akkarják de muszály a nők nem akkarnak gyereket a gazdagab régiokbol is mennek el a fiatalok jobb országokba .Ha az abortuszt eltörölnék akkor jobb lenne a helyzet de igy esélytelen.A panelok miatt meg max 3 gyereke van egy családnak a régihez képest nevetséges.Angliába azért az öregek szavazták a kilépést mert ott nincs fiatal mindegyik elment jobb országba.Ide nagy esélyel ukránok fognak jönni vagy németek,franciák akkik elmenekültek otthonrol.
2017. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Én sok esetben pont, hogy azt látom, hogy a nyomorba szülnek egyesek ész nélkül... :/ Számomra ez is visszataszító.
2017. dec. 5. 17:03
 46/51 anonim ***** válasza:
Akki a nyomorba szül gyereket az abbol is él meg nem az a cél hogy, felnevelje.Most lehet elitélik az uniot sokkan de ide vezetet a liberalista gondolkodás.Ma már családok sincsenek mert mind 2 szülö dolgozik hiába élnének meg 1 fizetésböl ma már elvárás hogy, nő dolgozon.Mellete ott kivándorlás is mert a fiataloknak tényleg semmi lehetősége nincs itt mert nem szavaznak ezért a kormány nem is foglalkozik velük.De panelok jól le vették a 10 fős családokat elèg nehéz elhini hogy, szándékosan csinálták.
2017. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Szerintem ennek köze sincs se a liberalizmushoz, se az Unióhoz. Egyszerűen mindenki annyit vállal, amennyit szeretne és el is tud tartani, legalábbis jobb helyeken. Na meg nem is mindenkinek való a gyerek...
2017. dec. 5. 17:37
 48/51 anonim ***** válasza:
Szerintem köze van mert Németország Európa legerősebb gazdasága még sincs gyerek.És a fiatalok mégis elmennek onnan nagyon sokan Amerikába és ott már a nyelvet sem beszélik Amerikába nyilván nem a pénz miatt mennek hanem mert egy picit szabadabb törvények vannak.Szóval Európában nagy változásokra van szükség hogy, egyáltalán fennmaradjon de ezek a liberalista gondolkodás miatt soha nem fognak megtörténni.
2017. dec. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Olyan, hogy liberalista szó, nincs. Másfelől, az abortuszhoz sincs sok köze... Nem a sok gyerek a megoldás a rabszolga világra!
2017. dec. 5. 18:50
 50/51 anonim ***** válasza:
Nem csak a társadalom építéshez van sok köze mert így csak tömegek lesznek akik ide oda vándorolnak.És nem is akarnak gyereket csak fogyasztani akarnak minél többet.És a családoknak már semmi jelentősége nincs erre meg nem lehet építeni semmit.Amerikában még menőnek is tartják a német gyerekek hogy, már nem is beszélik a nyelvet ami elég durva és nem hitem hogy, sikerül de nincs lehetetlen úgy látszik .
2017. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!