Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért büszke rá egy csomó...

Miért büszke rá egy csomó ember, hogy jóformán rabszolga? És miért azokat támadják, akik emberhez méltóan akarnak élni, míg a kizsákmányolóikkal szemben meg már hangjuk sincs?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit megsérteni, remélem nem veszitek támadásnak. Egy barátnőm járt nemrég így, elment ideiglenesen gyárba dolgozni, mert felmondtak neki és átmenetileg elvállalt takarítást. Közölte is előre, hogy neki ez csak nagyon rövid időre kell, hiszen tanult ember. Na a főnöknek már ez sem tetszett, de a barátnőm elég határozott ember, ha valamire nemet mondott, amellett más főnökkel szemben is kitartott. Őt is és engem is elborzasztott, hogy a többi, gépsor mellett dolgozó számára az szinte magától értetődő, hogy nincs semmi szabadidejük, hogy 40 fokos lázasan is be kell menniük dolgozni (egyszerűen köztudott, hogy ott nincs olyan, hogy betegszabi), hogy sz@rt se keresnek jóformán, egészségük és családi életük jóformán nulla, stb. Barátnőmnek ott ecsetelték, hogy na itt aztán olyan nincs, hogy betegszabi, jönni kell 40 fokos lázzal is. Én már pl. 37 körül haldoklom, ki se tudok kelni, na nem is tenném meg egyetlen munkahelyért se. Pár hét után fel is mondott a barátnőm, még a munkanélküliséget is szívesebben választotta, de azt mondta, ő nem lesz rabszolga senkinek se. Azóta talált is a végzettségéhez méltó ajánlatot, csak egyszerűen nem tudjuk megérteni, miért ilyen birkák sokan (bocsánat, de ezt nem tudom más jelzővel leírni), akik ráadásul tuti a barátnőmet támadták volna, ha ő betegen nem megy be. Mert akkor ez már milyen munkamorál meg stb., bezzeg az ellen nem lázadnak, hogy őket így kihasználják. Egyszerűen nem tudjuk megérteni, és remélem nem sértettem meg senkit, mert nem a kétkezi munkát nézem le, hanem ezt a büszke rabszolga mentalitást. Aki ennyire hagyja magát kizsákmányolni, az sajnos magának köszönheti az egészet...

2017. dec. 3. 15:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
64%
Mindazonáltal a jópofát vágva csicskázó munkaerő engem pontosan ugyanannyira irritál, mint a kizsákmányoló főnök.
2017. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elmondom miért is mert a nagy múltiknál biztos a jővő nem fognak megszüni 10 év múlva semm.Meg nagyon jó irodában meg orvosként dolgozni mert az irodában nincsenek rossz emberek az orvosok,tanárok mind becsületesen dolgoznak és ott sincsenek rossz emberek.Az igazság meg azért tartúnk itt mert ha valakin öltöny van az már jobb ember mint az átlag mert az csak jó lehett és nincsenek rossz tulajdonságai.A baj ott van a multik nem fizetnek adót általában a rabszolgák fizetnek a legtöbbet.De minden támogatást gazdagok kapnak meg nyugdijas réteg.Egy 20-éves vagy elmegy külföldre vagy itthon marad és dolgozik egy gyárban.Tanulni nem fog tudni mert nem kap semmi támogatást ha rossz családi körülmémyei csak azért él hogy, utcára ne kerüljön ez a mai magyarország.Külföldön a munkád alapján értékelnek nem pedig az öltönyöd miatt ezért is mennek ki sokkan.Meg én nem halottam semmitt hogyan szeretnének segiteni a nagy szegénységben élő embereken.A képzések amiket adnak csak unios pénzek eltüntetéséröl szól ezért én soha nem fogok itélkezni a gyárban dolgozokrol mert 20 évesnek is ha nem pénzelik esélye sincs jobb életre itt.
2017. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Nem ítélkeztünk, ezt írtam is a kérdésben, hogy nem lenézésről szól. A mentalitásukon akadtunk ki.
2017. dec. 4. 13:38
 34/51 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak a kényszer nagy úr. Továbbá nem hiszem, hogy a gyári dolgozók nagy része annyira büszke lenne arra, hogy "rabszolga"... Biztos ők is szívesebben dolgoznának 8-16-ig, heti 5 napot, normális fizetésért, de valamiért így alakult az életük, akár a kényelem miatt, akár a lustaság miatt, akár "mert csak".


Valóban akadnak olyanok, akiknek nincs is más választása, mert esélye sincs továbbtanulni, vagy ha tanult is, úgymond feleslegesen (pl. a harmadik válaszoló..nézzétek meg a pedagógusi bértáblát! Sok gyárban magasabb az alapbér, mint ott, az első pár évben).

2017. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 Csabeszmester ***** válasza:
100%
Hogy büszkék lennének-e rá?? Hmmmm....inkább nem is mindíg fogják fel mi is zajlik körülöttük. Anno 3 évet húztam le a "Nagy Válság" utáni időszakban egy putricselli rabszolgatelepen,az ottani tapasztalataimat osztom meg. Az ott dolgozók sem épp egy agysebészek voltak,de ez csak egy dolog hülyék máshol is vannak nem csak gyárakban. A gond ott volt hogy a dolgozók komplett agymosáson mentek át. 2 műszakban 6+1 es heti beosztással (a Kommunista Szombat kötelező volt). Nos a nap úgy kezdődött hogy összehívják a birkákat Népi Gyűlésre ami annyiról szólt hogy kollektív alázás történt röpke 5-10 percben. A mondanivaló lényege a "Szarok vagytok,fosok vagytok,hülyék vagytok" volt kb ilyen stílussal,a sok csökkent értelmű pedig optimista-autista vigyorral itta dicső vezérük minden szavát. És ez műszak közben folytatódott. Mindegy mit csináltál és hogy mennyit az mind szar,fos volt. Kivéve 4-5 puncsosét az 50 fős kollektívából akik a Műszakvezető Asszonyállat barátnői voltak. :P A lényeg hogy hónapok,évek alatt módszeresen leépítették ezzel a demagóg dumával az ott dolgozók önbizalmát,önbecsülését illetve a kitörési kísérleteiket is mivel bemagyarázták nekik hogy ha ez a gyár nem lenne akkor máshol sem alkalmaznák őket mert semmire sem képesek. 10 ből 6 ra igaz is volt...de én a maradék 4-en lepődtem meg,értelmes emberekből is akarat nélküli csicskadroidokat csináltak. Engem nem tudtak megtörni se átmosni az agyamat. A Népi Gyűléseken sem mentem oda meghallgatni a mesét..hisz mindennap ugyanazt mondták...szombatokon minimál üzemmódban termeltem és azt is szarul (ha már úgyis minden szar akkor oka is legyen a pletykának). Addig keresgéltem míg nem találtam egy jobbnak ígérkezőt és kiléptem,azóta sok víz folyt le a Tiszán,pár helyen megfordultam mire megtaláltam azt a helyet ahol emberszámba vesznek és relatíve jó fizetést kapok a munkámért,illetve a 8 órás munkaidőm végén nem úgy tántorgok haza mint valami zombi. Hogy mi lett az agymosottakkal??? Meghaltak,leszázalékolták őket (fiatalokat is),nyugdíjba mentek...és van egy réteg akik még mindíg ott húzzák az igát. Néha beszélgetek velük ha összefutunk de szinte fizikai fájdalmat érzek mikor nyüszítenek mint a kutyák hogy még rosszabb minden mint mikor még én is ott voltam,meg azok a sztorik a vezetőség ámokfutásáról...brrrrr És mikor megkérdezem hogy mi a francnak vagytok még ott mikor ott adják a legtöbb munkáért a legkevesebb lóvét a környéken??!! Akkor a válasz a Sírássss,nyüszítéssss hogy jajajajajajjj hááttt ők már nem kellenek sehova,meg mindenféle pitiáner kifogás. Holott van köztük nem egy értelmes,nálam jóval több végzettséggel bíró emberke is és mégis marad... :P Megérdemlik a sorsukat egytől egyig,nyüszítenek,sajnáltatják magukat aztán meg térdreesnek a Gazdáik előtt 2 marék rizsért...cserébe milliós hasznot produkálnak naponta a gazdáiknak,illetve még az egészségük is teljesen rámegy a használt ragasztók,oldószerek és egyéb vegyszerek napi használata miatt....én sem vagyok már teljesen egészséges hála annak a 3 évnek de beláttam hogy nincs értelme 30 évesen sírba feküdni aprópénzért megalázva kisemmizve. És léptem....jaaa meg az irígység szinte süt a szemükben ha informálódnak hogy hol dolgozok,mit keresek stb...a lehetőség mindenkinek áll csak élni kell vele,sosem volt protekcióm sehol sem,a sikert csak a számnak és a munkámnak köszönhettem. Láttak bennem fantáziát és alkalmaztak,nem anyáznak velem ahogy én sem velük....
2017. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
És az oldószerek meg hasonloknál a munkavédelmis mi a fenét csinál azt nem értem ilyen emberek hogy, tudnak aludni.És munkavédelmet tanitani én börtönbe is zárnám vagy eltiltanám egy életre .
2017. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

azokkal értek egyet, akik azt írják, h ez egyfajta kelet-európai mentalitás.


egyszerűen a magyarok többsége így volt szocializálva, hogy gürizni kell éhbérért, nem kell tanulni, hajtani azért, h jobb legyen. bár a fiatalabb generáció már azért más.


nekem még a papám is kifejtette, hogy felesleges volt diplomáznom, hiszen azzal sem találtam munkát, elég lett volna érettségi, aztán irány a gyár, hiszen ők is hasonló munkát végeztek egész életükben.


de volt alkalmi melóm néhány napig: rakodó voltam egy gyárban, sofőr mellett dolgoztam. ott is egy 60 éves sofőr kifejtette, hogy ő teljesen elégedett, hiszen 180at is megkeres, van egy kis lakása, és tud piálni a víkendházában.


nekem is az ez elképesztő, hogy egy csomó embernek ez teljesen rendben van. ismerősöm ELTE-n diplomázott, felsőfokon beszél angolul, de csak gyári munkáig jutott Mo-on. és az ő rokonai se értették, miért nem elégszik meg ezzel. persze azóta lelépett Németországba.

2017. dec. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
37: A kelet-európai mentalitás szerint "Ha nekem nem jött össze, akkor tuti neked sem fog, felesleges próbálkoznod." Kilenc éve élek külföldön, az utolsó otthoni melóm közmunka volt. Az utolsó munkanapomon 10 munkatársból csak egy kívánt önzetlenül sok sikert külföldhöz, a többiektől egy "úgyis vissza fogsz jönni"-féle maszlagot kaptam. De ha megfigyeled, közmunkában, segédmunkábban, gyárban általában véve nem képesek drukkolni annak, aki megpróbál kitörni és többre vinni. Legyen szó akár tanfolyamra beíratkozásról, magánvállalkozás ba kezdésről, szinte csak azt kapja, hogy fölösleges, mer úgyse fog neki összejönni.
2017. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog miatt van ez:

1. Kelet-Európai munkamorál

2. Dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás


Az emberek itt képtelenek örülni más sikerének, inkább igazi proli módon megpróbálják visszahúzni azt a személyt, aki ki akar törni, sikeresebb akar lenni. Az emberek többsége (tiszt.kiv.) Magyarországon hihetetlenül önző. Csak saját magát nézi mindenki, közösségben senki sem tud gondolkodni, ha meg probléma van, mindig megy a másikra mutogatás.

Mi volt a tandíjnál? --> "Ne az én pénzemből legyen valakinek diplomája!!"

Mi volt a vizitdíjnál? --> "Ne az én pénzemből menjen valaki ingyen orvoshoz!!"

A tüntetéseknél, béremeléseknél ugyanez megy: "Ha nekem rossz, nehogy már másnak jobb legyen." "Ha én szarul keresel, akkor nehogy már más jobban keressen."


Ez az ország, ahol az egyetemistákat ingyenélő, büfészakos, élősködő idiótáknak tartják, ahol az emberek többsége elüldözné Közép-Európa egyetlen világhírű egyetemét (CEU) mert minek az, ahol a nyugdíjasok a szent tehenek és felélhetik a fiatal generáció teljes jövőjét, ahol miséznek Orbánnak, ahol az emberek annak örülnek a legjobban, ha rajtuk kívül mindenki másnak is rosszul megy, és ahol sok idióta 40-50-60 éves még tapsol is annak, hogy a fiatalok kivándorolnak, mert "hazaárulókra nincs szükség", teljes mértékben megérdemli az elsorvadást és az összeomlást.

Magyarországon az emberek a szó legszorosabb értelmében semminek sem tudnak örülni, semmit sem tudnak értékelni.

2017. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
Annyira örülök, hogy léteznek még ilyen emberek, akik ennyire jól és értelmesen látják a dolgokat! Minden válasz nagyon tetszett, nagyon örülök mindnek! Annak pedig különösen, hogy nem úgy esett le senkinek sem, hogy a munkájukat nézem le, hanem tényleg ezt a rossz, gyűlölködő mentalitást! Most kicsit vissza is tért az emberekbe vetett hitem. :) Köszönöm nektek! Rossz, hogy sokan ezt nem értik meg, nem is szabad nekik magyarázni, mert nekiesnek az embernek, és ha nem tudsz ebbe a bűzös masszába beolvadni, akkor tényleg kénytelen vagy elhagyni a hazádat. Én valahol már azt se bánnám, ha maradnánk szegényebb ország a EU átlaghoz, csak az attitűd és a hangulat lenne már más! Nem mindenhol élnek osztrák és német színvonalon, és mégsem megy állandóan a másik ember szisztematikus taposása.
2017. dec. 5. 12:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!