Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha büdös a kollégám?

Arenett kérdése:

Mit tegyek, ha büdös a kollégám?

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy érkezik az irodába, hogy iszonyatos izzadtságszaga van. Már nem bírom.

2017. dec. 7. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Fújd le dezodorral, és mondd azt hogy csak poén volt.
2017. dec. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1: Nem kell bunkózni.

Nekem is van egy ilyen kollégám. Mi vagyunk olyan viszonyba, hogy ez szóba került köztünk. Ő hozta fel mert érezte, hogy izzad. Elkezdett dezodort használni mert mondtam neki, hogy az férfiasabb mint az izzadt bűz... Plusz ajánlottam neki izzadásgátlót. Nem ilyen bolti vacakot hanem patikába lehet venni folyadékot, Naturland termék. Kb 400 Ft. Csodákra képes pár napon belül. Régen én is jobban izzadtam, nagyon zavart, akkor kezdtem használni. Mára nincs ilyen problémám. Tapintatosan próbáld vele megbeszélni.

2017. dec. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a legjobb, ha megpróbálod vele tapintatosan megbeszélni. Ehhez persze neked is össze kell szedned magad, mert kényes téma, de jobb, mint utalgatni vagy valami.

Nálunk a cégnél szintén van egy ilyen kolléga, és akik vele egy helységben vannak, elkezdtek agresszíven illatgyertyákat égetni meg hasonlók, hogy elnyomják a szagot.

Pedig szerintem el lehet mondani mindenkinek, hogy ne vegye bántásnak, de ez a helyzet. Ha úgy kezded, hogy "szerintem vagyunk olyan jó viszonyban, hogy őszinte lehetek veled", vagy hasonló, máris elveszed az élét a dolognak rögtön az elején. Még lehet úgy tompítani a szitut, hogy elmondasz ezzel kapcsolatban saját tapasztalatot, hogy neked is volt ezzel gondod, és ezt meg ezt csináltad. Még ha nem is igaz, nem fogja annyira kellemetlenül érezni magát emiatt, hiszen úgy érzi majd, hogy társak vagytok a problémában, csak te megoldottad.

2017. dec. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tapintatosan lehet vele közölni.
2017. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szellőztess gyakran, és tedd is szóvá, hogy miért.
2017. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!