Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kamuznak az állásinterjú...

Miért kamuznak az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés

Én persze legyek őszinte, ne színezzem a cv-met, legyek nyitott könyv tökéletes referenciákkal, egyes munkáltatók viszont bele sem gondolnak, hogyha normálisan előadnák a körülményeket, talán nem lépne le a delikvens olyan hamar. Vonatkozik ez a feladatokra, óraszámra.

És ha belegondold az ember, nagyon nem mindegy, hogy heti 1 hosszabb napot vállal be, vagy 2-3-at! Vagy pl. modern munkakörnyezet, s az irodában több pentium 2-es gép is van, és azon kell dolgozni. Vagy olyan mindennapi használatú gép, aminek láthatóan baja van, "most jött vissza a szervizből", és szinte használhatatlan hetek óta.


Miért "közben" derülnek ki a dolgok? És még a vezető van feháborodva. Egyébként meg: ennyire nincs szakember?


Azért merült ez fel bennem, mert ez most a sokadik ilyen szitum.



2017. dec. 11. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy állásinterjúkon mindkét félnek "el kell adnia magát" - és ez őszinte szavakkal és hamisítatlan tényekkel nagyon nehéz dolog. Sajnos a világunkban a dolgok többségében hazugságokra épülnek. És ez évtizedek óta "így működik", bármilyen undorító. Egyik hazugság a másikra épül és így évtizedek után senki nem fog hirtelen elkezdeni valóságon alapuló dolgokkal érvelni maga mellett egy állásinterjún (vagy bármilyen más helyzetben.) Gátlástalanul csak arra hajtanak a felek, hogy minél kedvezőbb színben tüntessék fel magukat, az igazat úgysem ismeri a másik, ezáltal úgy vannak vele, hogy azt mond, amit akar. Majd szembesül a valósággal, miután rábólintott, és aláírt.
2017. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most tervezek váltani, szerintem ha az emberek tudnák, milyen a cég, nem is jelentkeznének. Ha én tudtam volna már az elején, és nem közben derülnek ki a problémák, már próbaidő alatt úgy állok hozzá, hogy közben keresek és még próbaidő alatt váltok, most már lesz felmondási idő, nem baj. Sokan még bírják, bár állandóan hallom őket bosszankodni, nem tudom, kinél mikor szakad el a cérna.
2017. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állásinterjú olyan, mint egy első randi: mindkét fél megpróbálja elhitetni a másikkal, hogy ő a legjobb jelölt, akár hazugságok árán is. Persze idővel úgyis kibújik a szeg a zsákból, de neked a lényeg az, hogy az első körön átmenj, és bekerülj a céghez, nekik meg az, hogy ott akarj náluk dolgozni. Aztán sokan vannak úgy, hogy ottmaradnak a cégnél annak ellenére, hogy nem azt kapják, amit ígértek nekik, mert a semminél már az is jobb - és ha ezt sikerült elérnie a cégnek, akkor győztek is.
2017. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert sajnos most a munkaadóknak áll a zászló, és nem lehet ez ellen semmit sem tenni. Ők meg szar körülmények közé varázslót várnak. Én is voltam ilyen munkahelyen, gyakorlati helyem volt egyetemen, be lett lengetve, hogy lesz fizu, aztán nem lett, és ugye nem mertünk szólni, mert a leigazolásunk függött tőle, és hát a főnök olyan típusú ember volt, akiről el tudtuk képzelni, hogy ezzel fog minket zsarolni.
2017. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bekapjuk a csalit. Kölcsönösen átvágjuk egymást...
2017. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!