Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes reagálni, ha...

Hogyan érdemes reagálni, ha egy munkatárs megjegyzi, hogy "nagyon csendes vagyok mostanában? "

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a nagy beszédes, ha van munka, inkább arra koncentrálok. Nemrég kaptunk egy új kollégát, akivel az egyik régebbi kolléga "összehaverkodott" és egész nap trécselnek, már-már engem is zavaró módon (a harmadik szobatárs is a munkára koncentrál, ő sokszor nincs bent, vagy zenét hallgat). Ma miután elment az újonc kolléga és ketten maradtunk, a régebbi, "a beszélgetőpartner" megjegyezte nekem, hogy mostanában milyen csendben vagyok, mi ennek az oka?

Pedig csak egyszerűen próbálok dolgozni, őket meg hallgatni is sok, nemhogy még motiválni őket a beszélgetésre...

Miért kérdez egyáltalán valaki ilyet egy munkahelyen, ahol a cél a munkavégzés, nem a trécselés? Hogyan lehet erre normálisan reagálni? Már-már sokszor úgy érzem, hogy nekem kellene magamat kellemetlenül éreznem, amiért nem röhögök velük, nem pletykálok.


2017. dec. 12. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő belső kis zavara/szorongása, hogy nincs téma, és csönd van, amit rád próbál projektálni. Vannak emberek, akik kínosan érzik magukat bármilyen csönd áll be körülöttük. Ez belső bizonytalanságokra vezethető vissza talán
2017. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Észrevették, és valószínűleg ki is beszélték, hogy nem szimpatizálsz az újonccal. Ezt magad is írtad.

Van olyan, aki hamar kiépíti a nem hivatalos kapcsolatokat, és képes még a károdra is tenni. Ezt úgy tudod megelőzbi, ha barátkozol vele, legalábbis ne legyél te a kívülálló, mert hiába vagy régebben ott, te leszel, akit kikezdenek.

2017. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehet. Pedig nekem az újonccal az égadta világon semmi bajom, pláne, ha nem jártatja egész nap a száját. Még ha az újonc kérdezte volna meg, hogy miért vagyok csendben azt érteném, de az előtt teljesen értetlenül állok, hogy a régi kolléga kérdezte meg, aki már tapasztalta hogy ilyen vagyok.
2017. dec. 12. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki olyan, hogy komolyan veszi a munkát.


Ilyenkor elég annyit mondani, hogy mostanában több lett a gond. Csak ideiglenes.

Vagy fáradt vagy, mert nem aludtál jól..

Ilyen kis hülyeségek.. vagy rossz az idő, emiatt.

2017. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kistál_és_a_bor válasza:

Ááh, ez ilyen...

Hiszen tudod, már régóta...

2021. máj. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!