Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégáim lejáratnak és...

Kollégáim lejáratnak és hazudgálnak rólam a főnöknek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete a főnök behívott az irodájába és számon kérte tőlem, hogy turkálok a magánéletében. Próbáltam neki magyarázni, hogy nem igaz meg hebegni habogni. Igazából a döbbenettől és az ijedségtől teljesen leblokkoltam. Előfordult, hogy a kollégák előttem pletykáltak a magánéletéről, de én ebben nem vettem részt. Mi a fenét érdekelne engem egy majd 20 évvel öregebb pasi magánélete? Ráadásul szerintem elhiszi, amit mondtak, mert én új dolgozó vagyok. Mit gondolhat, egyáltalán minek csináltam volna?? Adjatok nekem tanácsot, hogyan keveredjek ki ebből. Köszönöm.

2017. dec. 25. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérsz egy szembesítős beszélgetést a jelenlétében azzal, azokkal, akik neki jelezték, hogy te "turkálsz".

Ragaszkodj hozzá!

2017. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszoló a lehető legjobb tanácsot adta! Fogadd meg!
2017. dec. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogy miért, az egyszerű. Divat a golddigger életmód, pont ideális hozzá a felállás, ahogy a munkahelyi előmenetel kétes eszközeihez is.

Mondjuk határolódj el a kollégáktól, szembesítés felesleges, mivel te vagy az új senki nem fog hinni neked, pláne ha többen ellened "vallanak". Vagy beszélj négyszemközt az árulkodóval (bár gondolom azt nem tudod ki volt), erről köynvet lehetne írni, a másikat valamennyire ismerve lehet taktikát felépíteni, határozottan, keményen helyretenni.


(Mondjuk ehhez az egészhez az kell, hogy ne legyen rajtad fogás, jól végezd a munkád, ne lógj, stb stb)

2017. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Nem kérdezted meg, miből szedi ezt? Vagy hogy ki mondta?


Én nem tudom elképzelni ezta szituációt sem eleve, hogy behívjon egyszer csak random egy ilyennel a főnököm... Nem írtál semmi konkrétumot, miről van szó pontosan, mit állítpott a főnököd.


Gondolom nem csak a fenti elvont fogalommal jött elő, hanem volt itt konkrét állítás is, amiért behívott.

2018. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Konkrétumot ő sem mondott az az igazság. Csak annyit, ha a magánéletéről vagy a vagyonáról van valami kérdésem, akkor neki tegyem fel, mert azt hallotta, hogy nagyon érdekel... És mondjam meg neki, hogy miért érdekel. Hát én se köpni se nyelni nem tudtam. Mondtam neki, hogy szerintem az informátora túloz és esetleg a cég múltjáról, régebbi termékekről érdeklődtem, de nem az előbb említettekről. Majd később újra felhozta, hogy turkáltam a magánéletében...
2018. jan. 2. 22:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Elvont fogalmakkal és körítéssel nem lehet vitába szállni, ergó megvédeni sem tudod magadat ebben a szituációban. Ez ilyen.


Legközelebb iylen esetben ezt közöld is a főnköddel, és kérd számon, hogy mire gondol ez alatt pontosan. Komolyan mondom. Elvégre olyat állít, amit te csináltál, szóval nyíltan szegezze feléd az állítását, ha már kérdőre von téged, hogy miről is van szó pontosan.


Enélkül nem tudsz tenni semmit, mert megfoghatatlan a dolog.


(Halkan jegyzem meg, hogy a főnököd sem professzionális, ezt sem így kéne kezelni, láthtaóan nem tudja.)


Másik megoldás még az iylen pletykáknál , hogy játssz is rá még jobban.

HA legközelebb is felhozza pl, túlozz nyugodtan!

-Hogyne főnök, én már az embereimmel azt is lenyomoztattam, milyen ízű fagyit szeret, vagy hova akar menni nyaralni." Sőt, hozd fel te magadtól egy sztuációban a főnöködnél, és túlozz valamivel, hogy t ezt is tudod róla. Meglepődsz, de ez fogja komolytalanná tenni az egészet a szemében. ;)

2018. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na igen. Pont ezt csináltam. Kérdezte, hogy miért kérdezgetem, mondtam, hogy azért, mert olyan érdekesnek tartom magát. Mondta, hogy a házáról is kérdeztem. Mondtam neki, hogy fogalmam sincs melyik a háza. Erre mondja hol lakik. Én meg mondtam neki, hogy majd feltétlenül meg fogom nézni... De neki szerintem nem esett le...
2018. jan. 3. 17:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdekes egy történet, értelmét nem látom a kollégák részéről, de a főnök kamuzását sem. Kinek mi lenne ebből a haszna?


((((ui: hazudgálnak helyett hazudnak, hazugságot terjesztenek rólam, néha olyanokat olvasok, ijeszteget, futkorászik...))))) ezt csak sötétben, halkan jegyeztem meg, nem Rád vonatkoztatva, de gondoltam, megírom.

2018. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értelme a kollégák felől gondolom az, hogy irígyek és igyekeznek rossz színben feltüntetni és nagyítani. Elég beteg közösség. Megy a főnök kegyeiért a harc és az árulkodás. Volt 1-2 komolyabb munkahelyem komolyabb pozícióval és bevallom megdöbbentő ebben a közösségben egy-kért ember viselkedése.
2018. jan. 5. 19:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha a főnök nem hülye, akkor átlát(hat) rajtuk, akkor meg lehet, nem is úgy kérdezte, csak "tesztelt", Te mennyire vagy hasonszőrű... Akkor sem értem, hogy a kollégák részéről mire megy ki a játék az unatkozáson, rosszakaráson kívül. Hiszen legfeljebb annyit érnek el, hogy kilépsz - most mindegy, hogy tervezel-e ilyet vagy sem.


Van benned annyi, hogy tőlük rákérdezel? Gizikéim, a főnök ezt-meg ezt kérdezte rólam, szerintetek miért?

2018. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!