Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégáim lejáratnak és...

Kollégáim lejáratnak és hazudgálnak rólam a főnöknek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete a főnök behívott az irodájába és számon kérte tőlem, hogy turkálok a magánéletében. Próbáltam neki magyarázni, hogy nem igaz meg hebegni habogni. Igazából a döbbenettől és az ijedségtől teljesen leblokkoltam. Előfordult, hogy a kollégák előttem pletykáltak a magánéletéről, de én ebben nem vettem részt. Mi a fenét érdekelne engem egy majd 20 évvel öregebb pasi magánélete? Ráadásul szerintem elhiszi, amit mondtak, mert én új dolgozó vagyok. Mit gondolhat, egyáltalán minek csináltam volna?? Adjatok nekem tanácsot, hogyan keveredjek ki ebből. Köszönöm.

2017. dec. 25. 23:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem nem kérdeztem meg tőlük. Egyébként elérték a céljukat, mert kirúgtak. És az okok között az volt, hogy turkáltam a főnök életében és látszott rajtam, hogy nem akarok ott dolgozni. A főnök azt mondta több ügyvéd hetekig dolgozott azon, hogy ő ki tudjon rúgni... Voltak még olyan szakmai hibák is megjelölve, amiket soha nem követtem el. Mondott még rólam olyan emberi tulajdonságokat is, amilyen soha nem voltam. Abból az 5-6 személyes beszélgetésből ilyen mélyen megismert. Bár egy hónappal ezelőtt még az elődömnek, aki gyesre ment, dicsért, hogy milyen jó szakembert talált.
2018. jan. 5. 20:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Jobban is jársz, hidd el nekem.

Mondtam, hogy a főnököd sem volt professzionális.

Voltam iylyen ksi társaságban, hálás voltam, amikor elküldött végre a nárcisztikus főnök. Annak elég csúnya vége is lett, mert ő a végén eszméletlen túlzásokba esett már, amit normálsi ember nem hisz el, vagy max egy amerikai filmben lát. ;)


Egyébként mióta dolgoztál ott, nem voltál még próübaidőn?

" több ügyvéd hetekig dolgozott azon, hogy ő ki tudjon rúgni."

Mert próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhet, máskülönben az indoklás végett lehetne menni pereskedni is akár.


Minden esetre ne sajnáld, csak megbetegítettek volna ott hosszú távon.

Ennyit nem ér egy munkahely sem.

2018. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
3 hónap volt a próbaidő, már túl voltam a 6. hónapon. De ilyet is ki mond már, hogy hetekig ügyvédek dolgoztak a kirúgáson, nyilvánvaló, hogy szakmai ok nem volt. Elláttam a munkámat lelkiismeretesen.
2018. jan. 5. 21:12
 14/14 anonim ***** válasza:

Édes odafönt... Ha vki dolgozik, az a baj. Ha nem dolgozik, az a baj. Ember embernek farkasa, pár hete jutott az eszembe ez a mondás, és nagyon úgy gondolom, hogy efelé hajlunk. :(

Mindenesetre, remélem hamar találsz/találtál munkát, mert az ilyen munkahely még szánalmasnak sem mondható.

2018. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!