Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha a főnök...

Mit lehet tenni, ha a főnök egyszerűen nem akarja tudomásul venni a felmondást, és köti az ebet a karóhoz, hogy meg van elégedve velem, és szeretné, hogy maradjak?

Figyelt kérdés
Csak én nem vagyok megelégedve semmivel. :D
2018. jan. 15. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam én is nagyjából 2 hónapja. Leadtam két példányban a felmondást, egyiket kértem vissza, kérték, hogy gondoljam át, mert meg vannak velem elégedve, háromnaponta behívtak két hét alatt, hogy nem-e gondoltam meg magam, mikor kérdeztem hol a felmondás, kérném vissza az egyik példányt aláírva, nagymértékű fizetésemelést, otthoni munkavégzést ajánlottak - ami elég képtelennek tűnt, mivel a két kollégámmal kellett összedolgoznom és otthonról ez igencsak nehezen ment volna, így nem is értem hogy gondolták. A felmondásra azt mondták, hogy "bent hever az ügyvezető fiókjában, még nem írta alá". Amikor tudtam, hogy az egyik vezető ott volt az irodánk körnékyén, akkor kénytelen voltam a kollégámnak mondani, hogy jogi útra terelem az ügyet, mert ez szabálysértés, és hogy azonnali hatállyal megszüntetem másnap a munkaviszonyomat, kértem, hogy tanúskodjon mellettem, hogy két héttel korábban leadtam a felmondásomat. Mondta, hogy rendben...mivel a vezetőség egy tagja hallotta a beszélgetést, így fél órára rá behívattak és rögtön megkaptam a felmondás egy példányát aláírva.

Sajnos vannak ilyen cégek, meg kell találni mindenhol a kiskaput, amitől megijednek.

2018. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szevasz, troll komám. Már hiányoztál.
2018. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
3%

Na figyelj te szóltál a főnöknek, másnap nem mész, ennyi, csá.


Nekem volt ilyen, 10.00-kor kisétáltam a munkahelyről, email-ben elküldtem a felmondásom. 1 hétig nem jött válasz, mondom ezekkel mi van? De már kerestem más melóhelyet, aztán írtak hogy menjek be a papírokért.


De amúgy pályázz máshova, ha felvesznek valahova nem is kérik a papírokat.


Ja és a jelenlegi melóhelyemen lehet be se vagyok jelentve, jön a pénz, mondom kit érdekel.

2018. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ott indul a dolog, hogy a jelenlegi munkahelyed embei környezetével, meg vagy -e elégedve, vagy sem.

Ha igen, akkor kell meggondolni, hogy az új m-helyen VÁRHATÓ környezet, illetve jövedelemtöbblet, mennyire csábító és stabil, mert a látszat csal.

Ott a pont az előző kommentelőnél!

ALKU POZÍCIÓBAN VAGY!

Kérd a NAGY PÉNZT, (ha amúgy meg vagy elégedve) és ha nem enged el, akkor jönnek a többiek javaslatai a távozás módozatait illetőleg.

Lényeg!

Ne hagyd magad sarokba szorítani,-ha ott maradsz, folyamatos nyomás alatt leszel, mert maradtál!

Tedd ezt mérlegre!

Vagy olyan jó, hogy védeni tudod magad, vagy menj szó nélkül.

2018. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!