Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képzeli a főnök hogy...

Hogy képzeli a főnök hogy nyáron nem fogad el felmondást? Mit képzel magáról-hogy ez tőle függ? Ha akarok bármikor felmondhatok el kell fogadnia nem?

Figyelt kérdés

Mostanában tavasszal nyár elején több ember felmondott, az ok a csúszó fizuk, ki nem fizetések.

A főnök meg „bekeményített” legalábbis ő a tyúk agyával azt hiszi. Kijelentette őszig senkitől nem fogad el felmondást.

Na de ki az a hülye aki ezt benyalja? Hát ha én fel akarok mondani , akkor a határozatlan idejű szerződésemmel bármikor megtehetem. És ő ha feje tetejére ál is el kell fogadja.

Beadom, 30 nap felmondási idő és eltűntem-ha akarom.

Vagy még jobb: beadom, és a 30 napra meg betegállomány. És erre is csomót is köthet akár.

Papír van-mehet ahova akar.


Szóval nem értem, egy munkahely felelős vezetője hogy tehet ilyen kijelentést? Nem fogadok el felmondást. .. mintha ez tőle függne, az ő engedélyétől. Komoylan kedvem lenne csak azért felmondani hogy lássam a pofáját.


2016. júl. 14. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ha csúsznak a fizetések, akkor felmondhatsz azonnali hatállyal is...nem mellesleg a felmondás egyoldalú jognyilatkozat, ha nem veszi át, akkor tértivevényes levél
2016. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerződésfüggő.

Valószínűleg helyedben 1. alkalomkor kiröhögtem volna és perrel fenyegettem volna.

2016. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű az egész, aki nem ért hozzá és bekajálja a dumáját, azoknál már eleve volt értelme benyögnie.


Határozatlan idejű felmondását bármikor beadhatod, olyan nincs hogy nem fogadja el, ha nem veszi át akkor ajánlott levélként feladod postán és a kézbesítési dátumtól számítódik. Ha lejár és nem hajlandó a papírjaidat kiadni, akkor feljelentés, munkaügyi hivatal akármi. Kimennek egy jó kis ellenőrzésre, találnak ott még más is. Kb örökre megpakolhatja az anyját a főnök utána. Ezzel tisztában van ő is, csak a száját jártatja hogy befélemlítse a melósokat.

2016. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ezzel tisztában van ő is, csak a száját jártatja hogy befélemlítse a melósokat."


És be is jön, többnyire.

Olyan kuss van itt nálunk hogy csak na.

Mindenki bekussolt.

Még én is. Tudom hogy kamu, de más állás nincs a láthatáron.

2016. júl. 15. 09:21
 5/7 A kérdező kommentje:

"és a kézbesítési dátumtól számítódik"



Mi számít kézbesítési dátumnak ha a levelet eleve nem veszi át? Ugye a posta 10 munkanapig (= 2 hét) tartja a levelet mely alatt kétszer értesít.

Mi számít kézbesítésnek ez esetben?

Mert két hétig rohad a levél a postán adott esetben mire visszajön átvétel nélkül.

2016. júl. 15. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélként küldd. Ha azt nem veszi át az akkor is egy hivatalos irat és úgy kell venni, mintha átvette volna. Ha így adod fel kapni fogsz a postától egy visszajelzést, hogy pontosan mikor vette át.
2016. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, bocs, elírtam, tértivevényessel kell és a posta ad róla papírt. Azt pedig ha átveszi ha nem, elfogadják. De ha bemész munkaügyre ott is segítenek az ilyenek elintézésében, elvégre azért vannak hogy segítsenek.


Viszont jól meg kell gondolni hogy felmondasz-e, kétszer is, és nem véletlenül vannak kussba a melósok, mert ha nincs más meló akkor hónapokig, évekig éhezhetsz utána akár. Persze nem szabad minden alpári mocskot se eltűrni, mérlegelni kell. Sajnos ma sok helyen ez megy.

2016. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!