Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor a munkáltató először...

Amikor a munkáltató először keres, hogy illik felvenni a telefont? Ki, hogy szól bele?

Figyelt kérdés
Én általában úgy szólok bele, hogy halló, de sokan kritizálták, mégis akkor, mit érdemes mondani ehelyett?
2018. jan. 16. 17:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

"Hát de ha privát szám hív akkor érezze magát megtisztelve ha méltóztatom felvenni. Az olyan ritka mint kakaspöri a Marson."


Hát nem tudom, én mindig felveszem a privát számokat is, bennem soha nem merült fel, hogy nem kéne felvenni. Mondjuk munkám miatt sokan keresnek idősebbek is, általában ők hívnak, és minden fogadott hívás bevétel szóval nem tehetem meg hogy nem veszem fel.


De! Alain Delon öccse lettem ha csak egy kis időre is, ez krrvaó. :)

2018. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%
"tevagy Attila? gyertyát gyúútok hónap a templomba rád, béniccson el a jóisten! szomorííííícccccson el a jóisten!"
2018. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk a nevedet minimum illene bemondani a telefonba, egyébként akárki keres. Ha véletlenül valaki csak félrenyomott egy számot, és egy barátját keresi, és te nem mutatkozol be, de hasonló a hangod véletlenül, mint a telefonáló ismerősének, akkor kellemetlen lehet a meglepetés. Én is ütöttem már el számot egyszer, sőt, decemberben kaptam egy téves SMS-t hasonló okból.
2018. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
"Hát de ha privát szám hív akkor érezze magát megtisztelve ha méltóztatom felvenni. " - Apám egykori munkahelyén (már nyugdíjas) egy időben úgy volt beállítva a telefonközpont, hogy nem küldött számot, ha arról indítottak hívást cégen kívülre. Nem telesales cég, teljesen más profil.
2018. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"a nevedet minimum illene bemondani a telefonba, egyébként akárki keres"


Manapság, amikor tele van a világ telefonos ügynököcskékkel, nem hinném. Semmi közük hozzá.


"Ha véletlenül valaki csak félrenyomott egy számot, és egy barátját keresi, és te nem mutatkozol be, de hasonló a hangod véletlenül, mint a telefonáló ismerősének, akkor kellemetlen lehet a meglepetés"


Neki. Majd máskor jobban odafigyel, hogy milyen számot hív.

2018. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
39%
Azon kaptam magam, hogy a privát számokat felveszem bár, de egy "Halló tessék"-nél többet nem mondok. Névmegosztás csak kiírt számnál van. :))
2018. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egy sima "igen" megteszi.
2018. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Etikett szerint "Halló!" ha nem tudod ki hív, "Halló, itt [Vezetéknév] [Keresztnév]!", ha az elérhetőségükként megadott számról keresnek.


Sok helyen írják, hogy a "Halló" már elavult, de nem.

2018. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

elavult.

de különben is úgy utálom az ilyen formaságokat, egy újabb színjátszás. ahogy esik ... ki tudja éppen hol, mi közben ér el stb. én általában csak "mondjad mi van", mert mindig futok és nincs időm locsogni, de hát nyilván mindenkinek más ...

2018. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"úgy utálom az ilyen formaságokat, egy újabb színjátszás"


Úgy tűnik, szerinted az is színjátszás, amikor az emberek köszönnek egymásnak, meg amikor megköszönik, ha kapnak valamit, stb...


"ahogy esik ... ki tudja éppen hol, mi közben ér el stb. én általában csak "mondjad mi van", mert mindig futok és nincs időm locsogni, de hát nyilván mindenkinek más ..."


A kérdés nem arról szólt, hogy te hogy szoktad, vagy mások hogy szokták csinálni, hanem hogy hogyan illik felvenni a telefont.


Eleve csak akkor illik egyáltalán felvenni, amikor az ember épp nem fut, amikor van némi ideje. Ha annyi mégsincs, amennyire a hívó fél számított, akkor illik elnézést kérni, amiért most nem tudod megbeszélni vele, amit szeretne, és megkérdezni, hogy mikor hívhatod vissza később - aztán meg illik valóban akkor tényleg visszahívni őt, és akkor már végig is beszélni vele, amit kell, nem lerázni megint.

2018. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!