Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már nagyon kellemetlen...

Volt már nagyon kellemetlen állásinterjútok? Mi történt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 16. 23:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9. Te jó ég, ez nagyon tuskóság.
2018. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem szerencsére nem volt még kifejezetten kellemetlen állásinterjúm. De azt mondjuk furcsának tartom, hogy úgy vettek fel 3 helyre angoltanári munkakörbe, hogy meg sem hallgattak, hogyan tudok angolul. Szóval végig magyar nyelvű interjú volt, majd pár nap múlva hívtak: Köszi, jöhetsz, felveszünk. Azért az érdekes, nem? XD

Szerencsére b@romi jó vagyok angolból. :D

2018. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Előző vagyok: amúgy olvastam már olyat itt egy régebbi kérdésnél, hogy azt kérték a jelentkezőtől, hogy bújjon be az asztal alá. WTF

Gondolom ezzel az engedelmességet tesztelik. Hát én biztos megmondanám, hogy bujkál a halál, nem vagyok csicska, adios. De azért ez érdekes volt.

2018. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Asszisztenst kerestek egy menedzser mellé. Leültem, a csávó elmondta, hogy ő mit csinál, majd elmondta azt, amit nekem kéne csinálni. Kiderült, hogy teljesen ugyanazt, mint neki, ugyanakkora felelősséggel, mindezt harmadannyi fizetésért, mert csak asszisztensi a pozíció. Én naivan megkérdeztem, hogy akkor most jól értem-e hogy ugyanazok a feladatai és a felelősségi köre az asszisztensnek, mint neki, mire nagyon zavarba jött és csak motyogni tudott, hogy hát nem, dehogyis, én meg ott firtattam, hogy de hát miért nem, hiszen azt mondta hogy... mire kapcsoltam, hogy nem kéne ezt tovább csinálni, már mindegy volt, beégettem az interjúztatót, akaratom kívül.
2018. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy volt amire emlékszem, de az nem kellemetlen volt, hanem számomra bosszantó. Egy pécsi étteremben voltam állásinterjún, szakács állásra jelentkeztem volna. Beszélgetek az főszakáccsal, kissé csóválja a fejét mikor kiderül, hogy frissen végeztem és nincs túl sok gyakorlatom. Ugyanis nekik egy rutinos szakács kellene. De azt mondta van ennek előnye is, mert még alakítható vagyok és nem rögzültek belém más éttermek konyhai szokásai. Szóval, ha úgy gondolom jöjjek be próbamunkára és meglátjuk mi lesz. Ekkor megjelenik a tulaj, kérdezi mi a helyzet. A főszakács mondja neki az infókat. A tulaj erre rávágja, hogy az nem a legjobb. Náluk olyan modern eszközök vannak, hogy újra meg kéne tanítani nekem mi a különbség a fazék és a fakanál között. Ezen nevettem egyet, mert hittem poénkodik. Mire merev arccal, kissé sértődötten közli, hogy ne nevessek, mert ez komoly dolog és igenis így van ahogy mondja. Ezen pár pillanatig csak pislogtam. Majd mondtam, hogy köszönöm a rám szánt idejüket, de nem szeretnék olyan embernek dolgozni, aki hülyének néz. Aztán eljöttem.
2018. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Behívtak egy interjúra, valami irodai munka volt, már nem pontosan emlékszem, kb 4-5 évvel ezelőtt volt. Mikor megérkeztem, láttam, hogy baj lesz, mert rajtam kívül még egy nagy rakás ember várakozott... persze behívtak egy ilyen csoportos "interjúra", ahol bemutatkozott a fickó, és bizony egy biztosítási ügynök volt, biztosító cégtől, viszont minket nem ez a cég hívott be, hanem egy másik, gondolom valami fedő-cég volt, megtévesztés. Valaki félbeszakította a mukit, hogy ez most mi, nem erről volt szó?! A vége az lett, hogy a csapat 90 %-a felállt, köztük én is, és mérgesen távoztunk...
2018. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer behívtak egy csoportos angol nyelvű interjúra. Kapcsolattartás lett volna a feladat. Nekem angol a második nyelvem, jól beszéltem akkor is, de azért nem mondanám folyékonynak. Ott ültem másik 4 emberrel, 1 doktorált valami nyelvi képzésen a másik három meg éveket élt külföldön munka miatt, cserediákként. Nagyon gáz volt, kb azért voltam ott, hogy én legyek a minta, ami egyértelműen kevés a pozícióhoz. Baromi gáz volt. Pedig előtte volt telefonos angol interjú is...
2018. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iroda nem volt túl jól frekventált helyen, kb fél óránként járt oda csak a busz. Én nem akartam késni, mindig belekalkulálok egy kis bolyongást, úgyhogy odaértem 1 órával korábban, mikor hőségriadó volt. Sétálgattam a környéken és aszódtam, majd 5-10 perccel korábban úgy gondoltam, hogy becsengetek, hogy akkor már inkább a légkondis meeting teremben várakozzak, mert megsülök kint. Mondták, hogy az egyik interjúztató még nincs itt, addig üljek le bent. Amint megérkezett a nő (kb pont akkor, amikor eredetileg elkezdtük volna az interjút), szóltak neki, hogy már itt vagyok. Az is behallatszott, hogy "Azért ugye nem baj, ha még kicsit váratom és nem megyek be egyből? Haha" Na már itt egy életre megtanultam, hogy interjúra nem érkezek se korábban, se később...:D Meg előre éreztem a sorsom.


Utána hárman interjúztattak, az egyikük terhes volt, gondolom a helyére kerestek embert, mert valami elképesztő paraszt volt velem a nő az első perctől, és senki ne gondoljon stresszinterjúra, mert ez egy kis cég volt, és nem is stresszes pozira jelentkeztem (plusz az interjúztatók se HResek voltak).


Tényleg itt simán a stílus, kvázi megvetés az, ami kiverte a biztosítékot, de úgy mentem haza összeségében, hogy higgadt tudtam maradni végig meg ez is csak egy tapasztalat volt. Túlkontrázni azóta se sikerült ezt az élményt, úgyhogy legalább hamar meg lettem edzve...:D


Még olyan interjúim voltak, ahol fél napon át tartottak ott, mert mindenféle tesztet is csinálnának velem. Az egyiknél a 4-6 óra alatt senki nem kínált volna meg egy pohár vízzel sem, olyan tesztet is kaptam, aminek szerintem semmi köze nem lett volna a munkámhoz vagy a kompetenciáimhoz, majd a végén a beszélgetés közben egyértelműen kiderült, hogy bele se nézett az interjúztató a CV-mbe, mert azt se tudta milyen szakon végeztem. De átgondolatlannak tartottam az egészet, alapból manapság ki teszteltet papíron, és miért utána van a felvételi elbeszélgetés, hogy a jelöltnek 4 órát elvegyenek az életéből, hogy a végén kiderüljön, hogy nem szimpi?:D


A másik ilyen tesztes interjú végén, kb 4 óra után helyből felajánlották nekem a pozit, majd utána nyögték ki, hogy ja, engem nem jelentenének be.


Túl vagyok már pár interjún, de az összes kiragadott példa kis cégekkel volt és nem HR-esek tartották az interjút. Normálisabb cégeknél maximum kínos liftezéseim voltak az iroda felé, de legalább ilyen kiugró negatív tapasztalataim nem voltak.

2018. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Behívtak állásinterjúra, ahol rövid beszélgetés után a HR-es csávó tesztelni akarta az angol tudásomat. Elkezdett angolul kérdezgetni, én meg csak néztem, mert olyan volt mintha világ életében nem tanult volna angolt. Teljesen értelmetlen szavakat rakott össze, de azért igyekeztem rájuk válaszolni. Egyébként látszott rajta, hogy nem igazán értette a válaszaimat se, mert visszakérdezgetett, aztán pár ilyen mondat után inkább úgy döntött váltsunk vissza magyarra, majd azt mondja nekem, hogy problémák vannak az angol tudásommal. Na, ekkor elröhögtem magam és mondtam neki, hogy köszönöm szépen az interjút, de mi nem fogunk együtt dolgozni.
2018. jan. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!