Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a külső alapján ítélik...

Miért a külső alapján ítélik meg a munkaadók az álláskeresőket?

Figyelt kérdés
Kicsit elvagyok szomorodva. Tavaly volt egy hasi mutetem, ami miatt sokat kellett pihennem es ram szaladtak a kilok, amit mar szepen kezdek ledolgozni. Dehat nem ugy nehek ki, mint az elott. Mondanom sem kell, hogy az onbizalmam ez igy pofanvagta. Majusban kerultem ki a padbol azota szamtalan helyen voltam, interjukra jarok.. A mutet miatt nem emelhetek, ezert olyan munkat keresgeltem, ami kevesbbe fizikai. Hat, sehol nem jartam eddig sikerrel, hiaba a 3 szakma, nyelvviszga meg minden szar amit anno vegigcsinaltam, mert azt hittem segit az elore jutasban. Tenyleg azt gondolom mar, hogy a +20 kilo ami ramszaladt gatol abban, h el tudjak helyezkedni. Ezt mar csak bekepzelem, vagy tenyleg ennyit szamir, az hogy ducibb lettem?

#munka #munkanélküliség #palyakezdo vagyok #duci lettem
2018. jan. 18. 09:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudás mentén kéne elindulni, idegen nyelvű ügyfélszolgálat? Az ilyen irodákban, szolgáltató központokban nincs személyes kapcsolat sem az ügyféllel, és rengeteg a dagi nő amúgy is, nincs diszkrimináció.
2018. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

És aki nem talál munkát miből él?

Én sem találok 30 interjun voltam pediga végzettségem villanyszerelő és semmi. Pedig hiányszakma. Szüleim nem nagyon tudnak már eltartani. Ezrt kérdezem, ilyenkor mit kell csinálni? Munkaügyi semmit nem tesz, esetleg elküld havi 50ért közmunkára.

2018. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem a külső miatt van. Engem se vettek fel dolgozni. Pályakezdőt köszönik, nem kérnek. :(
2018. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy munkaadót (mondjuk egy építőipari cég adminisztrátort/titkárnőt keres) csak az érdekel, hogy el tudod e végezni az adott munkát és van e hozzá megfelelő végzettséged, persze bónuszként figyelembeveheti, hogy több nyelven beszélsz, van hasnonló munkatapasztalatod, terhelhető vagy , értesz az építőiparhoz egy kicsit stb... (saját tapasztalat)


Régebben azt kérdezték:

1. Azért nem engem vettek fel mert roma vagyok?

2. Azért nem engem vettek fel mert nő vagyok?

3. Azért nem engem vettek fel mert duci vagyok?


Egy munkáltató sok mindent figyelembe vesz egy alkalmazott felvételénél. Biztosan vannak olyanok akik diszkriminatívak, de nem kell rögtön a legrosszabbat feltételezni.

2018. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!