Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy viseljem el a kolleganőm?

Hogy viseljem el a kolleganőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen kivagyok készülve a kolléganőm viselkedésétől, nem tudom meddig bírom még ezt az egészet... :(

Röviden: én egy 22-éves lány vagyok,és suli mellett dolgozom, takarítok.

Pontosan 3-területen takarítok (3- különböző munkahelyen,de ugyanaz a főnököm mindegyik helyen.) igazából külső szemszögből nézve ez eleg soknak tűnik, de egyáltalán nem vészes, 6-óra alatt el lehet végezni.

Szeretem a munkámat, de az első munkahelyemen van egy kolléganőm, aki állandóan belémköt!

Kb 1-éve dolgozok itt, úgy 7-6 hónapig teljesen rendben volt minden, egész jóban voltunk.

Aztán egy nap sérelmezte, hogy hamarabb végzek a munkámmal mint ő. (Nekem hamarabb is kell, mert ez az első munkahelyem, én innen még időre megyek máshova takarítani)

Aztán ennek Ő hangot is adott, persze nekem is voltak észrevételeim pl hogy van úgy, hogy 1 egész órát késik a munkahelyről, miért azzal foglalkozik akkor hogy én mikor végzek a saját helyemmel... ( csak a konyha takarítás a közös munkarészünk ) végül aztan olyan csúnyán és flegmán beszélt velem, hogy másnap elmondtam a főnökömnek, és felakartam mondani. A főnököm próbált kibékíteni minket, mert nem akarja hogy elmenjek, és mert a kolléganő viselkedése miatt már nagyon sokan mentek el, én vagyok a legtöbb ideje ott mellette, bízik bennem, viszont a kolléganőm már 5 éve ott van, onnan akar nyugdíjba menni, és ez persze kapóra jön a főnöknek is.

Végül megnyugodtam, nem mondtam fel, szükségem van a pénzre.

Most csak nem szólunk egymáshoz, ez oké nekem, így simán menne a munka.

Viszont ma is elég csúnyán összevesztünk, mert ma tényleg jóval hamarabb kellett eljönnöm a munkahelyről, a napokban sajnos elhunyt egy nagyon kedves barátom anyukája, holnap lesz a temetés, szeretnék elmenni rá, és lelkileg támogatni a barátomat, ezért elkereckedtem a főnökömtöl hamarabb, hogy kipihent legyek, így is eleg nehéz ez nekem is.

De a kolleganőm persze természetesen nem értette ezt meg, elkezdett velem veszekedni, hogy nálunk már nincs is munkaidő, senkit nem érdekel a hülye kis problémám, és majd ő elfogja érni hogy ne tudjak ilyenkor elkereckedni, majd ő bepanaszol engem a hely dolgozóinál, és hogy amúgy is sz. arul végzem szerinte a munkám ( ez nem igaz, mindig elégedettek velem, és apróbb ajándékokat is kapok az ott dolgozóktól) és elege van belőlem.

Az persze nem gond, ha ő 30-60 percet késik, ha miattam 1 percet is várnia kell hogy kijöjjek a konyhából már teljesen felvan háborodva, hogy én miattam késni fog otthonról. 56-éves amúgy, egy nagyon szívtelen és önző embernek tűnik. Habár lehet én látom rosszul a dolgokat, és túl ideges vagyok ezt megítélni...

Bocsánat, ha hosszú lett, de kérlek segítsetek, hogy oldjam meg ezt.. felmondani szeptemberig nem igazán szeretnék, gyűjteni szeretnék, és elég jó a fizetésem.


Mit csinaljak?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 24. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnék még egyszer beszélni a főnökkel, hogy tegye helyre a munkatársadat, mert ha így folytatódik, nem tudod meddig vagy hajlandó ezt eltűrni (ha igaz, ha nem, jól hangzik).

Meg engem személy szerint érdekelne, hogy miért tartja meg ezt a nőt? Jó munkaerő, esetleg a munkaerőhiány miatt?

2018. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát igen, elég kevés ember jelentkezik takarítani, vagy aki jelentkezik az vagy link alak, vagy a kolléganő teljesen kikeszíti és magától elmegy.

Ez a nő elvarja hogy mindenki aki odamegy hozzá alkalmazkodjon, és ugyan már mondta a főnököm hogy a következő veszekedésnél elküldi őt, de úgyse fogja megtenni, 5 éve ott van és ebben az 5 évben még pl egyszer se volt se beteg, se nyaralni nem ment el, bár nem takarít tökéletesen de azért nagyjából mindent rendben tart.. szóval bombabiztosan kiépíttte ott a helyét, es nyilván miattam még ha ezt mondja is, de nem fogja kirugni vagy eltenni, mert tudja hogy iskolába járok és nem takarítónak tanulok, nem lennék ott örökké.

Így elég nehez :(

2018. jan. 24. 22:45
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha kell a pénz, engedd el a füled mellett, amit szövegel. Beteszed a fülest, és zenét hallgatsz, aztán hadd mondja a magáét.
2018. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha a főnököt nem érdekli és felmondás sem opció, akkor fel kell venni a kesztyűt. Általában mindenhol le kell játszani az ilyen dominancia harcokat. Vagy helyre teszed és alázod ahol tudod, vagy te fogod ezt kapni tőle. Vannak típusok, akik csak ebből ért. Ha más opció nincs, akkor pedig muszáj lesz.
2018. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A fülhallgató jó ötlet. Köszönés amikor oda érsz majd füles be és elvégzed a munkádat nyugiba. Ha nem is akarsz zenét hallgatni akkor csak legyen bent a füles a látszat kedvéért. Ha tényleg nem akarják kirugni akkor felesleges tovább vinni a vitákat. Legyél te az okosabb ember.
2018. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem kell neki beszámoló arról hogy miért mész el korábban ha a főnöknek ezzel baja van majd ő beszél veled.
2018. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
Provokald te is. Attol hogy idosebb max akkor jarna neki a tisztelet ha o is tusztelettel beszelne veled, vagy ha sokkal jobban vegezne a munkajat mint te. Például holap tegezd le a nenit. Meg menj bele a vitakba. Egy amsik nap kakild le mit mond csinalj ugy mintha nem hallanad. Ugyse tud ellened semmit se tenni.
2018. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha hülyeséget mond, ne válaszolj, csak mosolyogj rá!
2018. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%

Fél tőled!


56 éves idősödő nő. Nem az élet nyertese munka terén. Ha ehhez még rossz magánélet is társul, akkor meg már minden oka meg van arra, hogy ne érezze túl jól magát a bőrében. Érzi talán azt is, hogy már egyre nehezebb neki a munka, sok hajolgatás, stb. Tudja magáról azt is, hogy nem túl szerethető sem megjelenése, sem a róla kialakult vélemény miatt. Nincs is hozzá esze, hogy hogyan kéne viselkednie.


Lehet hogy jobban megijedt attól, hogy a főnöknek panaszkodtál, mint amennyire mutatja. Rendkívüli felmondás lehet még védett korban is előbb-utóbb ennyi stikli után.


Férfi szemmel így intézném:

Figyelj Gizi, kössünk békét. Írjuk azt, hogy mikor ki megy el korábban, ez legyen körülbelül kiegyenlített, de én tutira nem centizem, ha 1 órával te vagy kevesebbet bent egy héten.

Nekem az kell, hogy ne legyen itt feszkó, csak 1-2 évig akarok itt lenni, amíg tanulok. Nem kell feleslegesen jópofiznunk sem, csak legyünk korrektek egymáshoz. Igen vagy nem?


Igen: Oké, kezet rá.

Nem: Egyszeri ajánlat volt. Ezután húzd meg magad, vagy készülj fel arra, hogy minden egyes munkámat nehezítő, vagy engem sértő magatartásodat finom fúrásoddal megtorlom.

2018. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Már írták előttem, ez egy dominancia harc. Fel kell venned a kesztyűt, ha nem veszed fel és úgy csinálsz, mintha nem érdekelne, akkor csak magadat fogod tovább betegíteni. Le kell állítani, határozottan.
2018. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!